Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) All All 3,098,383,466.00 1,069 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) MSE Tirane 34,362,000 2020-12-03 2020-12-10 94110130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend FV paji mje resp stand per rean,urdh prok nr 482 dt 20.08.20,kont nr 3891.18 dt 20.10.20,njoft fit 3891.17 dt 14.10.20,form kont nr 89155439 dt 20.10.20,fat nr 570 dt 28.10.20 seri 92600814,fle hy nr 21 dt 02.11.20,fo dor
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Thodhori Kamberi Tirane 435,500 2020-12-03 2020-12-10 94310130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend Mb Sociale Perkthime Urdh nr 3/2 dt 20.08.2020 ,Kontrata nr 103 dt 09.01.2020 P-V dt 13.11.2020 Fat nr 87 st 13.11.2020 ser 87364359
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) MSE Tirane 34,362,000 2020-12-03 2020-12-10 94210130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend FV paji mje resp stand per rean,urdh prok nr 482 dt 20.08.20,kont nr 3891.18 dt 20.10.20,njoft fit 3891.17 dt 14.10.20,form kont nr 89155439 dt 20.10.20,fat nr 590 dt 13.11.20 seri 92600834,fle hy nr 22 dt 13.11.20,fo dor1
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 41,500 2020-12-03 2020-12-10 895110130012020 Udhetim i brendshem 1013001 Min Shend Mb Sociale Djeta brenda vendit Urdheri nr 522 dt 23.09.2020 Listabashkangjit dt 11.11.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 2,470,560 2020-12-03 2020-12-07 93310130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min shend mb Sociale Demshperblim per te pernd Politik Sh MF nr 22197 ,22199,22212 dt 27.11.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,309,513 2020-12-03 2020-12-07 94010130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min shend mb Sociale Demshperblim per te pernd Politik Sh MF nr ,22198,22199,22204 dt 27.11.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 203,000 2020-12-03 2020-12-07 93110130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min shend mb Sociale Demshperblim per te pernd Politik Sh MF nr ,22199, dt 27.11.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,649,738 2020-12-03 2020-12-07 93410130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min shend mb Sociale Demshperblim per te pernd Politik Sh MF nr 22204,22197 ,22199,22206,22198,22201,22203 dt 27.11.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,888,544 2020-12-03 2020-12-07 93610130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min shend mb Sociale Demshperblim per te pernd Politik Sh MF nr ,22197,22198,22199, dt 27.11.2020 M K 11355/11,6475/11
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 489,955 2020-12-03 2020-12-07 93210130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min shend mb Sociale Demshperblim per te pernd Politik Sh MF nr ,22199,22204 dt 27.11.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,044,067 2020-12-03 2020-12-07 93510130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min shend mb Sociale Demshperblim per te pernd Politik Sh MF nr ,22199,,22198,, dt 27.11.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 2,786,046 2020-12-03 2020-12-07 93710130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min shend mb Sociale Demshperblim per te pernd Politik Sh MF nr ,22198,22199, dt 27.11.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Banka OTP Albania Tirane 1,702,482 2020-12-03 2020-12-07 93010130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min shend mb Sociale Demshperblim per te pernd Politik Sh MF nr 22197,22199,22210 dt 27.11.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 16,587,474 2020-12-03 2020-12-07 93910130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min shend mb Sociale Demshperblim per te pernd Politik Sh MF nr ,22198,22199,22202,22204,22197,22211 dt 27.11.2020 MK nr 4765/11
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,405,960 2020-12-03 2020-12-07 93810130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min shend mb Sociale Demshperblim per te pernd Politik Sh MF nr ,22198,22199, dt 27.11.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 1,960 2020-11-27 2020-12-03 91310130012020 Shpenzime te tjera transporti 1013001 Min Shend Mbrpj Sociale Kolaudim Automjeti Viti 2020AA358VF shkresa nr 5252 dt 24.11.2020,Fat nr 1890 dt 24.11.2020 ser 93204656
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 70,700 2020-11-27 2020-12-03 91510130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend Mbrpj Sociale Djeta brenda vendit Shk nr 4030 dt 04.09.2020,4030/1 dt 22.09.2020 ,4043/2 dt 29.09.2020,Telefon MA nr 986751 dt 19.11.2020Listepagesa bashk
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 275,000 2020-11-27 2020-12-03 91410130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend Mbrpj Sociale Djeta brenda vendit Shk nr 4207 dt 17.09.2020,4207/1 dt 02.10.2020 Listepagesa bashk
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 122,117 2020-12-01 2020-12-02 92610130012020 Paga baze 1013001 Min Shendet mbrojtjes Sociale Pagat e Aparatit per periudhen Nentor 2020 Listat bashkangjit Punonjes me kontrat VKM nr 47 dt 22.01.2020 shk nr 18733/1 dt 16.10.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,050,308 2020-12-01 2020-12-02 92010130012020 Shtese page per funksionin 1013001 Min Shendet mbrojtjes Sociale Pagat e Aparatit per periudhen Nentor 2020 Listat bashkangjit