Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) All All 3,098,383,466.00 1,069 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Tirane 41,951 2020-12-23 2020-12-29 102510130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend TVSH per Proje furn paisje mje te spec per mbrojtj te covid 19 ,shkrese nr 5599 dt 18.12.20,vkm nr 188 dt 29.03.18,certif origj 24.09.20fat nr 20200924-02dt 24.09.2020,certif IZO list paketimi 24.09.20,dek, CMR dt 20.08.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) MONTAL Tirane 91,699,200 2020-12-21 2020-12-29 100310130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend f.v pajisje mjekesore respiratore,kontrate ne vazhdim nr 3891.21 dt 26.10.2020,fat nr 14746 dt 09.12.2020 seri 89244475,flete hyrje nr 196 dt 17.12.20,shkrese nr 3284.4 dt 17.12.20,shkrese nr 3891 dt 18.12.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) MONTAL Tirane 12,422,419 2020-12-23 2020-12-29 103110130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend diference pagese nga ushp nr 976 dt 16.12.20,tvsh per projekt fuq me pajisje te covid 19 ne kuader te BE,shkrese nr 3644 dt 30.07.20,fat nr 14755 dt 14.12.20 seri 89244484
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BLERIMI SH.P.K Tirane 16,302,000 2020-12-23 2020-12-29 102210130012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013001 Min Shend rikons Qsh ve ,urdh prok nr 118 dt 25.02.20,form njoft fit 1076/39 dt 29.05.20,kontrate nr 1076.43 dt 08.06.20,sit pjes nr 2 dt 31.10.20,fat nr 25 dt 31.10.20 ser 86531025,shkrese nr 99 dt 21.12.20,form sig kont dt 02.06.2
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 188,695 2020-12-21 2020-12-29 100210130012020 Organizatat nderkombetare te tjera 1013001 Min Shend Mbr Sociale Kuate per Duhanin viti 2019-2020 Shkresa nr 14582 dt 09.12.2020,Transfert dt 16.12.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) SIGAL-AD Tirane 6,000 2020-12-21 2020-12-29 99510130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend Mbr Sociale Sherbim doganorShk nr 5507 dt 14.12.2020Refe e Dog R8336 dt 16.04.2020,Autor nr 11 nr pr 16.04.2020,Fat nr 53 dt 16.04.2020 ,nsr 84941760
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Suela Vellahu Tirane 334,400 2020-12-23 2020-12-29 102710130012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013001 Min Shend shpenzime per filmime per 77 QSH,shkrese nr 4205 dt 17.09.20,urdh nr 512 dt 17.09.20,proc verb marrje dorez nr 4205.8 dt 25.11.20,fat nr 1 dt 25.11.20 seri 95980901,kont nr 4205.7 dt 25.09.20,ftes ofe nr 4205.2 dt 18.09.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,966,158 2020-12-21 2020-12-29 97910130012020 Sherbimet bankare 1013001 Min Shend Mbr Sociale Kuote per OBSH viti 2020 Statament of Account ALBANIA 31.11.2020 Transferta dt 16.12.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BLERIMI SH.P.K Tirane 12,870,058 2020-12-23 2020-12-29 102410130012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013001 Min Shend rikons Qsh ve ,urdh prok nr 118 dt 25.02.20,form njoft fit 1076/39 dt 29.05.20,kontrate nr 1076.43 dt 08.06.20,sit pjes nr 2 dt 31.10.20,fat nr 30 dt 21.12.20 ser 86531030,shkrese nr 99 dt 21.12.20,form sig kont dt 02.06.2
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 49,988 2020-12-21 2020-12-29 99810130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend Mbr Sociale Sherbim magazinumi Shk nr 5507 dt 14.12.2020 F Hyr nr 1102 dt 04.06.2020 Fat nr 4634 dt 04.06.2020 ,ser 82885934
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 5,220,000 2020-12-23 2020-12-29 101510130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend f.v pajis mjek per spit dhe paj hot mjek faz I,urdh prok nr 283 dt 30.04.20,kont 2073.101 dt 28.08.20,form njof fit 2073.96 dt 18.08.20,polic e sig nr 0014951 dt 27.08.20,fat nr 360850392 dt 11.11.20,fle hy15 dt 12.11.20,
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,520,000 2020-12-23 2020-12-29 101210130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend f.v pajis mjek per spit dhe paj hot mjek faz I,urdh prok nr 283 dt 30.04.20,kont 2073.101 dt 28.08.20,form njof fit 2073.96 dt 18.08.20,polic e sig te kont nr 0014951 dt 27.08.20,fat nr 360850359 dt 06.11.20,fle hy 20 dt 0
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,520,000 2020-12-23 2020-12-29 101310130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend f.v pajis mjek per spit dhe paj hot mjek faz I,urdh prok nr 283 dt 30.04.20,kont 2073.101 dt 28.08.20,form njof fit 2073.96 dt 18.08.20,polic e sig nr 0014951 dt 27.08.20,fat nr 360850365 dt 09.11.20,fle hy 7 dt 09.11.20,
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Tirane 7,222,521 2020-12-23 2020-12-29 100810130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend TVSH per Proje furn paisje mje te spec te covid 19 ,shkrese nr 4240.2 dt 17.12.20,vkm nr 188 dt 29.03.18,dekl dog al110000 R72075 dt 19.fat nr 1700147364dt 31.08.2020, CMR nr 161444 dt 16.09.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) 2Z KONSTRUKSION Tirane 24,000 2020-12-17 2020-12-24 98210130012020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013001Min Shend shpenz per mirembajtje ashensor.kontrate ne vazhdim nr 2393.5 dt 17.09.20,proc verb dt 30.11.20 ,fat nr 38 dt 30.11.20 seri 86440538
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 3,534,343 2020-12-15 2020-12-24 83910130012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1013001 Min Shend clirim 5%,rikons i QSH-ve Berat,elb dhe kor loti 3,urdher nr 568 dt 12.10.2020,kont nr 3386.7 dt 22.06.18,akt kolaud dt 20.02.2019,urdher nr 456 dt 04.08.20,certif marrje dorez dt 14.08.20,sit perf dt 22.12.18
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KONSTRUKSION BESA Tirane 3,020,024 2020-12-15 2020-12-24 97110130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend tvsh per rikon qendres se grave te traf Linze,fat nr 24 dt 08.12.20 seri 84574777,shkrese dt 11.12.20,sit dt 08.12.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) NDERMARJA E Q.E.K. DHE DEKORIT Tirane 958,080 2020-12-18 2020-12-24 95310130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min shend shpenz per zbukur fasade MSHMS,fat nr 57 dt 07.12.20 seri 75473117,shkrese nr 4606.1 dt 26.10.20,kont sherb nr 5381 dt 04.12.20,shkrese nr 99.2 dt 12.11.20,preventiv dt 04.12.20,shkrese nr 99.2 dt 12.11.20,shkr nr 99 dt 05
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,590,150 2020-12-18 2020-12-22 99210130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shend Mb Soc Demshperblim per te perndjekurit Politik MF nr 23292,23293, 23294 dt 15.12.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 151,906 2020-12-18 2020-12-22 98910130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shend Mb Soc Demshperblim per te perndjekurit Politik MF nr 23294 dt 15.12.2020