Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) All All 3,098,383,466.00 1,069 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) 2Z KONSTRUKSION Tirane 35,676,966 2020-12-14 2020-12-18 96510130012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013001 Min Shend rikons sherb rean spit raj vl,kontr ne vazhdim nr 2089.9 dt 07.08.20,fat nr 30 dt 30.10.20 seri 86440530,shkrese nr 4463 dt 05.11.20,proc verb kol dt 08.10.20 sit perf nr 2 dt 08.10.20,certif marrje dorez dt 07.08.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Rovena Vyshka Tirane 62,300 2020-12-14 2020-12-18 95110130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend shpenz perkthimi,kont nr 2934.18,kerkese dt 19.11.2020,proc verb dt 19.11.20,fat nr 21 dt 23.11.20 seri 14324366
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ADRION Tirane 20,840 2020-12-16 2020-12-18 97410130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend Mbr Soc Shpenzime per dhurata ,Urdh nr 671 dt 14.12.2020,Fat nr 716 dt 15.12.2020 seri 95505516
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) GRAPHIC LINE - 01 Tirane 70,000 2020-12-16 2020-12-18 97510130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend Mbr Soc Shpenzime Printime ,Urdh nr 671 dt 14.12.2020,Fat nr 2307dt 12.12.2020 seri 87193423
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 72,000 2020-12-14 2020-12-18 95010130012020 Shpenzime te tjera transporti 1013001 Min Shend sherbim transpo,proc verb dt 24.11.20 fat nr 609 dt 16.11.2020 seri 87201909,pv 24.11.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,000 2020-12-10 2020-12-17 94610130012020 Sherbime telefonike 1013001 Min shend mb Sociale Rimbursim Telefoni Fat nr sr 389253607,38925718,389254821,389254484,389255032,389255842 Pagesa per Shtator,Tetor 2020,listepagesa
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 21,843 2020-12-15 2020-12-16 97010130012020 Sherbime telefonike 1013001 Min Shend Mb Soc Rimbursim Tel,Janar,Mars,Qershor,Shtatoe,Tetor,Nentor 2020,Kodi 470004497983,Kodi klientit 182059741,Tel VKM nr 673 dt 02.09.2020 .12.2020,Lista bashkangjit
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 220,348 2020-12-11 2020-12-16 96010130012020 Elektricitet 1013001 Min Shend energji elektrike tetor 2020,shkrese dt 04.05.20,fat nr 382308763 dt 30.10.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALBERT ELEZI Tirane 8,400 2020-12-10 2020-12-15 94910130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min shend mb Sociale Shpenzime per perkthim,kerkesa dt 23.11.2020,PV dt 23.11.2020,Fat nr 21 dt 23.11.2020 ser 85681422
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,897 2020-12-10 2020-12-15 928110130012020 Sherbime telefonike 1013001 Min shend mb Sociale Rimbursim telefoni Fatura sr 354478243 Pagesa Tetor 2020,VKM nr 673 dt 2.9.2020,listepagesa bashkangjit
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 209,000 2020-12-10 2020-12-15 96210130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend mb sociale Djeta brenda vendit,Sh nr 9/9 dt 09.09.2020,sh nr 9/20 dt20.09.2020,sh nr 9/23 dt 23.09.2020,sh nr 10/11 dt 11.10.2020,sh nr 10/18 dt 18.10.2020,sh nr 10/25 dt 25.10.2020,lista bashk
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) "P I R R O" Tirane 21,600 2020-12-10 2020-12-15 95710130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend shpenzime per dhurata,flete hyrje nr 21 dt 11.11.20,urdher nr 604 dt 04.11.20,fat nr 213 dt 11.11.20 seri 87027523
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 20,000 2020-12-10 2020-12-15 94410130012020 Sherbime telefonike 1013001 Min shend mb Sociale Rimbursim telefoni MA dt 23.11.2020 Pages Tetor Nentor,Nr se 354484315 dt 23.11.2020,MA nr 392,432 ,ns 89245667,86459057 ,Ns 89245667,,listepagesa bashkangjit
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 638,000 2020-12-10 2020-12-15 94510130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min shend mb Sociale Djeta brenda vendit Sh nr 2649 dt 03.06.2020,sh nr 2571 dt 29.05.2020,sh 2571/4 dt 08.06.2020,sh 4207 dt 19.09.2020,sh nr 4207/1.Listepagesa bashkangjit
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 86,255 2020-12-10 2020-12-15 95510130012020 Posta dhe sherbimi korrier 1013001 MIN SHEND SHERBIM POSTAR NENTOR ,shkrese nr 17 dt 04.10.20,fat nr 4823 dt 26.11.20 seri 86824023
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 7,780 2020-12-11 2020-12-15 95910130012020 Elektricitet 1013001 Min Shend energji elektrike tetor 2020,shkrese dt 04.05.20,fat nr 201015975211 dt 31.10.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 37,500 2020-12-10 2020-12-15 96310130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend mb sociale Djeta brenda vendit,Sh nr 9/11 dt 09.09.2020, sh nr 11/11 dt 13.11.2020,sh nr 18/11 dt 18.11.2020 sh nr 29/11 dt 24.11.2020,sh nr 5/10 dt 05.11.2020 Listepagesa bashk
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,180 2020-12-10 2020-12-15 96110130012020 Sherbime telefonike 1013001 Min Shend mb sociale Rimbursim Telefoni VKM nr 673 dt 2.09.2020,Fat dt 02.09.2020,nr 42267599,Fat dt 03.11.2020 Nr ref 46285809 Fat dt 02.12.2020 nr ref 48559097,listepagesa bashkangjit
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Xhovan Gjini Tirane 40,080 2020-12-10 2020-12-15 94710130012020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013001 min shend sherbim larjesh automjete,kontrate ne vazhdim nr 248.5 dt 20.02.20,proc verb dt 04.02.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) InfoSoft Office Tirane 438,000 2020-12-10 2020-12-11 94810130012020 Kancelari 1013001 min shend shpenz per blerje tonera,kontrate ne vazhdim nr 1221.2 dt 10.04.20,proc verb dt 30.09.20,fat nr 321884999 dt 06.10.2020,flete hyrje nr 17 dt 06.10.20