Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) All All 3,098,383,466.00 1,069 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) T.F.A Tirane 60,000 2020-12-24 2020-12-31 102810130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend shpenz drekezyrtare per deleg turk,urdher nr 671 dt 14.12.20,draft program i vizites 15-18 dhjetor 2020,fat nr 8 dt 16.12.20 seri 87625258
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 318,240 2020-12-28 2020-12-31 103510130012020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013001 min Shend mirembaj dhe rip autom,kontrate ne vazhdim nr5 4352.14 dt 15.11.19,sit punimesh 14.12.20,fat nr 825 dt 14.12.20 seri 935458325,certif garanc dt 14.12.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 3,241,489 2020-12-29 2020-12-31 103810130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 MIN SHEND tvsh per projekt fuqiz me pajisje mjekesore te specializ per mbr te cov 19,shkrese nr 3644 dt 30.07.20,fat nr 20-B608 dt 23.12.20 seri 95534361
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EBG Tirane 225,000 2020-12-23 2020-12-30 101010130012020 Sherbime te tjera 1013001 MIN SHEND shpenz akomod te delegac turk,urdher nr 671 dt 14.12.2020,fat nr 983 dt 18.12.2020 seri 81260983
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Desard Kamo Tirane 64,400 2020-12-24 2020-12-30 100710130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend shpenz dreke zyrtare per deleg turk,urdher nr 671 dt 14.12.20,draft program i vizites 15-18 dhjetor 2020,fat nr 54 dt 17.12.20 seri 92689754
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) T.F.A Tirane 72,000 2020-12-24 2020-12-30 102910130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend shpenz drekezyrtare per deleg turk,urdher nr 671 dt 14.12.20,draft program i vizites 15-18 dhjetor 2020,fat nr 9 dt 16.12.20 seri 87625259
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EBG Tirane 39,000 2020-12-23 2020-12-30 100910130012020 Sherbime te tjera 1013001 min shend shpenz dreke zyrtate,urdher nr 671 dt 14.12.2020,fat nr 983 dt 18.12.20 seri 81260983
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 177,120 2020-12-28 2020-12-29 103110130012020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013001 min Shend mirembajdhe rip autom,kontrate ne vazhdim nr5 4352.14 dt 15.11.19,sit punimesh 16.12.20,fat nr 826 dt 16.12.20 seri 93545826,certif garanc dt 16.12.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 426,600 2020-12-23 2020-12-29 102010130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje reagent per covid 19,mar kuad nr 1184.1 dt 14.10.20,urdh prok nr 31 dt 18.08.20,kont nr 2598.20 dt 02.11.20,fat nr 20-B403 dt 20.11.20 seri 94358352,flete hyr nr 92 dt 20.11.20,proc verb marr dor nr 3 dt 20.11.20,sh
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) SIGAL-AD Tirane 6,000 2020-12-21 2020-12-29 99710130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend Mbr Sociale Sherbim doganor Shk nr 5507 dt 14.12.2020Refe e Dog Ref 30436 dt 23.11.2020,Aut nr 42 Nr prot 2432/1 dt 23.12.2020 Fat nr 78 dt 23.11.2020,nsr 84941785
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 132,000 2020-12-23 2020-12-29 101910130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje reagent per covid 19,mar kuad nr 1184.1 dt 14.10.20,urdh prok nr 31 dt 18.08.20,kont nr 2598.20 dt 02.11.20,fat nr 20-B393 dt 19.11.20 seri 94358341,flete hyr nr 91 dt 26.11.20,proc verb marr dor nr 2 dt 19.11.20,sh
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 325,680 2020-12-23 2020-12-29 102110130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend bler reag,mat kons per covid 19,marr kuad nr 932.20 dt 01.10.20,urdh prok nr 31 dt 18.08.20,kontr 2598.18 dt 30.10.20,fat nr 20-B345 dt 11.11.20 seri 94358294,flete hyr nr 87 dt 11.11.20,proc verb dore 2 dt 11.11.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) SIGAL-AD Tirane 6,000 2020-12-21 2020-12-29 99410130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend Mbr Sociale Sherbim Doganor Shk nr 5507 dt 14.12.2020Refe e Dog R11745 dt 23.05.2020,Autor nr 15 Nr prot 984/1 dt 22.05.2020,Fat nr 57 dt 23.05.2020 nsr 8494764
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) SIGAL-AD Tirane 6,000 2020-12-21 2020-12-29 99610130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend Mbr Sherbim doganor Sociale Shk nr 5507 dt 14.12.2020Refe e Dog Ref 30436 dt 23.11.2020,Aut nr 42 Nr prot 2432/1 dt 23.12.2020 Fat nr 77 dt 23.11.2020,nsr 84941784
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Xhovan Gjini Tirane 37,680 2020-12-21 2020-12-29 98310130012020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013001 Min Shend sherbim larje automjetesh,kontrate ne vazhdim nr 248.5 dt 20.02.20,fat nr 190 dt 01.12.2020 seri 887991190,proc verb dt 04.02.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 138,166 2020-12-21 2020-12-29 99910130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend Mbr Sociale Sherbim Magazinimi Shk nr 5507 dt 14.12.2020 F Hyr nr 1149 dt26.06.2020 Fat nr 4678 dt 26.06.2020 ,ser 82885978
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BLERIMI SH.P.K Tirane 53,295,000 2020-12-23 2020-12-29 1023110130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend rikons Qsh ve ,urdh prok nr 118 dt 25.02.20,form njoft fit 1076/39 dt 29.05.20,kontrate nr 1076.43 dt 08.06.20,sit pjes nr 2 dt 31.10.20,fat nr 29 dt 17.11.20 ser 86531029,shkrese nr 99 dt 21.12.20,form sig kont dt 02.06.2
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,520,000 2020-12-23 2020-12-29 101410130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend f.v pajis mjek per spit dhe paj hot mjek faz I,urdh prok nr 283 dt 30.04.20,kont 2073.101 dt 28.08.20,form njof fit 2073.96 dt 18.08.20,polic e sig nr 0014951 dt 27.08.20,fat nr 360850376 dt 10.11.20,fle hy45 dt 10.11.20,
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 1,960,080 2020-12-23 2020-12-29 1018110130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje reagent per covid 19,mar kuad nr 1184.1 dt 14.10.20,urdh prok nr 31 dt 18.08.20,kont nr 2598.20 dt 02.11.20,fat nr 20-B352 dt 11.11.20 seri 94358301,flete hyr nr 88 dt 11.11.20,proc verb marr dor nr 1 dt 11.11.20,sh
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) 2Z KONSTRUKSION Tirane 444,120 2020-12-23 2020-12-29 102610130012020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013001 Min Shend shpenz per mirem kondicionimi,kontrate ne vazhdim nr 2393.8 dt 08.12.20,proc ver dt 30.11.2020,shkrese nr 2498.2 dt 13.07.20 situacion dt 08.12.20,fat nr 42 dt 18.12.20 seri 86440542