Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) All All 3,098,383,466.00 1,069 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,148,160 2020-12-30 2021-01-14 104810130012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1013001 Min Shend Pagese per vendim gjykate Donika Nano 01.07-31.12.2017 dhe 01.01-30.10.2018,Pagese ne vazhdimesi deri ne rikkthim ne detyre ,Pagese ne vazhdim Memo dt 23.04.2019,Vend Gjyk Tir nr 3579 dt 06.07.2015,V Gjykate Apel nr 2681
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Albsig Tirane 38,500 2020-12-29 2021-01-13 106310130012020 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1013001 Min shend Mbr Soc Siguracion TPL Shk nr 4381 dt 30.09.2020,U-Prok nr 18/1 dt 14.10.2020,F Of 4382/1,P V dt 14.10.2020 Fat nr 281 dt 16.12.2020,Nr ser 91033831
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 46,600 2020-12-29 2021-01-13 106910130012020 Kosto e trajnimit dhe seminareve 1013001 Min shend Mbr Soc Pagese pjesmarrje ne trajnim Lista permbledhese,lista e bankave dt 28.12.2020,Kontrata nr 5257 dt 24.11.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) DORIAN SKENDI Tirane 1,078,578 2020-12-30 2021-01-13 108110130012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1013001 Min Shend Pagese per vendim gjykate Ana Xheka periudha 01.07.2018 -30.05.2019,Pagese ne vazhdimsi ,Kerkesa nr 206/5 dt 17.05.2019,Vendim gjyk Apelit nr 48 dt 24.05.2011,Lista bashkangjit dt 28.12.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) STUDIO L.E.A.L.AUDITING Tirane 852,000 2020-12-30 2021-01-13 108210130012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013001 Min Shend Pagese Ekspert,Kontrata nr 491/5 dt 12.02.2020,P Verb dt 19.10.2020,fatura nr 61 dt 19.10.2020,nr ser 89446461
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,143,030 2020-12-30 2021-01-13 108010130012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1013001 Min Shend Pagese per vendim gjykate Periudha 01.01-30.10.2019, shkresa nr 4787/1 dt 23.08.2018,Vendimi Gjyk Tirane nr 473 dt 06.02.2015,Vend Gjyk Apel nr 3085 dt 30.06.2017,lista bashkangj 28.12.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 96,600 2020-12-28 2021-01-13 103210130012020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013001 min Shend mirembajdhe rip autom,kontrate ne vazhdim nr5 4352.14 dt 15.11.19,sit punimesh 04.12.20,fat nr 853 dt 04.12.20 seri 93545853,certif garanc dt 04.12.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,942 2020-12-29 2021-01-13 107210130012020 Sherbime telefonike 1013001 Min Shend Rimbursim telefoni fATURA SR 354513871 pAGESE PER mUAJIN nENTOR 2020LISTA BASHK vkm 673 DT 2.9.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 110,400 2020-12-28 2020-12-31 103310130012020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013001 min Shend mirembaj dhe rip autom,kontrate ne vazhdim nr5 4352.14 dt 15.11.19,sit punimesh 02.12.20,fat nr 852 dt 02.12.20 seri 93545852,certif garanc dt 02.12.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 120,000 2020-12-29 2020-12-31 105810130012020 Shpenzime te tjera transporti 1013001 Min shend Mbr Soc Shpenzim Sherbim Ngarkim shkarkim materiale shendetesore ,P-V dt 17.12.2020,P-V dt 18.12.2020,fatura nr 661 dt 17.12.2020 nr ser 87201961
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 83,520 2020-12-28 2020-12-31 103410130012020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013001 min Shend mirembaj dhe rip autom,kontrate ne vazhdim nr5 4352.14 dt 15.11.19,sit punimesh 10.12.20,fat nr 855 dt 10.12.20 seri 93545855,certif garanc dt 10.12.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 32,740 2020-12-28 2020-12-31 101610130012020 Udhetim i brendshem 1013001 Min Shend djeta brenda vendit,shkrese nr 4538.2 dt 09.10.20,prog nr 4538.2 dt 03.11.20,vkm nr 673 dt 02.09.20,listpagese dt 22.12.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Saimir Kule Tirane 9,480 2020-12-24 2020-12-31 100510130012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013001 MIN SHEND kafe pune ,urdher nr 671 dt 14.12.20,draft prog 15-18 dhjetor 20,fat nr 19 dt 16.12.20 seri 11347120
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Saimir Kule Tirane 3,930 2020-12-24 2020-12-31 100610130012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013001 MIN SHEND kafe pune ,urdher nr 671 dt 14.12.20,draft prog 15-18 dhjetor 20,fat nr 20 dt 18.12.20 seri 11347121
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) DIONIS MEKSHAJ Tirane 379,240 2020-12-24 2020-12-31 1004110130012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1013001 MIN sHEND vendim gjykate,vend gjyk nr 1365 dt 16.04.20,memo nr 4761.2 dt 11.11.20,vend 4761 dt 23.10.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) E v i t a Tirane 44,504,030 2020-12-28 2020-12-31 103610130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001Min Shend blerj teste dhe mater kon per paj cobas,urdh prok nr 582 dt 16.10.20,shkr ft 7.12.20,kont 4644.5 dt 23.11.20,shkre nr 5512.1 dt 15.12.20,fat nr 16352 dt 02.12.20 seri 390506119,proc verb 1 dt 02.12.20 fle hyr 95 dt 02.12.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) HOTI BAILIFF SERVICE Tirane 1,156,154 2020-12-30 2020-12-31 105110130012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1013001 Min Shend Pagese per vendim gjykate Dritan Burgia Periudhen 01.08-31.12.2018 dhe 01.01-31.12.2019 Pagese ne vazhdim ,kerkes nr 4097/11 dt 11.03.2019,Vendimi nr 1472 dt 06.05.2014,shk larg nr 2148/4 dt 15.11.2013,lista bash dt 28.12.
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 1,340,832 2020-12-29 2020-12-31 103910130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend Diference pag rikons i qsh-ve ne Tr,Dr dhe Dib lot 1,kontrate ne vazhdim nr 1076.72 dt 13.08.20,sit nr 3 dt 15.12.20 fat nr 71 dt 22.12.20 seri 92181871,shkr nr 4109.8 dt 22.12.20,proc verb dt 22.12.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Skender Doçi Tirane 99,000 2020-12-29 2020-12-31 106210130012020 Blerje dokumentacioni 1013001 Min shend Mbr Soc Blerje Legjislacioni U-Prok nr 27 dt 13.11.2020,P-V dt 11.12.2020,F H nr 24.dt 11.12.2020 Fat nr 32 dt 11.12.2020,nr ser 72652682
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) " INDAY - 18 " Tirane 811,630 2020-12-28 2020-12-31 107410130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 min shend mbikq e pun per "rikon sherb reanim spit VL, urdh prok nr 3184 dt 03.08.20,kont nr 2089.10 dt 07.08.20,fat nr 28 dt 08.10.20 seri 78661075,sit perf dt 08.10.20,proc verb dt 05.08.20