Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) All All 3,098,383,466.00 1,069 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJOS CO Tirane 49,920 2020-12-28 2020-12-31 107310130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend kolaudim punim per rikon i sherb rean spit VL,urdh prok nr 4226 19.10.20,kont nr 2089.29 dt 25.11.20,fat nr 7 dt 28.11.20 ser 88713657,sit perf dt 08.10.20,proc verb dt 08.10.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 46,000 2020-12-29 2020-12-31 105610130012020 Shpenzime per pritje e percjellje 1013001 Min shend Mbr Soc Shpenzim Per dreke zyrtare,urdh nr 684 dt 22.12.2020 Fat nr 667 dt 23,12,2020 ser 87201967
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) GOMA Tirane 57,600 2020-12-29 2020-12-31 106010130012020 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1013001 Min shend Mbr Soc Blerje Gomash ,P-V dt 11.12.2020,P-V dt 10.12.2020,F Hyrje nr 230dt 10.12.2020,Fatura nr 1504 dt 10.12.2020,nr ser 94172764
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ODISEA TRAVEL & RENT CAR Tirane 192,000 2020-12-29 2020-12-31 106110130012020 Shpenzime te tjera transporti 1013001 Min shend Mbr Soc Sherbim Taxi Transport interurban ,urdh 671 dt 14.12.2020.nr prot 5502 dt 14.12.2020,Fat nr 79 dt 18.12.2020,nr ser 89285254
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 190,800 2020-12-28 2020-12-31 103610130012020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013001 min Shend mirembaj dhe rip autom,kontrate ne vazhdim nr5 4352.14 dt 15.11.19,sit punimesh 01.12.20,fat nr 851 dt 01.12.20 seri 93545851,certif garanc dt 01.12.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) E v i t a Tirane 29,760,000 2020-12-28 2020-12-31 103410130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend bler test diag per cov 2 per nev emer,urdh prok nr 647 dt 24.11.20,kont nr 5251.5 dt 02.12.20,shkr 1970.2 dt 21.12.20,proc verb marr dore 14.12.20,flete hy nr 33 d 14.12.20 fat nr 17303 14.12.20 ser 390507070,form sig kont
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 13,910 2020-12-29 2020-12-31 1011110130012020 Uje 1013001 Min shend Mbr Soc Shpenzim uji Nentor 2020 Fat nr 2011-169752-1-1,nr ser 353067965,nr kontr 159752-1,
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) E v i t a Tirane 59,892,000 2020-12-28 2020-12-31 103510130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend bler test diag per cov 2 per nev emer,urdh prok nr 647 dt 24.11.20,kont nr 5251.5 dt 02.12.20,shkr 1970.2 dt 21.12.20,proc verb marr dore 21.12.20,flete hy nr 34 d 22.12.20 fat nr 17861 22.12.20 ser 390507628,form sig kont
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) E v i t a Tirane 50,973,706 2020-12-28 2020-12-31 103710130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001Min Shend blerj teste dhe mater kon per paj cobas,urdh prok nr 582 dt 16.10.20,shkr ft 7.12.20,kont 4644.5 dt 23.11.20,shkre nr 5512.1 dt 15.12.20,fat nr 17912 dt 23.12.20 seri 390507679,proc verb 2 dt 23.12.20 fle hyr 100 dt 23.12.2
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 85,000 2020-12-29 2020-12-31 105710130012020 Shpenzime per pritje e percjellje 1013001 Min shend Mbr Soc Shpenzim Per dreke zyrtare,urdh nr 684 dt 22.12.2020 Fat nr 666 dt 23,12,2020 ser 87201966
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 100,560 2020-12-28 2020-12-31 103010130012020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013001 min Shend mirembajdhe rip autom,kontrate ne vazhdim nr5 4352.14 dt 15.11.19,sit punimesh 07.12.20,fat nr 854 dt 07.12.20 seri 93545854,certif garanc dt 07.12.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) MONTAL Tirane 1,716,661 2020-12-29 2020-12-31 10531013012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 MIN SHEND tvsh per projekt fuqiz me pajisje mjekesore te specializ per mbr te cov 19,shkrese nr 3644 dt 30.07.20,fat nr 14796 dt 24.12.20 seri 89244225
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ADRION Tirane 22,500 2020-12-29 2020-12-31 105410130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min shend Mbr Soc Shpenzim Per dhurata,urdh nr 684 dt 22122020 Fat nr 677 dt 23122020 ser 95505617
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) GRAPHIC LINE - 01 Tirane 60,000 2020-12-29 2020-12-31 105510130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min shend Mbr Soc Shpenzim Per printime,urdh nr 684 dt 22.12.2020 Fat nr 2312 dt 23,12,2020 ser 87193428
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 32,565 2020-12-29 2020-12-31 107810130012020 Sherbime telefonike 1013001 Min Shend Rimbursim telefoni nga Janar-Shkurt,mars,prill,maji,qershor,korrik,gusht,shtator,tetor,nentor 2020 VKM nr 673 dt 2.9.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 71,040 2020-12-28 2020-12-31 103710130012020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013001 min Shend mirembaj dhe rip autom,kontrate ne vazhdim nr5 4352.14 dt 15.11.19,sit punimesh 18.12.20,fat nr 699 dt 18.12.20 seri 92512699,certif garanc dt 18.12.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 577,500 2020-12-28 2020-12-31 101710130012020 Udhetim i brendshem 1013001 Min Shend djeta brenda vendit shkresa nr 4538.1 dt 19.10.20,listpagesa dt 22.12.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) E v i t a Tirane 29,388,000 2020-12-28 2020-12-31 103210130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend bler test diag per cov 2 per nev emer,urdh prok nr 647 dt 24.11.20,kont nr 5251.5 dt 02.12.20,shkr 1970.2 dt 21.12.20,proc verb marr dore 21.12.20,flete hy nr 31 dt 3.12.20 fat nr 16477 03.12.20 ser 390506244,form sig kont
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) E v i t a Tirane 29,760,000 2020-12-28 2020-12-31 103310130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend bler test diag per cov 2 per nev emer,urdh prok nr 647 dt 24.11.20,kont nr 5251.5 dt 02.12.20,shkr 1970.2 dt 21.12.20,proc verb marr dore 07.12.20,flete hy nr 32 dt 7.12.20 fat nr 16732 07.12.20 ser 390506499,form sig kont
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) "DRICONS" Tirane 604,170 2020-12-29 2020-12-31 104010130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend superv i rik te qsh,kontrate ne vazhdim nr 2769.13 dt 14.08.2020,fat nr 492 dt 25.11.20 seri 85221466,prevent sit nr 2 dt 31.10.20,shkrese nr 51.25 dt 25.11.20