Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) All All 3,098,383,466.00 1,069 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,261 2020-11-27 2020-12-02 91210130012020 Sherbimet bankare 1013001 Min Shend Mbrpj Sociale Pagese komisioni bankar per OUR (komisi me jashte) Shkresa nr 3/1 dt 26.11.2020 Kerkesa e tirana Bank dt 19.08.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 405,609 2020-12-01 2020-12-02 92310130012020 Paga baze 1013001 Min Shendet mbrojtjes Sociale Pagat e Aparatit per periudhen Nentor 2020 Listat bashkangjit
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,903 2020-11-25 2020-12-02 90710130012020 Karburant dhe vaj 1013001 Min Shend Mbrojt Sociale Rimbursim Karburanti dhe Telefoni ligj 10160 pika 4 dt 15.10.2009 ,MA nr 974024 dt 17.11.2020,sistpagesa bashk
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 31,168 2020-12-01 2020-12-02 91910130012020 Paga baze 1013001 Min Shendet mbrojtjes Sociale Pagat e Aparatit per periudhen Nentor 2020 Listat bashkangjit Punonjes me kontrat VKM nr 47 dt 22.01.2020 Shkr nr 18733/1 dt 16.10.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 365,678 2020-11-27 2020-12-02 90910130012020 Sherbimet bankare 1013001 Min Shend Mbrpj Sociale Pagese per njoftim tenderi Nderkombetar urdh nr 97 dt 21.01.2020 gazeta dt 23.10.2020 Fatura dt 24.10.2020 nr 2120724304 trans dt 24.11.2020 kursi EUR 141.6
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,567,453 2020-12-01 2020-12-02 91810130012020 Shtese page per kualifikimin 1013001 Min Shendet mbrojtjes Sociale Pagat e Aparatit per periudhen Nentor 2020 Listat bashkangjit
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,366,039 2020-12-01 2020-12-02 92110130012020 Paga baze 1013001 Min Shendet mbrojtjes Sociale Pagat e Aparatit per periudhen Nentor 2020 Listat bashkangjit
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 140,558 2020-12-01 2020-12-02 92410130012020 Paga baze 1013001 Min Shendet mbrojtjes Sociale Pagat e Aparatit per periudhen Nentor 2020 Listat bashkangjit
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 276,536 2020-12-01 2020-12-02 92210130012020 Paga baze 1013001 Min Shendet mbrojtjes Sociale Pagat e Aparatit per periudhen Nentor 2020 Listat bashkangjit Punonjes me kontrat VKM nr 47 dt 22.01.2020 Shkresa nr 18733/1 dt 16.10.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,757,207 2020-12-01 2020-12-02 91710130012020 Paga baze 1013001 Min Shendet mbrojtjes Sociale Pagat e Aparatit per periudhen Nentor 2020 Listat bashkangjit
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 51,070 2020-12-01 2020-12-02 92510130012020 Shtese page per funksionin 1013001 Min Shendet mbrojtjes Sociale Pagat e Aparatit per periudhen Nentor 2020 Listat bashkangjit
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000,000 2020-11-27 2020-12-02 91610130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend Mbrpj Sociale Pagese per fatkeqesi(Pamela Zenelaj) Shk nr 9419/1 dt 28.07.2020,Listapag bashk,VKM nr 750 dt 27.11.2019,VKM nr 753 dt 30.11.2019 Akt normativ nr 9 dt 16.12.2019
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 54,394,955 2020-11-26 2020-12-02 91110130012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013001 Min Shend rikons i Qsh,kontrate ne vazhdimnr 1076.72 dt 13.08.20,sit nr 2 dt 31.10.20,fat nr 64 dt 20.1120 seri 92181854,shkrese nr 459 dt 20.11.20,form sig kont dt 10.08.20,proc verb dt 23.11.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 43,528 2020-12-01 2020-12-02 92710130012020 Shtese page per funksionin 1013001 Min Shendet mbrojtjes Sociale Pagat e Aparatit per periudhen Nentor 2020 Listat bashkangjit Punonjes me kontrat VKM nr 47 dt 22.01.2020 shk nr 18733/1 dt 16.10.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) "DRICONS" Tirane 426,472 2020-11-26 2020-12-02 91010130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend superv i rikons te QSH ve,urdh prok nr 371 dt 10.06.20,form njoft fit nr 2769.12 dt 12.08.20,polic e sig te kontr dt 16.10.20,kontrate nr 2769.13 dt 14.08.20,fat nr 478 dt 07.10.20 seri 85221451,preventiv sit nr 1
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 39,500 2020-11-25 2020-11-27 907110130012020 Udhetim i brendshem 1013001 Min Shend Mbr Soci Shkresa Djeta brenda vendit nr 1014/1 dt 21.02.2020,Listepagesa 20.11.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EBG Tirane 21,405 2020-11-20 2020-11-25 90510130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min SHEND SHPENZIME PER DREKE ZYRTARE,URDHER NR 604 DT 04.11.2020 DT 04.11.2020,FAT NR 963 DT 12.11.2020 SERI 81260963
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 10,000 2020-11-20 2020-11-25 90610130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend pagese AKEP,FAT NR 369931977 DT 02.09.2020,SHKRESE NR 351 DT 14.02.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) REVO MAX Tirane 27,430 2020-11-20 2020-11-25 90410130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min shend shpenzime per pritje percjellje,urdher nr 604 dt 04.11.2020,fat nr 2744 dt 13.11.2020 seri 93689944
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BLERIMI SH.P.K Tirane 37,050,000 2020-11-16 2020-11-18 90210130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend rikons Qsh ve ,urdh prok nr 118 dt 25.02.20,form njoft fit 1076/39 dt 29.05.20,kontrate nr 1076.43 dt 08.06.20,sit pjes nr 1 dt 30.09.20,fat nr 21 dt 30.09.20 ser 86531021,shkrese nr 76 dt 02.01.20,form sig kont dt 02.06.2