Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All 2 T All 2,860,542,902.00 166 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 2,717,295 2020-12-07 2020-12-09 27310060672020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster. Mirembajtje rutine,aksi Libonik -Lozhan-Grabove+Lin Pogradec,Voskop -Voskopoje. Fatura nr. 24, dt. 27.06.2020, nr serie 86639574.Situacion punimesh nr 16.Kontrata dt.14.11.2018.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 2,717,295 2020-12-07 2020-12-09 27210060672020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster. Mirembajtje rutine,aksi Libonik -Lozhan-Grabove+Lin Pogradec,Voskop -Voskopoje. Fatura nr. 22, dt. 27.06.2020, nr serie 86639573.Situacion punimesh nr 15.Kontrata dt.14.11.2018.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 2,717,295 2020-12-07 2020-12-09 27110060672020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster. Mirembajtje rutine,aksi Libonik -Lozhan-Grabove+Lin Pogradec,Voskop -Voskopoje. Fatura nr. 22, dt. 27.06.2020, nr serie 86639572.Situacion punimesh nr 14.Kontrata dt.14.11.2018.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 1,482,820 2020-12-07 2020-12-09 26910060672020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster. Mirembajtje rutine,aksi Libonik -Lozhan-Grabove+Lin Pogradec,Voskop -Voskopoje. Fatura nr. 20, dt. 27.06.2020, nr serie 86639570.Situacion punimesh nr 12.Kontrata dt.14.11.2018.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 2,717,285 2020-12-07 2020-12-09 27010060672020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster. Mirembajtje rutine,aksi Libonik -Lozhan-Grabove+Lin Pogradec,Voskop -Voskopoje. Fatura nr. 21, dt. 27.06.2020, nr serie 86639571.Situacion punimesh nr 13.Kontrata dt.14.11.2018.
  Bashkia Libohove (1111) 2 T Gjirokaster 18,343,789 2020-12-03 2020-12-07 38321160012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2116001 Bashkia Libohove Gj rehab skeme ujit te bulos dhe kanali kullues K-1-76 fushe nepravishte sit perfund fat nr 48 dt 09.10.2020nrser 86639648 cert mar perkoh dorez 13.11'20 aktkola 26.10'20 kontr 1630 prot dt 21.10.2019 up 40dt 5.8'19
  Bashkia Patos (0909) 2 T Fier 42,991,114 2020-12-03 2020-12-04 52821120012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Patos 2112001 rik magjistralit te ujesj. up.23 dt.16.8.2019 rpt.26.03.2020 njf.30.3.2020 kontr.2214/21 dt.31.3.20120 fat 18 seria 86639568 sit.1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 9,626,403 2020-12-03 2020-12-04 40610560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, rikonstr objekt arsimore kont nr GOA 2020 27 date 09.06.2020 situacion nr 4 fat nr 86639667 dt 25.11.2020
  Qarku Durres (0707) 2 T Durres 23,355,750 2020-11-20 2020-11-23 15620470012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 20470012020 KESHILLI I QARKUT RIK RRUGA MANASTIRI KONT NR 383/21 DT 13.11.2020 FAT NR 15 DT 10.11.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 33,913,207 2020-11-16 2020-11-18 33810560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rindert i obj ars, kontr ne vazhd GOA 2020/pr -27 dt 09.06.2020, seri 86639652 dt 30.10.2020, sit nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 5,450,183 2020-10-27 2020-10-29 30410560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala /p-1056001 FZHSH, lik garanci per kontraten GOA 2017/p-21 dt 20.06.2017, urdher likuidimi dt 26.10.2020, aktkol dt 06.09.2018, certifikate perfund e marrjes ne dorz dt 12.10.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 26,847,955 2020-10-08 2020-10-12 26210560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rindert i obj arsimore, kontr ne vazhd GOA 2020/p-27 dt 09.06.2020, seri 86639636 dt 30.09.2020, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 6,711,988 2020-10-02 2020-10-06 24110560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rindert i obj ars, kontr GOA 2020/p-27 dt 09.06.2020, seri 86639617 dt 10.09.2020, sit nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 49,941,454 2020-08-04 2020-08-05 13810560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH rikonstr.rruge kontr ne vazhd GOA 2019/ivr dt 22.10.2019, seri 86639599 dt 30.07.2020, sit nr 2
  Bashkia Patos (0909) 2 T Fier 9,500,000 2020-07-14 2020-07-16 30521120012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Patos 2112001 rik magjistralit te ujesj. up.23 dt.16.8.2019 rpt.26.03.2020 njf.30.3.2020 kontr.2214/21 dt.31.3.20120 fat 126 seria 86639568 sit.1
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 2 T Tirane 45,965,655 2020-07-10 2020-07-16 212110260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kontrate ne vazhdim nr 5971.5 dt 16.08.2019, Situac pjesor nr 4 dt 27.05.2020, fat nr 2 dt 22.5.2020 S86639552, shkrese nr 4026 dt 12.06.2020
  Bashkia Ballsh (0924) 2 T Mallakaster 2,170,240 2020-07-14 2020-07-15 81021310012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala PAGESE PER 5% GARANCI RIKUALIFIKIM URBAN LAGJIA 28 NENTORI AKT KOLAUDIMI DT.24.09.2018 KONTRATE NR.1046 REGJ DT.05.06.2017 CERTIF.MARR.DOREZIM PERFUNDIMTARE NR.786/2 REGJ DT 04.06.2020 URDHER EKZEKUTIV NR.336 DATE 06.07.2020
  Bashkia Ballsh (0924) 2 T Mallakaster 2,170,240 2020-07-08 2020-07-09 81021310012020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala PAGESE PER 5% GARANCI RIKUALIFIKIM URBAN LAGJIA 28 NENTORI AKT KOLAUDIMI DT.24.09.2018 KONTRATE NR.1046 REGJ DT.05.06.2017 CERTIF.MARR.DOREZIM PERFUNDIMTARE NR.786/2 REGJ DT 04.06.2020 URDHER EKZEKUTIV NR.336 DATE 06.07.2020
  Bashkia Tirana (3535) 2 T Tirane 18,209,093 2020-06-27 2020-07-01 171321010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkai Tirane Rikos bllokut NJ.Meka -S.Vila -Lumi Lana kont 28525/9 26.10.17 sit perf fill 08.12.18 PV kol 09.01.19 fta.71711913 28.02.19 fat.76345104 29.05.19
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 58,676,552 2020-06-17 2020-06-18 9510560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001, lik ft permirsim infrastr, kontr ne vazhd GOA 2019/IVR-37 dt 22.10.2019, fat nr 6 dt 31.05.2020 seri 86639556, sit nr 4