Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All 2 T All 2,995,959,129.00 172 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) 2 T Tirane 40,000,000 2019-07-11 2019-07-17 254921010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikost i bllokut Nj.Perlecev N.Avrami S.Cipi F.Rexha M.Keta S.Vila dhe Lumi Tr garanci shk.25778 dt 25.06.2018 Kont 28525/9 26.10.17 Sit perf 08.12.2018 fat 71711930 dt 30.03.2019 pv kolad 09.01.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 2 T Tirane 57,601,192 2019-07-09 2019-07-16 49110060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr 3506/1 Dt 25.06.2019 Pag pjes Sit Nr. 3,Fat Nr.79 Dt 30.03.2019 ser 71711929 Kontrata nr.6604/5 dt 20.09.2018
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 2,854,225 2019-06-03 2019-06-05 14310060672019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067,Drejtoria e Rajonit Jugor.Mirembajtje rutine,aksi Libonik-Lozhan-Grabove+LIn-Pogradec. Fatura nr. 03,dt. 22.05.2019, nr.serie 76345103.Situacion punimesh nr.4. Kontrate dt. 14.11.2018.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 2,854,225 2019-06-03 2019-06-05 14210060672019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067,Drejtoria e Rajonit Jugor.Mirembajtje rutine,aksi Libonik-Lozhan-Grabove+LIn-Pogradec. Fatura nr. 02,dt. 22.05.2019, nr.serie 76345102.Situacion punimesh nr.3. Kontrate dt. 14.11.2018.
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 2 T Tirane 22,846,754 2019-05-29 2019-06-03 29310060542019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Shkresa Nr 4613 Dt 13.05.2019 Dif Sit Nr. 2,Fat Nr.674 Dt 30.11.2018 ser 71711775 Kontrata nr.6604/5 dt 20.09.2018
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 2 T Tirane 1,508,169 2019-05-23 2019-05-27 154210260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 27.02.2019, Shkrese Drejtoria e Projekteve 20.03.2019, Faturave tatimore fd nr 680 date 03.12.2018 seria 71711781 shkrese dt 11.12.2018 viti 2018 per munge fonde
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 2 T Tirane 12,000,000 2019-04-05 2019-04-16 14510260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH dhe Kosto lokale Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 27.02.2019, Shkrese Drejtoria e Projekteve 20.03.2019, Faturave tatimore fd nr 580 date 19.09.2018 seria 34813181
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 2 T Tirane 12,000,000 2019-04-05 2019-04-16 14510260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH dhe Kosto lokale Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 27.02.2019, Shkrese Drejtoria e Projekteve 20.03.2019, Faturave tatimore fd nr 580 date 19.09.2018 seria 34813181
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 1,825,044 2019-03-28 2019-03-29 4710060672019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067,Drejtoria e Rajonit Jugor.rmirembajtje rutine fat nr 685 dt 21.12.2018 nr ser 71711786 situacion nr 2 periudha nentor 2018 rruga libonik-lozhan-grabove-ruga lin pogradec
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 4,471,542 2019-03-28 2019-03-29 4810060672019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067,Drejtoria e Rajonit Jugor.rmirembajtje rutine fat nr 40 dt 13.02.2019 nr ser 71711890 situacion nr 2 periudha dhjetor 2018 janar2019rruga libonik-lozhan-grabove-ruga lin pogradec
  Bashkia Tirana (3535) 2 T Tirane 33,023,694 2019-02-22 2019-02-27 52221010012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Rikost i bllokut Nj>meka G.Perlecev N.Avrami S.Cipi F.Rexha M.Keta S.Vila dhe Lumi Tr garanci shk.28355/1 30.07.18 Kont 28525/9 26.10.17 sit 1 fill -31.05.18 fat.34813156 23.07.18
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) 2 T Tirane 2,903,040 2018-12-27 2019-01-07 41121018152018 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 2101815 Agjensia e parqeve dhe rekreacionit lik ft qera mj tr nr 586 dt 30.9.18 sr 34813187, u pr 17.5.18, ftes 28.5.18, fitues 5.6.18 kontr 509/8 dt 12.6.18 sit 586 dt 30.9.18