Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All 2 T All 2,860,542,902.00 166 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 659,137 2021-04-08 2021-04-09 10310060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine Libonik Lozhane Grabove lin pogradec etj situacion pjesor nr 19 fat nr 46 dt 30.11.2020 nr ser 86639696 kontr 846 dt 14.11.2018 72 km
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 1,058,964 2021-04-08 2021-04-09 9710060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine Berat-Çorovode situacion pjesor nr 10 fat nr 10 dt 30.11.2020 nr ser 94947905 kontr 603 dt 19.11.2019 49.3 km
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 659,137 2021-04-08 2021-04-09 10510060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine Libonik Lozhane Grabove lin pogradec etj situacion pjesor nr 21 fat nr 48 dt 30.11.2020 nr ser 86639698 kontr 846 dt 14.11.2018 72 km
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 1,342,626 2021-04-08 2021-04-09 9510060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine Berat-Çorovode situacion pjesor nr 8 fat nr 3 dt 30.11.2020 nr ser 94947903 kontr 603 dt 19.11.2019 49.3 km
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 1,058,964 2021-04-08 2021-04-09 9410060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine Berat-Çorovode situacion pjesor nr 7 fat nr 2 dt 30.11.2020 nr ser 94947902 kontr 603 dt 19.11.2019 49.3 km
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 1,058,964 2021-04-08 2021-04-09 9810060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine Berat-Çorovode situacion pjesor nr 11 fat nr 11 dt 30.11.2020 nr ser 94947906 kontr 603 dt 19.11.2019 49.3 km
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 659,137 2021-04-08 2021-04-09 10410060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine Libonik Lozhane Grabove lin pogradec etj situacion pjesor nr 20 fat nr 47 dt 30.11.2020 nr ser 86639697 kontr 846 dt 14.11.2018 72 km
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 659,137 2021-04-08 2021-04-09 10710060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine Libonik Lozhane Grabove lin pogradec etj situacion pjesor nr 23 fat nr 50 dt 30.11.2020 nr ser 86639700 kontr 846 dt 14.11.2018 72 km
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 9,608,385 2021-03-29 2021-03-30 6010560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, Rikostr rruga Borsh kont vazhdim GOA2019/IVR 37 date 22.10.2019 fat nr 13 DT 31.08.2020 KERKESE PER PAGESE 26.03.2021 SIT NR 3 28.07.2020-21.08.2020
  Bashkia Tirana (3535) 2 T Tirane 4,876,373 2021-03-13 2021-03-18 70221010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Sit 1 Ndet Godina RSU3 Kont ne vazhd 27394/69 dt 27.10.20 fat 92947942 dt 30.12.2020 Sit 1 dt 30.12.2020 Shkresa 603/1 dt 22.01.2021
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) 2 T Durres 18,447,827 2021-03-03 2021-03-04 2521070182021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES KONT NR 1926 DT 13.9.2019 FAT NR 45 SISTEM KANAL UJERAVE NDOTURA ZONA HAMALLAJ SUKTH
  Bashkia Tirana (3535) 2 T Tirane 9,852,423 2021-02-25 2021-03-04 50021010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Likujdim garancie obj Rikualif urb bllok rrug Dibres, Niko Avrami, Grigor Percelev, Kontr vazhdim 28525/8, dt 26.10.17, Procv kol 09.01.19, procv marrje dorezim 22.01.21
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) 2 T Durres 552,173 2021-03-02 2021-03-03 2321070182021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES KONT NR 1926 DT 13.9.2019 FAT NR 23 SISTEMIM KANALET UJERAVE TE NDOTURA HAMALLAJ FAZA 1 SUKTH
  Bashkia Patos (0909) 2 T Fier 2,013,044 2021-02-17 2021-02-24 5221120012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Patos 2112001 rik.magjistrali UP.16.08.2019 RP.26.03.2020 NJF.30.03.2020 kontr.2214/21 dt.31.03.2020 fat.37 seri 94947939 sit.3
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) 2 T Tirane 844,693 2021-02-15 2021-02-16 4710900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, 2021-466-kthim i te ardh.op ek.ub nr 401, dt 22.12.2020, vkpp 559, dt 09.12.2020
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 1,058,964 2021-01-21 2021-01-27 1710060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor. Mirembajtje rutine Berat-Corovode. Fatura nr.40, nr serie 86639590,dt.30.06.2020.Situacion nr.6 .Kontrate dt. 01.12.2019.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 1,068,444 2021-01-22 2021-01-27 1910060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor. Mirembajtje rutine aksi K/Strecke-k/Maliq. Fatura nr.31, nr serie 86639581,dt.30.06.2020.Situacion nr.5 .Kontrate nr. 506 ,dt. 01.10.2019.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 2,473,537 2021-01-21 2021-01-27 1410060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor. Mirembajtje rutine Libonik ,Lozhan ,Grabove. Fatura nr.26, nr serie 86639576,dt.27.06.2020.Situacion nr.18 .Kontrate dt. 14.11.2018.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 252,444 2021-01-22 2021-01-27 2210060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor. Mirembajtje rutine aksi K/Strecke-k/Maliq. Fatura nr.34, nr serie 86639584,dt.30.06.2020.Situacion nr.8 .Kontrate nr. 506 ,dt. 01.10.2019.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 252,444 2021-01-22 2021-01-27 2110060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor. Mirembajtje rutine aksi K/Strecke-k/Maliq. Fatura nr.33, nr serie 86639583,dt.30.06.2020.Situacion nr.7 .Kontrate nr. 506 ,dt. 01.10.2019.