Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All 2 T All 2,860,542,902.00 166 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 2,095,332 2021-12-15 2021-12-16 34710060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor GJ mirembajtje rutine fat nr 95/2021 dt 09.12.2021 situacion nr 8 dt 31.07.2021 kontrate 310 dt 13.11.2020 28.03 km rruga korce-voskopoje+ rruga bilisht-baban-hocisht+rruga ura baban-qender baban
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 2,095,332 2021-12-15 2021-12-16 34510060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor GJ mirembajtje rutine fat nr 93/2021 dt 09.12.2021 situacion nr 6 dt 31.05.2021 kontrate 310 dt 13.11.2020 28.03 km rruga korce-voskopoje+ rruga bilisht-baban-hocisht+rruga ura baban-qender baban
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 2,095,332 2021-12-15 2021-12-16 34610060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor GJ mirembajtje rutine fat nr 94/2021 dt 09.12.2021 situacion nr 7 dt 30.06.2021 kontrate 310 dt 13.11.2020 28.03 km rruga korce-voskopoje+ rruga bilisht-baban-hocisht+rruga ura baban-qender baban
  Qarku Durres (0707) 2 T Durres 29,980,923 2021-12-07 2021-12-09 18320470012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 12047001 KESHILLI I QARKUT RIK I RRUGES MANASTIRI KONT NR 383/21 DT 13.10.2021 ,SIT NR 2 PERFUNDIMTAR ,FAT NR 65 DT 22.11.2021,AKT KUALIDIMI NR 523/6 DT 09.11.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 20,055,669 2021-11-25 2021-12-01 62410560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft permirsim infrastr, kontr ne vazhd GOA 2019/p-37 dt 22.10.2021, ft nr 54/2021 dt 12.10.2021, sit nr 5 pjesore ( 11.05.2020-31.05.2020)
  Bashkia Finiq (3704) 2 T Delvine 2,000,897 2021-10-11 2021-10-13 39423260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve kont nr 2363 data 18.08.2017 up nr 2 data 06.03.2017 fatura nr 508 data 20.05.2018 bashkai Finiq
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 33,539,821 2021-10-05 2021-10-07 53810560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft permirs infrast, kontr GOA 2019/p-37 dt 22.10.2019, ft nr 36/2021 dt 27.09.2021, sit nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 15,924,316 2021-09-27 2021-09-29 47810560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa, kontr GOA 2020/p-285 dt 28.12.2020, ft nr 35./2021 dt 23.09.2021, sit nr 4
  Bashkia Sarande (3731) 2 T Sarande 10,707,575 2021-09-22 2021-09-27 42621380012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve LIK FAT NR 42 DAT 08.06.2021,U-PROK NR 6,6/1 DAT 2303.2021SITUACINI PERFUNDIMTAR ,KONTRATA NR 6 DAT 03.05.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 55,207,134 2021-09-22 2021-09-24 45810560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,lik ft rikualifikim urban, kontr GOA 2020/p-208 dt 04.12.2020, nr ft 30/2021 dt 17.09.2021, sit nr 2
  Bashkia Tirana (3535) 2 T Tirane 13,749,749 2021-09-16 2021-09-21 301321010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane lik sit 4 ndrt god RSU nr.3 (nr7) kontr vazhd nr,2739/69 dt.27.10.2020 sit nr.4 d.20.08.21 fat nr 13/2021 dt.20.08.2021
  Bashkia Tirana (3535) 2 T Tirane 32,261,706 2021-09-10 2021-09-16 295421010012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane rip i mjeds ne bashkprons ne NJA nr.1 autorz nr740 dt.23.08.21 pv marr dorz dt.25.08.21 UK ngr kom nr18409 dt.06.05.21 fat nr14/2021 dt.25.08.21 U.prok 11034 dt.11.03.21 kontr nr16506/3 dt.27.04.21 sit perf dt25.08.21
  Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) 2 T Tirane 1,982,988 2021-08-30 2021-09-14 35210170012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Ministria e Mbrojtjes, garanci 5% punimesh, akt kolaudimi 10.12.2019, pv i marrjes ne dorezim 24.06.2021, kontrata 5933 dhe 5933/1, 27.09.2019.
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 2 T Tirane 32,010,579 2021-08-26 2021-08-30 99710060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rikonstruksion I rruges Dukaj-Sinanaj, Tepelene Shkresa nr.6925/1 date 25.08.2021, Pag Pjes Sit nr 2, fat nr.2/2021 date 08.07.2021 , kontrata nr.7832/5 date 21.12.2020,
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 7,414,554 2021-08-24 2021-08-27 39310560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,lik ft permirs. infras. kontr ne vazhdim, GOA 2019/IVR-37 dt 22.10.2019,diference ft seri 86639599 dt 30.07.2020, situac 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 604,671 2021-08-20 2021-08-24 39110560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft permirs infrastr, kontr GOA 2019/ivr-37 dt 22.10.2019, seri 94947935 dt 24.12.2020, sit nr 2,pagesa pjesore eshte bere ush nr 573 dt 28.12.20
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 2,095,332 2021-08-17 2021-08-18 24610060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor GJ mirembajtje rutine fat nr 106/2021 dt 15.06.2021 situacion nr 4 periudhe01-31.03.2021 kontrate 310 dt 13.11.2020 28.03 km rruga korce-voskopoje+ rruga bilisht-baban-hocisht+rruga ura baban-qender baban
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 2,095,332 2021-08-17 2021-08-18 24710060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor GJ mirembajtje rutine fat nr 107/2021 dt 15.06.2021 situacion nr 5 periudhe01-30.04.2021 kontrate 310 dt 13.11.2020 28.03 km rruga korce-voskopoje+ rruga bilisht-baban-hocisht+rruga ura baban-qender baban
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 3,142,998 2021-08-17 2021-08-18 24810060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor GJ mirembajtje rutine fat nr 103/2021 dt 15.06.2021 situacion nr 1 dt 31.12.2020 kontrate 310 dt 13.11.2020 28.03 km rruga korce-voskopoje+ rruga bilisht-baban-hocisht+rruga ura baban-qender baban
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 2,095,332 2021-08-17 2021-08-18 24410060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor GJ mirembajtje rutine fat nr 104/2021 dt 15.06.2021 situacion nr 2 periudhe01-31.1.2021 kontrate 310 dt 13.11.2020 28.03 km rruga korce-voskopoje+ rruga bilisht-baban-hocisht+rruga ura baban-qender baban