Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All 2 T All 2,860,542,902.00 166 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  PIU I Ujit (3535) (0000) 2 T Tirane 36,916,362 2020-06-17 2020-06-18 910069172020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1006917 PIU ,lik punime UK Durres, urdher 69 dt 5.06.2020,vazhd kontrate WD3 nr 1532 dt 02.06.2017,permbledhese faturave bashkangjit
  Bashkia Finiq (3704) 2 T Delvine 22,907,740 2020-06-15 2020-06-16 24023260012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve Likujdojme faturen nr 507 data 20.05.2018 up nr 2 data 06.03.2017 kontrat nr 2363 data 18.08.2017 bashkia Finiq
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 54,079,363 2020-05-20 2020-05-22 7310560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001, lik ft permirsim infrastr, kontr ne vazhd GOA 2019/IVR-37 dt 22.10.2019, seri 86639546 dt 11.05.2020, sit nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 51,836,769 2020-05-20 2020-05-22 7110560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001, lik ft permirsim infrastr, kontr ne vazhd GOA 2019/IVR-37 dt 22.10.2019, seri 86639545 dt 04.05.2020, sit nr 3
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) 2 T Durres 9,500,000 2020-04-30 2020-05-04 721070182020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) SISTEMIM I KANALIZIMEVE TE UJRAVE TE NDOTUR NE ZONEN TURISTIKE HAMALLAJ KONTR. 1926 DT 13.9.19 LIK FAT 23 DT 17.3.20 /SH.A UJESJELLES KANALIZIME/ 2107018 / DEGA E THESARIT DURRES
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 11,200,443 2020-04-29 2020-05-04 4410560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001, lik ft rikonstr, kontr ne vazhd GOA 2019/ivr dt 22.10.2019, seri 86639524 dt 24.03.2020, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 20,122,186 2020-03-19 2020-04-15 2010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001, lik punimesh kont vazhdim nr GOA2019/IVR-37 dt 22.10.2019 sit nr 1 loti 3 fat nr 86639513 dt 22.02.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 24,887,068 2020-03-19 2020-04-15 2210560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001, lik punimesh kont vazhdim nr GOA2019/IVR-37 dt 22.10.2019 sit nr 2 loti 2, 3 fat nr 86639514 dt 25.02.2020
  Bashkia Durres (0707) 2 T Durres 677,048 2020-03-11 2020-03-12 29621070012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala KTHIM GARANCI PUNIMESH RIK RRG IBRAHIM BUZHIQI ,KONTR. 13873 DT 18.7.17 ,AKT KOLAUDIMI DT 11.12.2017 ,CERTIFIKATE GARANCIE 222982 DT 24.2.2020/ BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Bashkia Tirana (3535) 2 T Tirane 24,352,926 2020-02-20 2020-02-27 49221010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkai Tirane rikos bllokut NJ.Meka -S.Vila -Lumi Lana kont 28525/9 26.10.17 sit perf fill 08.12.18 PV kol 09.01.19 fta.71711913 28.02.19 fat.76345104 29.05.19
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 2 T Tirane 100,000,000 2019-12-30 2020-01-20 125210060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr 9484/2 Dt 27.12.2019 Diference Sit Nr. 4,Fat Nr.31 Dt 29.06.2019 ser 76345131 Kontrata ne vazhdim nr.6604/5 dt 20.09.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 2 T Tirane 62,190,908 2019-12-29 2020-01-17 121110060542019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr 9484/1 Dt 20.12.2019 Pagese e pjesshme Sit Nr. 4,Fat Nr.31 Dt 29.06.2019 ser 76345131 Kontrata ne vazhdim nr.6604/5 dt 20.09.2018 PV Kolaudimi dt 15.10.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 2 T Tirane 86,473,777 2019-12-29 2020-01-17 121010060542019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr 3506/2 Dt 20.12.2019 Diference Sit Nr. 3,Fat Nr.79 Dt 30.03.2019 ser 71711929 Kontrata ne vazhdim nr.6604/5 dt 20.09.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 16,802,950 2020-01-13 2020-01-15 31910560012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft rikonstr kontrb GOA 2019/P-37 dt 22.10.2019, seri 78841754 dt 12.12.2019, sit nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 17,168,400 2020-01-13 2020-01-15 30610560012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft rikonstr kontrb GOA 2019/P-37 dt 22.10.2019, seri 78841755 dt 12.12.2019, sit nr 1
  Bashkia Libohove (1111) 2 T Gjirokaster 16,129,860 2019-12-31 2020-01-14 39121160012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2116001 Bashkia Libohove GJ rehabilitimi i skemes ujitese te bulos dhe kanali K-1-76 fushe nepravishte fat nr 2 dt 10.12.2019 nr ser 78841752 sit nr 1 kontr 1630 dt 21.10.2019 up nr 40 dt 05.08.2019
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 2 T Tirane 13,713,744 2019-12-26 2020-01-07 74110260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kontrate ne vazhdim nr nr 5971 dt 16.08.2019, situac nr 2 dt 10.12.2019 fat nr 1 dt 10.12.2019 S 78841751
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 2 T Tirane 13,031,340 2019-12-26 2020-01-07 74010260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM UP nr 215 dt 24.06.219 HD nr 235 dt 03.07.19 KVO,F.O dt 26.07.19,RP nr 5971.3 dt 13.08.19,NJ.F nr5971.4 dt 13.08.19, Kont nr 5971.5 dt 16.08.19, Situac nr 1 dt 30.11.19 fat nr 48 dt30.11.19 S 78841698, sig kont nr 71486905 dt 14.08.19
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 2 T Tirane 59,485,200 2019-12-26 2020-01-07 74210260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kontrate ne vazhdim nr nr 5971 dt 16.08.2019., situacion nr 3, dt 12.12.2019, fat nr 6 dt 12.12.2019 S 78841751
  Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) 2 T Tirane 15,023,250 2019-12-26 2019-12-31 101010170012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale TERMET Shpenzime ndertesa Rezideciale, emergjenca civile u prokurim 1353, 03.09.2019, kontrata 5933/1, 27.09.2019,umm lidhje kontrate 1473,24.09.2019, fat. 46, 30.11.2019(78841696)