Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All 2 T All 2,860,542,902.00 166 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) 2 T Tirane 22,653,510 2019-12-26 2019-12-31 100910170012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) TERMET Shpenzime ndertesa Rezideciale, emergjenca civile u prokurim 1353, 03.09.2019, kontrata 5933, 27.09.2019,umm lidhje kontrate 1472,24.09.2019, fat. 45, 30.11.2019(78841695)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) 2 T Durres 18,772,308 2019-12-20 2019-12-23 1621070182019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2107018 UJSJELLES KANALIZIME DURRES 0707 SIST. I KANALIZIMEVE TE UJRAVE TE NDOTURA TE ZONES TURISTIKE HAMALLAJ FAZA I ,KONTR. 1926 DT 13.9.19 LIK FAT 3 DT 12.12.2019
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 700,216 2019-12-20 2019-12-23 35310060672019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067,Drejtoria e Rajonit Jugor. Mirembajtje rutine, fatura nr. 31,dt. 27.11.2019, nr.serie 78841682. Situacion nr. 09,.Kontrate dt. 14.11.2018.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 700,216 2019-12-20 2019-12-23 35410060672019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067,Drejtoria e Rajonit Jugor. Mirembajtje rutine, fatura nr. 36,dt. 27.11.2019, nr.serie 78841686. Situacion nr. 11.Kontrate dt. 14.11.2018.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 700,216 2019-12-20 2019-12-23 35210060672019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067,Drejtoria e Rajonit Jugor. Mirembajtje rutine, fatura nr. 32,dt. 27.11.2019, nr.serie 78841681. Situacion nr. 10,.Kontrate dt. 14.11.2018.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 1,686,606 2019-12-20 2019-12-23 35110060672019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067,Drejtoria e Rajonit Jugor. Mirembajtje rutine, fatura nr. 30,dt. 27.11.2019, nr.serie 78841680. Situacion nr. 08,.Kontrate dt. 14.11.2018.
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 2 T Tirane 66,020 2019-11-20 2019-12-05 59010260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 05.11.2019, Shkrese Drejtoria e Projekteve 11.11.2019, Faturave tatimore fd nr 624 date 02.11.2019 seria 34813125
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) 2 T Tirane 3,912,219 2019-10-23 2019-10-25 42721018152019 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 2101815, APR,lik ft qera mj tr 6 dt 9.10.19 sr 78841656,kontr 600/7 dt 19.6.19, u pr 13.5.19, fit7.6.19 pvmd 9.10.19
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 700,216 2019-09-16 2019-09-17 23610060672019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067,Drejtoria e Rajonit Jugor.Mirembajtje rutine,aksi LIbonik-Lozhan-Grabove,Voskop-Voskopoje. Fatura nr.22,dt. 27.08.2019, nr.serie 78841622.Situacion punimesh nr.06.Kontrate dt. 14.11.2018.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 3,077,349 2019-09-16 2019-09-17 23510060672019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067,Drejtoria e Rajonit Jugor.Mirembajtje rutine,aksi LIbonik-Lozhan-Grabove,Voskop-Voskopoje. Fatura nr.19,dt. 27.08.2019, nr.serie 78841619.Situacion punimesh nr.05.Kontrate dt. 14.11.2018.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 780,299 2019-09-16 2019-09-17 23710060672019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067,Drejtoria e Rajonit Jugor.Mirembajtje rutine,aksi LIbonik-Lozhan-Grabove,Voskop-Voskopoje. Fatura nr.23,dt. 27.08.2019, nr.serie 78841623.Situacion punimesh nr.07.Kontrate dt. 14.11.2018.
  Bashkia Tirana (3535) 2 T Tirane 30,113,539 2019-07-30 2019-08-01 275321010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane RIkost blloki kufizuar Njazi Meka-G.Perlecev-N.Avrani-S.Cipi-F.Rexha-M.Keta-S.Vila dhe lumi TR shk.25778 25.06.18 kont 28525/9 26.10.17sit -08.12.18 fat.71711913 28.02.19 PV kol 09.01.19
  Bashkia Tirana (3535) 2 T Tirane 3,944,730 2019-07-30 2019-08-01 275221010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane RIkost blloki kufizuar Njazi Meka-G.Perlecev-N.Avrani-S.Cipi-F.Rexha-M.Keta-S.Vila dhe lumi TR shk.25778 25.06.18 kont 28525/9 26.10.17 sit-08.12.18 fat.71711930 30.03.19 fat.71711913 28.02.19 PV kol 09.01.19
  Bashkia Tirana (3535) 2 T Tirane 113,539 2019-07-11 2019-07-17 257421010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikons inf Nj.meka M.keta dhe lumi i tiranes Shkresa 25778 dt 25.06.2018 Kont 28525/9 dt 26.10.17 fat 71711930 dt 30.03.2019 Pv kold 09.01.2019
  Bashkia Tirana (3535) 2 T Tirane 40,000,000 2019-07-11 2019-07-17 254921010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikost i bllokut Nj.Perlecev N.Avrami S.Cipi F.Rexha M.Keta S.Vila dhe Lumi Tr garanci shk.25778 dt 25.06.2018 Kont 28525/9 26.10.17 Sit perf 08.12.2018 fat 71711930 dt 30.03.2019 pv kolad 09.01.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 2 T Tirane 57,601,192 2019-07-09 2019-07-16 49110060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr 3506/1 Dt 25.06.2019 Pag pjes Sit Nr. 3,Fat Nr.79 Dt 30.03.2019 ser 71711929 Kontrata nr.6604/5 dt 20.09.2018
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 2,854,225 2019-06-03 2019-06-05 14310060672019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067,Drejtoria e Rajonit Jugor.Mirembajtje rutine,aksi Libonik-Lozhan-Grabove+LIn-Pogradec. Fatura nr. 03,dt. 22.05.2019, nr.serie 76345103.Situacion punimesh nr.4. Kontrate dt. 14.11.2018.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 2,854,225 2019-06-03 2019-06-05 14210060672019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067,Drejtoria e Rajonit Jugor.Mirembajtje rutine,aksi Libonik-Lozhan-Grabove+LIn-Pogradec. Fatura nr. 02,dt. 22.05.2019, nr.serie 76345102.Situacion punimesh nr.3. Kontrate dt. 14.11.2018.
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 2 T Tirane 22,846,754 2019-05-29 2019-06-03 29310060542019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Shkresa Nr 4613 Dt 13.05.2019 Dif Sit Nr. 2,Fat Nr.674 Dt 30.11.2018 ser 71711775 Kontrata nr.6604/5 dt 20.09.2018
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 2 T Tirane 1,508,169 2019-05-23 2019-05-27 154210260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 27.02.2019, Shkrese Drejtoria e Projekteve 20.03.2019, Faturave tatimore fd nr 680 date 03.12.2018 seria 71711781 shkrese dt 11.12.2018 viti 2018 per munge fonde