Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All 2 T All 2,860,542,902.00 166 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 660,444 2021-01-22 2021-01-27 2010060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor. Mirembajtje rutine aksi K/Strecke-k/Maliq. Fatura nr.32, nr serie 86639582,dt.30.06.2020.Situacion nr.6 .Kontrate nr. 506 ,dt. 01.10.2019.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 1,058,964 2021-01-21 2021-01-26 1610060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor. Mirembajtje rutine Berat-Corovode. Fatura nr.39, nr serie 86639589,dt.30.06.2020.Situacion nr.5 .Kontrate dt. 01.12.2019.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 1,068,444 2021-01-22 2021-01-26 1810060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor. Mirembajtje rutine aksi K/Strecke-k/Maliq. Fatura nr.30, nr serie 86639580,dt.30.06.2020.Situacion nr.4 .Kontrate nr. 506 ,dt. 01.10.2019.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 1,058,964 2021-01-21 2021-01-26 1510060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor. Mirembajtje rutine Berat-Corovode. Fatura nr.38, nr serie 86639588,dt.30.06.2020.Situacion nr.4 .Kontrate dt. 01.12.2019.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 659,137 2021-01-21 2021-01-26 1310060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor. Mirembajtje rutine Libonik ,Lozhan ,Grabove. Fatura nr.25, nr serie 86639575,dt.27.06.2020.Situacion nr.17 .Kontrate dt. 14.11.2018.
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 10,884,295 2020-12-30 2021-01-18 57310560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft permirs ionfrastr, kontr GOA 2019/ivr-37 dt 22.10.2019, seri 94947935 dt 24.12.2020, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 53,067,080 2020-12-30 2021-01-15 54910560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft rikualifikim ( paradhenie)urban, kontr GOA 2020/p-208 dt 04.12.2020, seri 94947929 dt 22.12.2020
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 2 T Tirane 3,428,094 2020-12-30 2021-01-14 686110260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Perm. Infrastruktures Kune Vain Lezhe, shk dt 24.12.20, Kont. ne vazh nr 5971.5 dt 16.08.19, Situac perfund nr 5 dt 02.06.20 , fat nr 12 dt 02.06.2020 S86639562, Akt kolaud dt 21.12.20, marrja ne dorez e punimeve dt 21.12.20
  Bashkia Patos (0909) 2 T Fier 38,255,761 2020-12-29 2020-12-31 60621120012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Patos 2112001 rik magjistralit te ujesj. up.23 dt.16.8.2019 rpt.26.03.2020 njf.30.3.2020 kontr.2214/21 dt.31.3.20120 fat 37 seria 94947939 sit.3
  Bashkia Patos (0909) 2 T Fier 28,244,239 2020-12-29 2020-12-31 60521120012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Patos 2112001 rik magjistralit te ujesj. up.23 dt.16.8.2019 rpt.26.03.2020 njf.30.3.2020 kontr.2214/21 dt.31.3.20120 fat 21 seria 86639671 sit.2
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) 2 T Durres 19,000,000 2020-12-28 2020-12-30 3321070182020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve KONT 1926 DT 13.09.2019LIK FAT 23 SISTEMIM KANALEVE UJERA TE NDOTURA HAMALLAJ FAZA 1SUKTH /SH.A UJESJELLES KANALIZIME/ 2107018 / DEGA E THESARIT DURRES
  Bashkia Ballsh (0924) 2 T Mallakaster 7,816,875 2020-12-28 2020-12-29 162921310012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2131001 PAGESE RIK RRJETI SHPERNDARES QYTETI BALLSH P U.P NR.1014 REGJ DT.012.05.2020 NJOF FIT DT 10.09.2020 KONTRATE NR.1973/5 DT.19.10.2020 FAT.NR.22 DT.15.12.2020 SERI 94947924 SIT PJESOR NR.1 DT 15.12.2020
  Bashkia Patos (0909) 2 T Fier 37,758,886 2020-12-17 2020-12-21 57121120012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Patos 2112001 rik magjistralit te ujesj. up.23 dt.16.8.2019 rpt.26.03.2020 njf.30.3.2020 kontr.2214/21 dt.31.3.20120 fat 21 seria 86639671 sit.2
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 1,068,444 2020-12-11 2020-12-14 30710060672020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster. Mirembajtje rutine,aksi K/Strelcke-K/Maliq,shkembi i Derborcanit-kufi Gramsh. Fatura nr. 28, dt. 30.06.2020, nr serie 86639578.Situacion punimesh nr 2.Kontrata nr 506, dt.01.10.2019.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 660,444 2020-12-11 2020-12-14 30610060672020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster. Mirembajtje rutine,aksi K/Strelcke-K/Maliq,shkembi i Derborcanit-kufi Gramsh. Fatura nr. 27, dt. 30.06.2020, nr serie 86639577.Situacion punimesh nr 1.Kontrata nr 506, dt.01.10.2019.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 1,068,444 2020-12-11 2020-12-14 30810060672020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster. Mirembajtje rutine,aksi K/Strelcke-K/Maliq,shkembi i Derborcanit-kufi Gramsh. Fatura nr. 29, dt. 30.06.2020, nr serie 86639579.Situacion punimesh nr 3.Kontrata nr 506, dt.01.10.2019.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 1,058,964 2020-12-11 2020-12-14 31010060672020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster. Mirembajtje rutine,aksi Berat-Corovode. Fatura nr. 35, dt. 30.06.2020, nr serie 86639585.Situacion punimesh nr 1.Kontrata , dt.01.12.2019.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 1,058,964 2020-12-11 2020-12-14 31110060672020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster. Mirembajtje rutine,aksi Berat-Corovode. Fatura nr. 36, dt. 30.06.2020, nr serie 86639586.Situacion punimesh nr 2.Kontrata dt.01.12.2019.
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 1,058,964 2020-12-11 2020-12-14 31210060672020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster. Mirembajtje rutine,aksi Berat-Corovode. Fatura nr. 37, dt. 30.06.2020, nr serie 86639587.Situacion punimesh nr 3.Kontrata dt.01.12.2019.
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 26,535,461 2020-12-10 2020-12-11 44010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,perm infr rrugore kont va nr GOA 2019/IVR-37 dat 22.10.2019 situac nr 1 fat nr 86639638 dt 30.09.2020