Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All 2 T All 2,860,542,902.00 166 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 2,095,332 2021-08-17 2021-08-18 24510060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor GJ mirembajtje rutine fat nr 105/2021 dt 16.06.2021 situacion nr 3 periudhe01-28.02.2021 kontrate 310 dt 13.11.2020 28.03 km rruga korce-voskopoje+ rruga bilisht-baban-hocisht+rruga ura baban-qender baban
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 47,772,947 2021-07-16 2021-07-19 30810560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft ndert banesa inmd, kontr ne vazhd GOA 2020/P-285 Dt 28.12.2020, nr ft 113/2021 dt 17.6.2021, sit nr 3
  Bashkia Tirana (3535) 2 T Tirane 20,606,683 2021-07-12 2021-07-16 220021010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane lik rindrt bans indiv,ndert dhe rik infrst publ Petrel rprt permbl nr.42226/1 dt.09.12.20 form njoft nr.42226/2 dt.09.12.20 kontr nr.2226/3 autorizim nr.252 dt.01.04.21 sit nr.1dt.09.05.21 fat nr.15/2021 dt.19.05.21
  Bashkia Tirana (3535) 2 T Tirane 11,877,444 2021-06-30 2021-07-01 202821010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Likuidim sit 3 Ndertim god RSU nr.3(NR7) garanci Sit 3 dt.07.06.21 fat 96/2021 dt 08.06.21 kont vazh 27394/69 dt.27.10.20
  Bashkia Ballsh (0924) 2 T Mallakaster 14,250,000 2021-06-16 2021-06-17 770211310012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PAGESE PER RIKON. RRJETI SHPERNDARES BALLSH,UP NR1014 REGJ DT 12.05.2020,KONT NR 1973/5 RREGJ DT 19.10.2020 KERK NR 365/1PROT DT17.12.2020,NJOF FIT NR 1973/4 DT10.9.2020,F.SIG.KONTDT 17.9.2020 SIT PJS.NR1.TVSH NR22 DT15.12.2020SERI 94947924
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 63,173,760 2021-06-15 2021-06-17 24810560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft rikualifikim urban, kontr GOA 2020/p-208 dt 04.12.2020, nr ft 49/2021 dt 14.06.2021, sit nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 63,697,263 2021-06-07 2021-06-09 21410560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021, lik ft ndert banesa inmd, kontr ne vazhd GOA 2020/P-285 Dt 28.12.2020, nr ft 14/2021 dt 19.05.2021, sit nr 2
  Bashkia Tirana (3535) 2 T Tirane 13,925,155 2021-05-31 2021-06-01 165221010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Lik situac 2, dt 4.5.21, obj Ndertim god RSU 3 - 7, kontr 27394/69, dt 27.10.20, fat 6/2021, dt 4.5.21
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 3,595,644 2021-05-12 2021-05-14 15610060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine k/strelce-k/maliq rruga shkembi derborcanit-kufi gramsh situacion 12 fat nr 45 dt 30.11.2020 nr ser 86639695 kontr 506 dt 25.09.2019 19.3 km akt marrje ne dorezim dt 16.11.2020
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 1,058,964 2021-05-12 2021-05-14 15510060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine Berat-Çorovode situacion 12 fat nr 12 dt 30.11.2020 nr ser 94947907 kontr 603 dt 19.11.2019 49.3 km akt marrje ne dorezim dt 07.12.2020
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 4,482,360 2021-05-12 2021-05-14 15710060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine libonik-lozhan-grabove-rrugalin-pogradec-rrug voskop-voskopoje situacion 24 fat nr 1 dt 30.11.2020 nr ser 94947901 kontr 846 dt 14.11.2018 72 km akt marrje ne dorezim dt 23.11.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 15,924,316 2021-04-26 2021-04-28 135105600120211 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,1056001 FZHSH, lik ft rindert i banesave indv, kontr GOA 2020/p-285 dt 28.12.2020, nr ft 34/2021 dt 08.04.2021, sit nr 1
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 252,444 2021-04-15 2021-04-16 9910060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine me perfomance fat nr 42 dt 30.11.2020 nr ser 86639692 situacion pjesor nr 9 kontr 506 dt 25.09.2019 objk rrugk/strelce-k/maliq-aksi rrugor shkemb derborcanit-kufi gramsh 19.3.km
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 252,444 2021-04-15 2021-04-16 10010060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine me perfomance fat nr 43 dt 30.11.2020 nr ser 86639693 situacion pjesor nr 10 kontr 506 dt 25.09.2019 objk rrugk/strelce-k/maliq-aksi rrugor shkemb derborcanit-kufi gramsh 19.3.km
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 252,444 2021-04-15 2021-04-16 10110060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine me perfomance fat nr 44 dt 30.11.2020 nr ser 86639694 situacion pjesor nr 11 kontr 506 dt 25.09.2019 objk rrugk/strelce-k/maliq-aksi rrugor shkemb derborcanit-kufi gramsh 19.3.km
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 659,137 2021-04-15 2021-04-16 10610060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine me perfomance fat nr 49 dt 30.11.2020 nr ser 86639699 situacion pjesor nr 22 kontr 846 dt 14.11.2018 objk rruga libonik-lozhan-grabove+rrug lin-pogradec,rrug voskop-voskopoje 72 km
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 2 T Tirane 62,989,420 2021-04-13 2021-04-16 46910060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Rikonstruksion Sit nr 1, fat nr.27/2021 date 29.03.2021 , kontrata nr.7832/5 date 21.12.2020, Urdher Prokurimi nr.213 date 16.10.2020, Njoftimi i fituesit Buletini nr.122 date 21.12.2020 NjLk Buletini nr.126 date 28.12.2020,
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 8,566,618 2021-04-12 2021-04-14 9510560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert i obj ars, kontr GOA 2020/p-27 dt 09.06.2020, nr ft 25/2021 dt 08.03.2021, sit nr 5
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 14,307,135 2021-04-08 2021-04-12 8910560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft permirs i infrastr rrugore , kontr ne vazhd GOA 2019/ivr-37 dt 22.10.2019, seri 86639614 dt 31.08.2020, sit nr 4
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 2,817,702 2021-04-08 2021-04-09 9610060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine Berat-Çorovode situacion pjesor nr 9 fat nr 9 dt 30.11.2020 nr ser 94947904 kontr 603 dt 19.11.2019 49.3 km