Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Berat (0202) All All 821,439,962.00 703 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 10,575 2014-11-18 2014-11-19 67421020012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Berat 2102001,pagese per keshilltaret Nentor 2014
  Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 3,070 2014-11-18 2014-11-19 67321020012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Berat 2102001,pagese per keshilltaret Nentor 2014
  Bashkia Berat (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 40,291 2014-11-18 2014-11-19 67621020012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Berat 2102001,tatim ne burim per keshilltaret Nentor 2014
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 10,575 2014-11-18 2014-11-19 67221020012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Berat 2102001,pagese per keshilltaret Nentor 2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 327,825 2014-11-18 2014-11-19 67121020012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Berat 2102001,pagese per keshilltaret Nentor 2014
  Bashkia Berat (0202) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Berat 3,070 2014-11-18 2014-11-19 67521020012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Berat 2102001,pagese per keshilltaret Nentor 2014
  Bashkia Berat (0202) LEFTER NDRIO Berat 5,100 2014-11-17 2014-11-18 66721020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 44.dt.17.10.2014
  Bashkia Berat (0202) SOLIAR Berat 52,872 2014-11-17 2014-11-18 67021020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 345.dt.06.11.2014
  Bashkia Berat (0202) SOLIAR Berat 219,223 2014-11-17 2014-11-18 66921020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 344.dt.06.11.2014
  Bashkia Berat (0202) INFINIT CONSTRUCTIONS Berat 2,000,000 2014-11-17 2014-11-18 66621020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr.133.dt.07.11.2014
  Bashkia Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 50,256 2014-11-17 2014-11-18 66821020012014 Sherbime telefonike Bashkia Berat 2102001,likujdim klienti 310001855614 fature.dt.31.10.2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 6,200 2014-11-13 2014-11-14 65921020012014 Ndihme ekonomike Bashkia Berat 2102001.ndihma ekonomike
  Bashkia Berat (0202) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Berat 100,000 2014-11-13 2014-11-14 66021020012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Berat 2102001.ndihma financiare
  Bashkia Berat (0202) GENCI BEGAJ Berat 5,000 2014-11-13 2014-11-14 65921020012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 58.dt.29.10.2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 60,230 2014-11-12 2014-11-13 65821020012014 Udhetim i brendshem Bashkia Berat 2102001,pagese per dieta
  Bashkia Berat (0202) S I G M A Berat 25,000 2014-11-11 2014-11-12 65621020012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Bashkia Berat 2102001,likujdimfature nr 24.dt.11.11.2014
  Bashkia Berat (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 41,125 2014-11-11 2014-11-11 65521020012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Berat 2102001,tatim ne burim per keshilltaret tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 10,575 2014-11-11 2014-11-11 65321020012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Berat 2102001,pagese per keshilltaret tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 320,330 2014-11-11 2014-11-11 65021020012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Berat 2102001,pagese per keshilltaret tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) FK TOMORI 1923 Berat 1,200,000 2014-11-11 2014-11-11 64921020012014 Subvencione per diference cmimi te tjera te ngjashme Bashkia Berat 2102001,detyrim financiar