Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Berat (0202) All All 821,439,962.00 703 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 179,620 2014-12-10 2014-12-11 71721020012014 Uje Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.10.11.2014
  Bashkia Berat (0202) SOLIAR Berat 158,616 2014-12-10 2014-12-10 71521020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.04.12.2014
  Bashkia Berat (0202) SOLIAR Berat 343,999 2014-12-10 2014-12-10 71421020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.04.12.2014
  Bashkia Berat (0202) "ABCOM" Berat 5,742 2014-12-09 2014-12-10 71221020012014 Sherbime te tjera Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.27.11.2014
  Bashkia Berat (0202) ENO SERJANAJ Berat 9,800 2014-12-09 2014-12-10 71321020012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.26.11.2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 57,010 2014-12-04 2014-12-05 70721020012014 Ndihme ekonomike Bashkia Berat 2102001,ndihme ekonomike
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE E GREQISE Berat 1,150,000 2014-12-05 2014-12-05 71021020012014 Grant per femije te lindur Bashkia Berat 2102001,pagese per shperblime lindje
  Bashkia Berat (0202) "P I R R O" Berat 42,000 2014-12-04 2014-12-05 70521020012014 Shpenzime per pritje e percjellje Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.27.11.2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 6,750 2014-12-04 2014-12-05 70421020012014 Sherbime te tjera Bashkia Berat 2102001,shpenzime te ndryshme sipas listepageses
  Bashkia Berat (0202) EMILJANO HOXHAJ Berat 4,000 2014-12-04 2014-12-05 70921020012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.24.11.2014
  Bashkia Berat (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 112,956 2014-12-04 2014-12-05 70321020012014 Uje Bashkia Berat 2102001,likujdim kontrate 3126001.6022.3118001.3121001.3136001.3142001.3135001.3122005.3131002.3131003.3126026 fatura dt.30.11.2014
  Bashkia Berat (0202) SOLIAR Berat 30,000 2014-12-04 2014-12-05 70821020012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.27.11.2014
  Bashkia Berat (0202) EURO OFFICE Berat 189,240 2014-12-04 2014-12-05 70621020012014 Kancelari Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.26.11.2014
  Bashkia Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 11,210 2014-12-03 2014-12-04 70021020012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.30.11.2014
  Bashkia Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 10,000 2014-12-03 2014-12-04 69921020012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.30.11.2014
  Bashkia Berat (0202) KLIK EKSPO GROUP Berat 100,000 2014-12-03 2014-12-04 70221020012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 133.dt.26.11.2014
  Bashkia Berat (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 45,125 2014-12-03 2014-12-03 70121020012014 Sherbime te tjera Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.27.11.2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 132,657 2014-12-02 2014-12-02 69821020012014 Shtese page per funksionin Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Nentor 2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 223,098 2014-12-02 2014-12-02 69621020012014 Shtese page per funksionin Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Nentor 2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 3,808,735 2014-12-02 2014-12-02 69321020012014 Paga baze Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Nentor 2014