Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Berat (0202) All All 821,439,962.00 703 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 134,015 2014-11-04 2014-11-04 63421020012014 Paga baze Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) BESTA Berat 28,118,249 2014-10-24 2014-10-27 62721020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 43.dt.21.10.2014
  Bashkia Berat (0202) 4 ALB Berat 16,580 2014-10-27 2014-10-27 62821020012014 Sherbime te tjera Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 652.dt.22.10.2014
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 19,500 2014-10-27 2014-10-27 62921020012014 Pagese paaftesie Bashkia berat 2102001,paaftesi Tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) SALILLARI Berat 30,074,788 2014-10-23 2014-10-24 62621020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 80.dt.22.10.2014
  Bashkia Berat (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 36,662 2014-10-22 2014-10-23 61521020012014 Elektricitet 2102001 Bashkia Berat 2102001,likujdim kontrate a-015246.15360.15210.15179.041072.015224.13399.15286 fatura dt.01.10.2014
  Bashkia Berat (0202) KLODJANA TOSKA Berat 7,751 2014-10-23 2014-10-23 62021020012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.26.09.2014.2014
  Bashkia Berat (0202) ROMEO GARULI Berat 3,400 2014-10-23 2014-10-23 61721020012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.02.10.2014
  Bashkia Berat (0202) THANAS BISHKA Berat 9,750 2014-10-23 2014-10-23 61821020012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.09.10.2014
  Bashkia Berat (0202) AFERDITA CELAJ Berat 72,446 2014-10-23 2014-10-23 61921020012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.25.09.2014.2014
  Bashkia Berat (0202) XHEVAIR MISHOVA Berat 16,777 2014-10-23 2014-10-23 62121020012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.26.09.2014.2014
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 2,532,500 2014-10-23 2014-10-23 62421020012014 Pagese paaftesie Bashkia Berat 2102001 pagese perparaplegjik,kujdestari tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 4,220,750 2014-10-23 2014-10-23 62521020012014 Pagese paaftesie Bashkia Berat 2102001 pagese per verberi,kujdestari tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 8,160,750 2014-10-23 2014-10-23 62321020012014 Pagese paaftesie Bashkia Berat 2102001 pagese per paaftesi,kujdestari tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) SOLIAR Berat 469,168 2014-10-22 2014-10-23 61621020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Berat 2102001.likujdim fature 313.dt.06.10.2014
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE E GREQISE Berat 4,105,700 2014-10-23 2014-10-23 62221020012014 Pagese paaftesie Bashkia Berat 2102001 pagese per invalidet tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 296,368 2014-10-21 2014-10-21 61321020012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Gj.Civile shtator 2014
  Bashkia Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 50,222 2014-10-20 2014-10-21 61221020012014 Sherbime telefonike Bashkia Berat 2102001,likujdim klienti 310001855614,fatura dt.30.09.2014
  Bashkia Berat (0202) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Berat 60,565 2014-10-21 2014-10-21 61421020012014 Shtese page per funksionin Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Gj.Civile shtator 2014
  Bashkia Berat (0202) EAGLE MOBILE Berat 4,000 2014-10-14 2014-10-15 60621020012014 Sherbime telefonike Bashkia Berat 2102001,likujdim klienti c1007297,fatura dt.01.10.2014