Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Berat (0202) All All 821,439,962.00 703 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 10,575 2014-11-11 2014-11-11 65121020012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Berat 2102001,pagese per keshilltaret tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) INFINIT CONSTRUCTIONS Berat 2,534,601 2014-11-10 2014-11-11 64721020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Berat ,likujdim fature 133.dt.07.11.2014
  Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 10,575 2014-11-11 2014-11-11 65221020012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Berat 2102001,pagese per keshilltaret tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) A.K.F. PETROLEUM Berat 262,896 2014-11-11 2014-11-11 64821020012014 Karburant dhe vaj Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 534 dt06.11.2014
  Bashkia Berat (0202) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Berat 10,575 2014-11-11 2014-11-11 65421020012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Berat 2102001,pagese per keshilltaret tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Berat 2,730 2014-11-07 2014-11-10 64621020012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Berat 2102001.likujdim fature nr 317.dt.07.11.2014
  Bashkia Berat (0202) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Berat 1,500 2014-11-06 2014-11-07 64221020012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.06.11.2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 2,994,734 2014-11-07 2014-11-07 64321020012014 Ndihme ekonomike Bashkia Berat 2102001,ndihma ekonomike shtator 2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 71,650 2014-11-07 2014-11-07 64421020012014 Ndihme ekonomike Bashkia Berat 2102001,ndihma ekonomike per raste te vecanta shtator 2014
  Bashkia Berat (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 57,500 2014-11-05 2014-11-06 64121020012014 Sherbime te tjera Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.31.10.2014
  Bashkia Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 3,282 2014-11-05 2014-11-05 64021020012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.31.10.2014
  Bashkia Berat (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 75,894 2014-11-05 2014-11-05 63821020012014 Uje Bashkia Berat 2102001,likujdim kontrate 3126001.6022.3118001.3121001.3136001.3142001.3135001.3122005.3131002.3131003.3126026. fature dt.31.10.2014
  Bashkia Berat (0202) "ABCOM" Berat 5,742 2014-11-05 2014-11-05 63721020012014 Sherbime te tjera Bashkia Berat 2102001,likujdim fature 120795815 dt.31.10.2014
  Bashkia Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 16,014 2014-11-05 2014-11-05 63921020012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.31.10.2014
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 260,835 2014-11-04 2014-11-04 63221020012014 Shtese page per funksionin Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 198,308 2014-11-04 2014-11-04 63521020012014 Shtese page per funksionin Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 3,881,135 2014-11-04 2014-11-04 63121020012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Berat 75,609 2014-11-04 2014-11-04 63321020012014 Shtese page per funksionin Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Berat 41,753 2014-11-04 2014-11-04 63621020012014 Shtese page per funksionin Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) BEQIRI/M Berat 506,610 2014-11-03 2014-11-04 63021020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala bashkia berat pagese garanci punimi