Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Berat (0202) All All 821,439,962.00 703 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 42,573 2014-12-22 2014-12-23 73521020012014 Sherbime telefonike Bashkia Berat 2102001,likujdim klienti 718953752,fatura dt.30.11.2014
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 2,553,400 2014-12-22 2014-12-23 74421020012014 Pagese paaftesie Bashkia Berat 2102001,paraplegjik, kujdestari Dhjetor 2014
  Bashkia Berat (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 76,932 2014-12-22 2014-12-23 73621020012014 Uje Bashkia Berat 2102001,likujdim kontrate 3138007,3138008,fatura dt.17.12.2014
  Bashkia Berat (0202) ILIR MANKA Berat 41,772 2014-12-22 2014-12-23 74321020012014 Blerje dokumentacioni Bashkia Berat 2102001,likujdim fature 143.dt.11.12.2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 72,050 2014-12-22 2014-12-23 73421020012014 Ndihme ekonomike Bashkia Berat 2102001,ndihme ekonomike per raste te vecanta Nentor 2014
  Bashkia Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 49,830 2014-12-22 2014-12-23 74021020012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.15.12.2014
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 4,230,825 2014-12-22 2014-12-23 74521020012014 Pagese paaftesie Bashkia Berat 2102001,verberi, kujdestari Dhjetor 2014
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE E GREQISE Berat 4,123,300 2014-12-22 2014-12-23 74221020012014 Pagese paaftesie Bashkia Berat 2102001,invalide Dhjetor 2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 2,958,156 2014-12-19 2014-12-22 73321020012014 Ndihme ekonomike Bashkia Berat 2102001,pagese per ndihma ekonomike Nentor 2014
  Bashkia Berat (0202) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Berat 3,500 2014-12-17 2014-12-18 73121020012014 Udhetim i brendshem Bashkia Berat 2102001,pagese per dieta
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 1,780 2014-12-17 2014-12-18 73021020012014 Udhetim i brendshem Bashkia Berat 2102001,pagese per dieta
  Bashkia Berat (0202) REFAT PAJA Berat 9,900 2014-12-17 2014-12-18 72821020012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.02.12.2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 23,780 2014-12-17 2014-12-18 72921020012014 Udhetim i brendshem Bashkia Berat 2102001,pagese per dieta
  Bashkia Berat (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 56,685 2014-12-17 2014-12-18 73221020012014 Elektricitet 2102001 Bashkia Berat 2102003,likujdim kontrate a-015246.360.210.041072.015224.13399.15286.15252 fatura dt.30.11.2014
  Bashkia Berat (0202) SHOQATA "BID BERATI" Berat 368,017 2014-12-16 2014-12-17 72721020012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Berat 2102001,likujdim pagese dt.12.12.2014
  Bashkia Berat (0202) INFINIT CONSTRUCTIONS Berat 3,780,109 2014-12-15 2014-12-16 72621020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 134.dt.14.12.2014
  Bashkia Berat (0202) 4 ALB Berat 8,290 2014-12-12 2014-12-15 72021020012014 Sherbime te tjera Bashkia Berat 2102001,likujdim fature 750.dt.10.12.2014
  Bashkia Berat (0202) BEQIRI/M Berat 6,521,894 2014-12-10 2014-12-12 71621020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.09.12.2014
  Bashkia Berat (0202) REGLI SH.P.K Berat 284,148 2014-12-10 2014-12-12 71821020012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.30.11.2014
  Bashkia Berat (0202) BAJRAM ÇALLMORI Berat 15,000 2014-12-11 2014-12-12 71921020012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.13.11.2014