Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Berat (0202) All All 821,439,962.00 703 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 57,000 2014-12-26 2014-12-29 76121020012014 Ndihme ekonomike Bashkia Berat 2102001,shperblim per personat me ndihme ekonomike
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 33,720 2014-12-26 2014-12-29 76321020012014 Udhetim i brendshem Bashkia Berat 2102001,pagese per dieta
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 2,505,000 2014-12-26 2014-12-29 76021020012014 Ndihme ekonomike Bashkia Berat 2102001,shperblim per personat me ndihme ekonomike
  Bashkia Berat (0202) ZYRA REGJ. PASURIVE PALUAJTSHME BERAT Berat 2,500 2014-12-24 2014-12-26 75621020012014 Sherbime te tjera Bashkia Berat 2102001.likujdim fature nr 2736.dt.24.12.2014
  Bashkia Berat (0202) BESTA Berat 26,415,495 2014-12-24 2014-12-26 74921020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 49.dt.17.11.2014
  Bashkia Berat (0202) BEQIRI/M Berat 27,018 2014-12-24 2014-12-26 75221020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 28.dt.23.12.2014
  Bashkia Berat (0202) SALILLARI Berat 15,685,023 2014-12-24 2014-12-26 74821020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 83.dt.30.10.2014
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 1,881,000 2014-12-26 2014-12-26 75721020012014 Pagese paaftesie Bashkia Berat 2102001,shperblim per paaftesine
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 786,000 2014-12-26 2014-12-26 75921020012014 Pagese paaftesie Bashkia Berat 2102001,shperblim per te verberit
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 198,000 2014-12-26 2014-12-26 75821020012014 Pagese paaftesie Bashkia Berat 2102001,shperblim per paraplegjiket
  Bashkia Berat (0202) EAGLE MOBILE Berat 2,813 2014-12-24 2014-12-26 75321020012014 Sherbime telefonike Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.01.12.2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 68,850 2014-12-24 2014-12-26 75521020012014 Ndihme ekonomike Bashkia Berat 2102001,ndihme ekonomike per raste te vecanta Dhjetor 2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 2,933,433 2014-12-24 2014-12-26 75421020012014 Ndihme ekonomike Bashkia Berat 2102001,ndihme ekonomike Dhjetor 2014
  Bashkia Berat (0202) LEFTER NDRIO Berat 11,000 2014-12-24 2014-12-26 75121020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 51.dt.15.12.2014
  Bashkia Berat (0202) ENO SERJANAJ Berat 4,040 2014-12-23 2014-12-24 74621020012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.04.12.2014
  Bashkia Berat (0202) MIRANDA SHKURTI Berat 7,500 2014-12-23 2014-12-24 74721020012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.10.12.2014
  Bashkia Berat (0202) BESTA Berat 3,020,772 2014-12-22 2014-12-23 73721020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.17.12.2014
  Bashkia Berat (0202) BELLIU SHPK Berat 342,000 2014-12-22 2014-12-23 74121020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature 50.dt.16.12.2014
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 8,583,750 2014-12-22 2014-12-23 74321020012014 Pagese paaftesie Bashkia Berat 2102001,paaftesi kujdestari Dhjetor 2014
  Bashkia Berat (0202) PANDELI CECA Berat 9,600 2014-12-22 2014-12-23 73921020012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Berat 2102001,likujdim fature 38.dt.11.12.2014