Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Berat (0202) All All 821,439,962.00 703 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 7,500 2014-10-02 2014-10-03 58321020012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia Berat 2102001,tatim ne burim per qeramarrje per Komunitetin mysliman
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 6,500 2014-10-02 2014-10-03 58121020012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Berat 2102001,ndihme financiare
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 185,399 2014-10-02 2014-10-03 58421020012014 Paga baze Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Gj.Civile Shtator 2014
  Bashkia Berat (0202) KOMUNITETI MYSLYMAN SHQIPATAR Berat 67,500 2014-10-02 2014-10-03 58221020012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia Berat 2102001,pagese per qeramarrje per Komunitetin mysliman
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 288,050 2014-10-02 2014-10-02 57821020012014 Shtese page per funksionin Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Shtator 2014
  Bashkia Berat (0202) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Berat 74,015 2014-10-02 2014-10-02 57921020012014 Shtese page per funksionin Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Shtator 2014
  Bashkia Berat (0202) OLA-1 Berat 144,000 2014-10-01 2014-10-02 57621020012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 75.dt.11.09.2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 131,297 2014-10-02 2014-10-02 58021020012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Shtator 2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 3,789,127 2014-10-02 2014-10-02 57721020012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Shtator 2014
  Bashkia Berat (0202) SALILLARI Berat 29,429,184 2014-10-01 2014-10-02 57321020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 70.dt.24.09.2014
  Bashkia Berat (0202) LYBESHARI Berat 1,900 2014-10-01 2014-10-02 57421020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Berat 2102001,clirim garancie
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 3,106,385 2014-09-26 2014-09-26 57021020012014 Ndihme ekonomike Bashkia Berat 2102001,ndihma ekonomike Gusht 2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 68,250 2014-09-26 2014-09-26 57121020012014 Ndihme ekonomike Bashkia Berat 2102001,ndihma ekonomike per raste te vecanta Gusht 2014
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE E GREQISE Berat 4,142,000 2014-09-24 2014-09-24 56521020012014 Pagese paaftesie bashkia berat pagese invalide te punes shtator 2014
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 21,150 2014-09-23 2014-09-24 56021020012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur bashkia berat pagese keshilltare gusht - shtator 2014
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 2,486,750 2014-09-24 2014-09-24 56721020012014 Pagese paaftesie bashka berat pagese paraplegjik dhe kujdestari paraplegjik shtator 2014
  Bashkia Berat (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 82,250 2014-09-23 2014-09-24 56221020012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur bashkia berat tatim keshilltare korrik -gusht 2014
  Bashkia Berat (0202) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Berat 1,780 2014-09-23 2014-09-24 56421020012014 Udhetim i brendshem bashkie berat pagese djeta sherbimi
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 672,050 2014-09-23 2014-09-24 55921020012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur bashkia berat pagese keshilltare gusht - shtator 2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 32,881 2014-09-23 2014-09-24 56321020012014 Udhetim i brendshem bashkia berat pagese djeta sherbimi