Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Berat (0202) All All 821,439,962.00 703 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 258,143 2014-12-02 2014-12-02 69421020012014 Shtese page per funksionin Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Nentor 2014
  Bashkia Berat (0202) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Berat 74,811 2014-12-02 2014-12-02 69521020012014 Shtese page per funksionin Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Nentor 2014
  Bashkia Berat (0202) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Berat 45,925 2014-12-02 2014-12-02 69721020012014 Shtese page per funksionin Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Nentor 2014
  Bashkia Berat (0202) DASHNOR ZOTKAJ Berat 17,000 2014-12-01 2014-12-01 69221020012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 21.dt.24.11.2014
  Bashkia Berat (0202) PETREF DOBRONIKU Berat 10,200 2014-11-26 2014-11-27 68721020012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 155.dt.17.11.2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 2,826,118 2014-11-27 2014-11-27 69021020012014 Ndihme ekonomike Bashkia Berat 2102001,ndihme ekonomike Tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) EAGLE MOBILE Berat 3,958 2014-11-26 2014-11-27 68821020012014 Sherbime telefonike Bashkia Berat 2102001,likujdim fature .dt.01.11.2014
  Bashkia Berat (0202) AURORA KONSTRUKSION Berat 6,068,733 2014-11-26 2014-11-27 68921020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 17 .dt.31.10.2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 67,550 2014-11-27 2014-11-27 69121020012014 Ndihme ekonomike Bashkia Berat 2102001,ndihme ekonomike per raste te vecanta Tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE E GREQISE Berat 4,083,700 2014-11-24 2014-11-25 68421020012014 Pagese paaftesie Bashkia Berat 2102001,invalidet Nentor 2014
  Bashkia Berat (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 30,152 2014-11-24 2014-11-25 68121020012014 Elektricitet 2102001 Bashkia Berat 2102001,likujdim kontrate a-015246.015360.15210.15179.041072.015224.13399.15286 tetor 2014
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 8,635,800 2014-11-24 2014-11-25 68521020012014 Pagese paaftesie Bashkia Berat 2102001,paaftesi,kujdestari Nentor 2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 88,385 2014-11-24 2014-11-25 68221020012014 Shtese page per funksionin Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Gj.Civile
  Bashkia Berat (0202) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Berat 18,198 2014-11-24 2014-11-25 68321020012014 Shtese page per funksionin Bashkia Berat 2102001,pagat e punonjesve Gj.Civile
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 2,589,000 2014-11-24 2014-11-25 68621020012014 Pagese paaftesie Bashkia Berat 2102001,paraplegjik,kujdestari Nentor 2014
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 4,327,425 2014-11-24 2014-11-25 68721020012014 Pagese paaftesie Bashkia Berat 2102001,verberi,kujdestari Nentor 2014
  Bashkia Berat (0202) BESTA Berat 7,829,155 2014-11-21 2014-11-24 68021020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr46.dt.04.11.2014
  Bashkia Berat (0202) BEQIRI/M Berat 2,299,152 2014-11-20 2014-11-21 67921020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 15.dt.19.11.2014
  Bashkia Berat (0202) KLODIANA GJIKA Berat 3,000 2014-11-19 2014-11-20 67821020012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr.265.dt.07.11.2014
  Bashkia Berat (0202) REGLI SH.P.K Berat 304,370 2014-11-19 2014-11-19 67721020012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.31.10.2014