Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All O.ES. DISTRIMED All 1,960,880,161.00 1,096 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,387,000 2021-08-25 2021-08-27 187710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-materiale mjekesore kont vazhdim nr 181/77 date 28.07.2021 fat nr 360852533/2021 date 04.08.2021 fh nr 19211 date 04.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,775,160 2021-08-24 2021-08-26 184510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-materiale mjekesore kont vazhdim nr 223/14 date 21.07.2021 fat nr 36085242/2021 date 28.07.2021 fh nr 19187 date 28.07.2021
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) O.ES. DISTRIMED Shkoder 107,790 2021-08-24 2021-08-25 19910130132021 Ilaçe dhe materiale mjeksore NJVK Shkoder materjale mjekimi marr kuader nr 511/21 dt 27.04.2021.auto lidhje kon nr 511/22 dt 04.05.21,njof fi nr 19 dt 14.04.2021,kon nr 1 21.07.2021 ,fat nr 360852582 dt 12.08.2021,fh nr 10 dt 12.08.2021,pv dt 12.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 458,720 2021-08-13 2021-08-17 180910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont nr393/10dt14.6.2021.MK 3256/39 dt 21.1.21.AMSH3256/40 dt 21.1.2021.fat nr360852456/2021 dt 26.7.2021.fh nr 19173 dt 26.7.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,215,000 2021-08-13 2021-08-17 181310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp kancelari sipas kont nr 196/13 dt 23.7.21, MK 2156/12 dt 02.09.2020, kerk DSHM 196/9 dt 7.7.21.fat nr 360852487/2021 dt 29.07.2021.fh nr 10 dt 29.7.21,
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,243,860 2021-08-12 2021-08-17 179310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje materiale mjeksore sipas kont nr392/11 dt 25.6.2021.MK 4700/12DT 21.1.21.AMSH 4700/14dt 21.1.21fat nr360852428/2021 dt 22.7.21.fh nr 19158 dt 22.7.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 52,800 2021-08-13 2021-08-17 182010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 983/11 dt 20.5.2021.fat nr360852510/2021 dt 30.7.2021.fh nr 19193 dt 30.7.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 875,448 2021-08-13 2021-08-17 182310130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-602-shp miremb aparat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 173/35dt 4.2.21.fat nr 360852300/2021 dt 5.7.2021.sit dt1.6- 30.6.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,303,147 2021-08-13 2021-08-17 180810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602 mat mjekesore, kont nr 181/50, dt 15.06.2021, ft 360852457 dt 26.07.2021, fh 19174 dt 26.07.2021
  Spitali Fier (0909) O.ES. DISTRIMED Fier 2,066,900 2021-08-09 2021-08-10 58110130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 48 dt 29.01.20, for nj op suk. 511/19 dt 08.04.20, MK 511/21 dt 27.04.20. fo 3167 dt 12.07.21, kont 3167/1 dt 26.07.21, fat 360852505/2021, pcv 30.07.21, fh 212 dt 30.07.21
  Sp. Mallakaster (0924) O.ES. DISTRIMED Mallakaster 60,480 2021-08-05 2021-08-10 20310130772021 Ilaçe dhe materiale mjeksore PAGESE PER MEDIKAMENTE FATURA KORRIK 2021KONTRATA NR.247 DATE14.07.2021 FAT NR360852409/2021 DATE 19.07.2021 HYRJE NR 62 DATE 19.07.2021PV MARJE DOREZ DT 19.7.2021N NGA SPITALI MALLAKASTER
  Sp. Has (1812) O.ES. DISTRIMED Has 16,408 2021-08-06 2021-08-09 18510130702021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812.1013070.Sa likujdojme fat.elektronike nr.360852399/2021 dt.15.07.2021,kont nr.214/6 dt.14.07.2021 "Furnizimi me materiale mjekimi",flet-hyrje nr.59 dt.15.07.2021.per nevoja te Spitalit HAS
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 78,120 2021-08-04 2021-08-06 176310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- blerje mat mjeksore sipas MK nr 66/5dt27.4.21,Kerk DSHF 66/16dt12.5.21.kon66/20dt 25.5.21.fat 360852407/2021 dt 27.5.21.fh nr 19138 dt 19.07.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,325,000 2021-08-04 2021-08-06 173910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602 mat mjekesore, kon nr 181/50, dt 15.06.2021, ft 360852386, dt 15.07.2021, fh 19122, dt 15.07.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,105,238 2021-08-04 2021-08-06 174310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602 mat mjek. sipas kon ne vazhdim, nr 1697/5, dt 24.06.2021, fh 19121,dt 15.07.2021, ft nr 360852387, dt 15.07.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,376,684 2021-08-04 2021-08-06 177010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sips mk nr511/21 dt 27.04.21..kont nr 1697/5 dt 24.06.21.fat nr 360852415/2021 dt 21.07.21.fh nr 19152dt 22.07.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 609,000 2021-08-04 2021-08-06 173310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602 barna MK 3256/20, dt 07.10.2020, AMSH 3256/24,dt 12.10.2020, kon 1687/4,dt 07.07.2021, ft nr 360852376,dt 14.7.2021, fh 19116,dt
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 8,484,960 2021-08-03 2021-08-05 170610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 394/11 dt 15.6.21.fat nr360852322/2021 dt8.7.21.fh nr19083 dt 9.7.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,612,800 2021-08-03 2021-08-05 170910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 1697/5 dt 24.6.21.fat nr360852298/2021 dt5.7.21.fh nr19057 dt 5.7.2021
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 46,843 2021-08-03 2021-08-05 31810900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, lik kthim garancie e derdhur per ankimim pjesmarrje ne tender, urdher nr 285 dt 27.07.2021, vendim KPP nr 384/2021 dt 16.07.2021