Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All O.ES. DISTRIMED All 1,960,880,161.00 1,096 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Lushnje (0922) O.ES. DISTRIMED Lushnje 1,346,510 2021-08-02 2021-08-03 43510130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik.Kont.nr.634,dt.05.07.2021 Blerje materiale mjekimi, fat.fiskalizuar nr.360852360 dt.13.07.2021, fh.nr.111 dt.13.07.2021, PCV dt.13.07.2021
  Sp. Mat (0625) O.ES. DISTRIMED Mat 149,265 2021-07-29 2021-08-02 23810130782021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat(1013078)Lik.Ilace dhe Mat.Mjekimi,AMSHMS.Nr.511/22 Dt. 04.05.20 ,Marrv.Kuad.Nr.511/21 Dt.27.04.20,Urdhr.Prok.Nr.48 Dt.29.01.20,Kontr.Nr.04 Dt.05.07.2021,Fat.Nr.360852321/2021 Dt.7.07.2021 Fl-Hyrje dhe Proc-Verb.Nr.35 Dt.7.7.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 8,572,954 2021-07-28 2021-08-02 168110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje materiale mjeksore sipas kont nr1697/5 dt 24.6.2021.MK 511/21DT 27.4.20.AMSH 511/22dt 4.5.20fat nr360852276/2021 dt1.7.21.fh nr 19037 dt 1.7.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 6,396,396 2021-07-28 2021-08-02 167810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje materiale mjeksore sipas kont nr392/11 dt 25.6.2021.MK 4700/12DT 21.1.21.AMSH 4700/14dt 21.1.21fat nr360852270/2021 dt30.6.21.fh nr 19032 dt 25.6.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 10,177,300 2021-07-28 2021-08-02 168410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim1393/10 dt 14.6.2021.fat nr360852295/2021 dt 5.7.21.fh nr 19056 dt 5.7.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) O.ES. DISTRIMED Gjirokaster 404,302 2021-07-28 2021-07-29 51210130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" materiale mjekimi fat nr 360851892/2021 dt 06.05.2021 fh nr 83 dt 07.05.2021 pv, kontr 331/3 dt 12.10.2020
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 6,644,457 2021-07-26 2021-07-28 45610171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.80/21 dt 26.5.21, ft 360852160/2021 dt 15.6.21, fh 911 dt 15.6.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 824,240 2021-07-26 2021-07-28 46310171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.80/17 dt 9.3.21, ft 360852159/2021 dt 15.6.21, fh 912 dt 15.6.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 52,800 2021-07-26 2021-07-28 165110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 983/11 dt 20.5.2021.fat nr360852294/2021 dt 5.7.2021.fh nr 19051dt 5.7.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 574 2021-07-26 2021-07-28 164010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 181/50 dt 15.6.2021.fat nr 360852289/2021 dt 2.7.2021.fh nr 19046dt 5.7.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,031,471 2021-07-23 2021-07-27 42310171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 80 dt 21.12.20, m.kuader 80/7 dt 15.2.21, kont.80/21 dt 26.5.21, ft 360852048/2021 dt 31.5.21, fh 890 dt 31.5.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 11,057,622 2021-07-23 2021-07-27 44310171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 80 dt 21.12.20, m.kuader 80/7 dt 15.2.21, kont.80/21 dt 26.5.21, ft 360852072/2021 dt 2.6.21, fh 899 dt 2.6.21
  Spitali Vlore (3737) O.ES. DISTRIMED Vlore 386,286 2021-07-23 2021-07-26 45810130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MATERIALE MJEKIMI KONT NR 1232 DT 31.03.2021 fat 360852254 dt 28.06.2021
  Spitali Vlore (3737) O.ES. DISTRIMED Vlore 403,200 2021-07-22 2021-07-23 45010130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MATERIALE MJEKIMI KONT NR 1691 DT 14.05.2021 fat 360852240 dt 24.06.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 4,784,820 2021-07-16 2021-07-19 159410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 394/11 dt 15.6.2021.fat nr 360852245/2021 dt 25.6.2021.fh nr 19001dt 25.6.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 378,349 2021-07-16 2021-07-19 159110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 181/50 dt 15.6.2021.fat nr 360852246/2021 dt 25.6.2021.fh nr 19006dt 25.6.2021
  Spitali Elbasan (0808) O.ES. DISTRIMED Elbasan 882,288 2021-07-15 2021-07-16 48110130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit materiale mjekesore tender mareveshje kuader kont nr 82 dt 13.01.2021 akt kolaud dt 26.04.2021 fat 360851794/2021 dt 26.04.2021 fh 124 dt 26.04.2021
  Materniteti Tirane (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 32,878 2021-07-15 2021-07-16 35410130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie mat mjekimi autor 511/22 dt 04.05.2020 mk 511/21 dt 27.04.2020 kontr 426/1 dt.01.06.2021. ft 360852227/2021 DT 23.06.2021 FH 60 DT 23.06.2021
  Sp. Mirdite (2026) O.ES. DISTRIMED Mirdite 276,172 2021-07-14 2021-07-15 22710130792021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013079 DSHS shpenzime ilaqe fat NR SER 360852284/2021 DT 02.07.2021 SIPAS KONTRATES NR 678 DT 18.06.2021.
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 394,200 2021-07-14 2021-07-15 155710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont nr1685/4dt 22.6.2021.MK 3256/18 DT 1.10.20.AMSH 3256/24 dt 12.10.20.fat 360852223/2021 dt 22.6.2021.fh nr 18976dt22.6.2021