Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All O.ES. DISTRIMED All 1,960,880,161.00 1,096 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Shkoder (3333) O.ES. DISTRIMED Shkoder 179,760 2021-05-27 2021-05-28 29410130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013023 Blerj mat mjekimi per sherb hemodinamikes, lot2, kont ne vazhd 793 dt29.03.21,fat 360851921/2021 dt11.05.21,fh 135 dt11.05.21,pv dt11.05.21
  Spitali Shkoder (3333) O.ES. DISTRIMED Shkoder 15,180 2021-05-27 2021-05-28 29310130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013023 Blerj mat mjekimi per sherb hemodinamikes, lot1, kont ne vazhd 782 dt29.03.21,fat 360851922/2021 dt11.05.21,fh 134 dt11.05.21,pv dt11.05.21
  Materniteti Tirane (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 37,699 2021-05-26 2021-05-28 23310130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie mat mjekimi kontr 143/1 dt.2.3.2021 aut 511/22 dt 4.5.20.MK nr 511/21 dt 27.4.20. ft 360851944 DT 14.05.2021 FH 30 DT 14.05.2021
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 365,103 2021-05-27 2021-05-28 20510900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, lik kthim garanci per ankimim, urdher nr 147 dt 12.05.2021, vendim kpp nr 175/2021 dt 27.04.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 957,600 2021-05-26 2021-05-28 28210171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, marveshje kuader 80/7 dt 15.2.2021, up 80 dt 21.12.20,kont.80/17 dt 9.3.21, ft 360851633/2021 dt 7.4.21, fh 791 dt 7.4.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 4,094,244 2021-05-26 2021-05-28 28110171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, marveshje kuader 80/7 dt 15.2.2021, up 80 dt 21.12.20,kont.80/17 dt 9.3.21, ft 360851668/2021 dt 9.4.21, fh 800 dt 9.4.21
  Spitali Vlore (3737) O.ES. DISTRIMED Vlore 428,645 2021-05-27 2021-05-28 32810130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MATERIALE MJEKIMI KONT NR 1232 DT 31.03.2021 FAT NR 360851810 DT 27.04.2021 F.H NR 815 DT 27.04.2021
  Spitali Vlore (3737) O.ES. DISTRIMED Vlore 887,280 2021-05-27 2021-05-28 32710130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MATERIALE MJEKIMI KONT NR 1494 DT 21.04.2021 FAT NR 360851809 DT 27.04.2021 F.H NR 814 DT 27.04.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,043,106 2021-05-20 2021-05-24 27710171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, kont.80/11 dt 26.2.21, ft 360851721/2021 dt 15.4.21, fh 814 dt 15.4.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,732,736 2021-05-20 2021-05-24 27810171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, kont.80/11 dt 26.2.21, ft 360851664/2021 dt 9.4.21, fh 799 dt 9.4.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 6,966,739 2021-05-20 2021-05-24 26710171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, kont.80/11 dt 26.2.21, ft 360851486/2021 dt 18.3.21, fh 776 dt 18.3.21
  Sp. Gramsh (0810) O.ES. DISTRIMED Gramsh 22,176 2021-05-20 2021-05-21 15810130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Medikamente,fat nr.360851803 date 26.04.2021,flet hyrje nr.45 date 26.04.2021,kontrate nr.196/1 date 12.04.2021
  Spitali Shkoder (3333) O.ES. DISTRIMED Shkoder 29,400 2021-05-20 2021-05-21 27210130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013023 Blerje mat mjekimi per sherb e hemodinamikes.. lot1 set per pergatitjen per koronarografine angioplastike,vazhd kont 782 dt29.03.21,fat 360851818/2021 dt27.04.21,fh117 dt27.04.21,pv dt27.04.21
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) O.ES. DISTRIMED Vlore 18,476 2021-05-20 2021-05-21 13710130602021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013060 PSIKIATRIA MATERIALE MJEKIMI FAT NR 360851811 DT 27.04.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,105,050 2021-05-19 2021-05-20 108610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjek sipas kont ne vazhdim nr 392/5dt 4.2.21..fat nr360851831/2021 dt28.4.21.fh nr 18701dt 28.4.21
  Spitali Fier (0909) O.ES. DISTRIMED Fier 2,297,495 2021-05-18 2021-05-19 36810130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 48 dt 29.01.20, njop 511/19 dt 08.04.20. mk 511/21 dt 27.04.20, fo 1823/1 dt 20.04.21, kont 3 dt 20.04.21, fat 360851906/2021, pcv 10.05.21, fh 112 dt 10.05.21
  Spitali Fier (0909) O.ES. DISTRIMED Fier 14,400 2021-05-18 2021-05-19 36710130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 589 dt 20.10.20, njfit 4700/9 dt 13.01.21, mk 4700/12 dt 21.01.21, fo 668/1 dt 30.02.21, kont 668 dt 03.02.21, fat 360851905/2021, pcv 10.05.21, fh 111 dt 10.05.21
  Sp. Sarande (3731) O.ES. DISTRIMED Sarande 1,375,769 2021-05-18 2021-05-19 21410130842021 Ilaçe dhe materiale mjeksore LIK FAT NR DAT 26.08.2020,FL-HYRJA NR 217 DAT 26.08.2020 DETYRIM I PRAPAMBETUR NGA 2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 235,008 2021-05-17 2021-05-19 104710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont nr658/11dt23.3.21.MK nr 511/21 dt17.4.20.autoriz MSHMs nr511/22dt4.5.20fat nr2360851588/2021 dt 1.4.21.fh nr 18551dt 02.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 4,618,968 2021-05-17 2021-05-19 104610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr392/5dt 4.2.21.fat nr 360851590/2021 dt 1.4.21.fh nr 18560dt 2.4.21