Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All O.ES. DISTRIMED All 1,960,880,161.00 1,096 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 223,812 2021-07-14 2021-07-15 156610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr224/8dt 30.4.2021..fat 360852230/2021 dt 23.6.2021.fh nr 18978dt23.6.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 7,073,700 2021-07-14 2021-07-15 156310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 1685/4dt 22.6.2021..fat 36085228/2021 dt 23.6.2021.fh nr 18982dt23.6.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,395,000 2021-07-14 2021-07-15 156710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr181/50dt 15.6.2021..fat 360852231/2021 dt 23.6.2021.fh nr 18977dt23.6.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 471,120 2021-07-14 2021-07-15 155610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont nr 394/11dt 15.6.2021.MK 4700/13 DT 21.1.21.AMSH 4700/15 dt 21.1.21.fat 360852222/2021 dt 22.6.2021.fh nr 18975dt22.6.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 315,370 2021-07-13 2021-07-14 154010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeks sipas kont ne vazhdim nr393/10dt 14.6.2021..fat nr360852182/2021 dt 17.6.2021.fh nr 18953dt17.6.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,996,066 2021-07-13 2021-07-14 153810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont nr 181/50dt 15.6.2021.UP nr 2736/22 dt 14.12.2020.,njoft fit nr 181/44 dt 31.5.2021..fat nr 360852175/2021 dt 16.6.2021.fh nr 18950dt16.6.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 258,030 2021-07-13 2021-07-14 155210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeks sipas kont ne vazhdim nr393/10dt 14.6.2021..fat nr360852200/2021 dt 21.6.2021.fh nr 18965dt21.6.2021
  Spitali Vlore (3737) O.ES. DISTRIMED Vlore 402,607 2021-07-12 2021-07-13 44710130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MATERIALE MJEKIMI, KONTR NR. 1232, DT. 31.03.2021, UP NR. 2915, DT. 15.07.2021. FAT NR. 360852239/2021, DT. 24.06.2021, FH NR. 878, DT. 24.06.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 3,105,192 2021-07-08 2021-07-12 1492510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr224/8dt30.4.2021.fat nr360852163/2021 dt 15.6.2021.fh nr 18943dt16.6.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,506,160 2021-07-09 2021-07-12 37910171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, vazhdim kont. 80/14 dt 2.3.21, ft 360851667/2021 dt 9.4.21, fh 801 dt 9.4.21
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 29,873,400 2021-07-07 2021-07-12 28010050012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MBZHR,602/6/Blereje matrikuj,M 830/3 d 19.2.21,PV d 11.2.21,UP 93 d 22.2.21,Nj fit 830/11 d 9.4.21,MK 830/15 d 15.4.21,Sig Kon 0016112 d 13.4.21,Mk 1, d 31.5.21,Ur KNZK 231 d 1.6.21,PV d 11.6.21,F 360852138 d 11.6.21,FH 20d 11.6.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 430,050 2021-07-08 2021-07-12 149310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont nr393/10dt14.6.2021.MK 3256/39 dt 21.1.21.AMSH3256/40 dt 21.1.2021.fat nr360852165/2021 dt 15.6.2021.fh nr 18949dt16.6.2021
  Spitali Fier (0909) O.ES. DISTRIMED Fier 90,042 2021-07-08 2021-07-09 49710130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 511 dt 29.01.20 , nj op te suk 511/19 dt 08.04.20,MK 511/21 i MSH dt 27.04.20, fo 1823/1 dt 20.04.21, kont 1823 dt 20.04.21, fat 3608522191/2021 , pcv 18.06.21, fh 167 dt 18.06.21.
  Spitali Shkoder (3333) O.ES. DISTRIMED Shkoder 32,400 2021-07-08 2021-07-09 42210130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje materiale mjekimi kon ne vazh nr 627 dt 09.03.2021,fat nr 360852179/2021 dt 17.06.2021,,fh nr 208 dt 17.06.2021,,pv dt 17.06.2021
  Spitali Shkoder (3333) O.ES. DISTRIMED Shkoder 505,841 2021-07-08 2021-07-09 42110130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje materj mjekimi marr kuader nr 511/21 dt 27..4.2020,auto lidhje kon nr 511/22 dt 04.05.2020,kon nr 1325 dt 04.06.2021 fat nr 360852181 dt 17.06.2021,fh nr 207 dt 17.06.2021 pv dt 17..06.2021
  Spitali Shkoder (3333) O.ES. DISTRIMED Shkoder 272,700 2021-07-08 2021-07-09 42010130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje materj mjekim kon ne vazh nr1115 dt 11.05.2021,fat nr 360852180/2021 dt 17.06.2021,fh nr 206 dt 17.06.2021,pv dt 17.06.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,931,360 2021-07-07 2021-07-09 143910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeks sipas kont ne vazhdim nr 66/20 dt 25.5.21.fat nr 360852092/2021 dt 4.6.21.fh nr 18900 dt 7.6.21
  Sp. Devoll (1505) O.ES. DISTRIMED Devoll 161,683 2021-07-07 2021-07-08 10810130672021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI DEVOLL PAGESE PER ILACE MEDIKAMENTE OES DISTRIMED NR KONTRATE 245 DT 10.05.2021 NR FAT 360852177 DT 17.06.2021
  Sp. Kavaje (3513) O.ES. DISTRIMED Kavaje 451,314 2021-07-07 2021-07-08 24310130712021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SA LIKUIDOJME ILACE MJEKSORE KONTR 568/23 DT 22.02.2021 FAT 360852183/2021 DT 17.06.2021 FH 53 DT 17.06.2021
  Spitali Shkoder (3333) O.ES. DISTRIMED Shkoder 24,000 2021-07-06 2021-07-07 39910130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder kon ne vazh nr 782 dt 29.03.2021,fat nr 360852112/2021 dt 09.06.2021, fh nr 191 dt 10.06.2021,pv dt 10.06.2021