Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All O.ES. DISTRIMED All 1,960,880,161.00 1,096 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 82,800 2021-05-17 2021-05-18 13110111402021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011140 Fakulteti i Shkencave te Natyres bl matrer labor pv emergj 21.4.2021 ft 360851768/2021 fh 5 dt 21.4.2021
  Sp. Tropoje (1836) O.ES. DISTRIMED Tropoje 399,964 2021-05-17 2021-05-18 7510130872021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje, ilace dhe materiale mjeksore kontrate 22.06.2020 UP 130, dt 11.02.2019 fat tat nr.360851539, date 26.03.2021, flete-hyrje nr.12, date 29.03.2021.
  Sp. Berati (0202) O.ES. DISTRIMED Berat 660,244 2021-05-12 2021-05-17 28510130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat materiale mjekesore ft nr 360851774/2021 dt 22.04.2021 fl hyrje 52 dt 22.04.2021 kontrata nr 1391 dt 20.04.2021
  Sp. Berati (0202) O.ES. DISTRIMED Berat 60,480 2021-05-12 2021-05-17 28410130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat blerje materiale mjekesore ft nr 360851773 dt 22.04.2021 fl hyrje nr 53 dt 22.04.2021 kontrata 169 dt 14.01.2021
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) O.ES. DISTRIMED Elbasan 99,208 2021-05-12 2021-05-14 13310130592021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Psikiatrik Elbasan 1013059 Blerje materiale mjekimi Up nr 511 dt 29.01.2020 MK dt 27.04.2020 NJF dt 08.04.2020 kontrate nr 106 dt 13.07.2020 fat nr 360851795 dt 26.04.2021
  Sp. Peqin (0827) O.ES. DISTRIMED Peqin 34,261 2021-05-11 2021-05-14 4810130802021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013080 Spitali Peqin likuiduar Medikamente kontrate nr 104 dt 19.08.2020 fature nr 360851464/2021 dt 16.03.2021 fh nr 6 dt 16.03.2021
  Sp. Librazhd (0821) O.ES. DISTRIMED Librazhd 88,740 2021-05-11 2021-05-12 17710130762021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM MATERIALE MJEKIMI,PER FAT NR 360851804 DATE 26.04.2021,FH NR 16 DT 29.04.2021,KONT NR 24/9 DATE 23.04.2021,UB NR 4443.
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 662,820 2021-05-07 2021-05-11 98010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr1792/21dt 16.12.2020.fat nr 360851694/2021 dt 13.4.21.fh nr 18609dt13.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 3,312 2021-05-07 2021-05-11 97910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr761/8dt 17.3.21.fat nr 360851695/2021 dt 13.4.21.fh nr 18607dt13.4.21
  Spitali Fier (0909) O.ES. DISTRIMED Fier 1,162,850 2021-05-07 2021-05-10 34710130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 48 dt 29.01.21, njfit 511/19 dt 08.04.20, MK 511/21 dt 27.04.20, fo 1823/1 dt 20.04.21, konrt 3 dt 20.04.21, fat 360851761, pcv 21.04.21, fh 97 dt 21.04.21
  Spitali Fier (0909) O.ES. DISTRIMED Fier 57,340 2021-05-07 2021-05-10 34810130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 404 dt 07.07.20, MK 3256/39 dt 21.02.21, Fo 747/1 dt 08.02.21, kont 747 dt 08.02.21, fat 36085176/2021, pcv 21.04.21, fh 98 dt 21.04.21
  Spitali Fier (0909) O.ES. DISTRIMED Fier 562,920 2021-05-07 2021-05-10 34910130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 589 dt 20.10.20,njfit . 4700/9 dt 13.01.21, MK 4700/12 dt 21.01.21, Fo 668/1 dt 03.02.21, kont 668 dt 03.02.21, fat 360851759/2021, pcv 21.04.21, fh 99 dt 21.04.21
  Spitali Korce (1515) O.ES. DISTRIMED Korçe 513,937 2021-05-06 2021-05-07 30610130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MATERIALE MJEKIMI MM1 UR.PROK.48 DT.29.01.20,AUT.LIDHJE KONTRATE.NR.511/22 DT 04.05.20 M.KUADER NR.511/20 DT.24.04.20 KONTR.NR.161 DT.29.01.21,FAT NR.360851089,360851715 DHE F.H NR.51,167 DT.01.02.21,15.04.21 UB 40279
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 12,535,800 2021-05-05 2021-05-07 93710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont nr 761/10 dt30.3.21.MK nr81/20 dt 14.4.20.fat nr360851602/2021 dt2.4.21.fh nr18565 dt6.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 300,240 2021-05-05 2021-05-07 93810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeks sipas kont ne vazhdim nr 1792/21 dt 16.12.2020.fat nr 360851622/2021 dt 6.4.21.fh nr18567 dt 6.4.21
  Spitali Gjirokaster (1111) O.ES. DISTRIMED Gjirokaster 2,055,273 2021-04-30 2021-05-04 32410130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" materiale mjekimi fat nr 360881405/2021 dt 08.03.2021 fh nr 37 dt 09.03.2021 pv kontr 331/3 dt 12.10.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 15,155,280 2021-04-22 2021-05-04 89710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik blerje mat mjeksose sipas kont ne vazhdim nr61/10dt 2.2.2021.fat nr 360851598/2021 dt1.4.21.fh nr 18553 dt2.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 31,449,172 2021-04-19 2021-05-04 83510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik blerje mat mjeksore sipas kerk DSHF 383/4 dt 16.3.2021 ,MK 383 dt 21.1.2021. kont nr383/8dt 23.3.2021.fat nr360851560/2021 dt29.3.21.fh nr 18561 dt 2.4.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 710,500 2021-04-26 2021-05-04 9010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne nr 791/4dt 17.3.2021.MK 3256/20 dt7.10.20.Autor MSHMS 3256/24 dt 12.10.20 fat nr 3610851623/2021 dt6.4.21.fh nr 18569 dt 6.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 233,640 2021-04-22 2021-05-04 90310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik blerje mat mjeksose sipas kont ne vazhdim n1792/21dt16.12.2020.fat nr 360851604/2021 dt2.4.21.fh nr 18557 dt2.4.21