Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All O.ES. DISTRIMED All 1,960,880,161.00 1,096 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Fier (0909) O.ES. DISTRIMED Fier 860,970 2021-06-10 2021-06-11 42910130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 589 dt 20.10.20, for njfit. 4700/9 dt 13.01.21, MK 4700/12 dt 21.01.21, FO 1994 dt 5.05.21, kont 2255 dt 20.05.21, fat 360852026/2021, pcv 27.05.21, fh 138 dt 27.05.21
  Spitali Fier (0909) O.ES. DISTRIMED Fier 28,670 2021-06-10 2021-06-11 43110130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 404 dt 07.07.2020,MK 3245/39 dt 21.01.21, fo 2130 dt 14.05.21, kont 2257 dt 20.05.21, fat 360852025/2021, pcv 27.05.21, fh 137 dt 27.05.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 4,250,160 2021-06-09 2021-06-11 125610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr394/5 dt4.2.2021.fat nr360851934/2021 dt 12.5.2021.fh nr 18762dt12.5.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,201,688 2021-06-07 2021-06-09 120310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr761/8 dt17.3.2021.fat nr360851894/2021 dt7.5.21.fh nr 18747dt 7.5.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,328,000 2021-06-07 2021-06-09 119810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr61/10 dt2.2.2021.fat nr360851862/2021 dt5.5.21.fh nr 18738dt 6.5.2021
  Sp. Pogradec (1529) O.ES. DISTRIMED Pogradec 33,621 2021-06-07 2021-06-08 22110130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pg likujdon materiale mjekimi,Kontr.nr.14 dt.23.02.2021,Fatura nr.360851714+FH nr.53+PVMD dt.15.04.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 545,400 2021-06-07 2021-06-08 122110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp materiale mjeksore , mk nr 511/21 dt 27.04.2020 kontr 1142/6 dt 28.04.2021 fh nr 18786 dt 17.05.2021 ft 360851954 dt 17.05.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 94,560 2021-06-07 2021-06-08 122710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp materiale mjeksore , mk nr 4700/12 dt 21.01.2021 kontr 392/5 dt 4.02.2021 fh 18787 dt 17.05.2021 ft 360851953 dt 17.05.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 7,468,712 2021-06-07 2021-06-08 122210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp materiale mjeksore , mk nr 494/7 dt 4.05.2020 kontr 224/5 dt 2.03.2021 kontr 224/8 dt 30.04.2021 fh nr 18789 dt 17.05.2021 ft rn 360851852 dt 17.05.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 609,930 2021-06-02 2021-06-03 116210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje kancelarie sipas kont ne vazhdim nr 196/7 dt 12.2.21.fat nr 360851863/2021 dt 5.5.21.fh nr 6 dt 5.5.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 875,304 2021-06-02 2021-06-03 116410130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-602-Shp miremb aparat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr173/35 dt 4.2.2021.fat nr360851874/2021 dt5.5.21.sit periudh 1- 30.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 521,712 2021-05-24 2021-06-01 111210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr223/8dt01.3.21.fat nr360851827/2021 dt 28.4.21.fh nr 18715dt 30.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,001,040 2021-05-19 2021-06-01 109010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjek sipas kont ne vazhdim nr 383/8dt 23.3.21..fat nr360851826/2021 dt28.4.21.fh nr 18698dt 28.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,209,200 2021-05-19 2021-06-01 109110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjek sipas kont ne vazhdim nr394/5dt 4.2.21..fat nr360851834/2021 dt28.4.21.fh nr 18704dt 29.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 57,340 2021-05-24 2021-06-01 111310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr393/5dt04.2.21.fat nr360851830/2021 dt 28.4.21.fh nr 18699dt 28.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,256,000 2021-05-24 2021-06-01 111510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr761/10dt30.3.21.fat nr 360851828/2021 dt 289.4.21.fh nr 18697dt 28.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,000,000 2021-05-19 2021-06-01 108910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjek sipas kont ne vazhdim nr181/39dt 15.2.21..fat nr360851832/2021 dt28.4.21.fh nr 18696dt 28.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,062,150 2021-05-24 2021-06-01 111410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr790/4dt11.3.21.fat nr360851829/2021 dt 28.4.21.fh nr 18700dt 28.4.21
  Spitali Shkoder (3333) O.ES. DISTRIMED Shkoder 329,010 2021-05-27 2021-05-28 29210130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013023 Blerj mat mjekimi per sherb hemodinamikes, lot7, kont ne vazhd 781 dt29.03.21,fat 360851919/2021 dt11.05.21,fh 136 dt11.05.21,pv dt11.05.21
  Spitali Shkoder (3333) O.ES. DISTRIMED Shkoder 10,950 2021-05-27 2021-05-28 29110130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013023 Blerj mat mjekimi per sherb hemodinamikes, lot6, kont ne vazhd 780 dt29.03.21,fat 360851920/2021 dt11.05.21,fh 137 dt11.05.21,pv dt11.05.21