Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All O.ES. DISTRIMED All 1,960,880,161.00 1,096 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,086,585 2021-10-07 2021-10-08 65410171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 80 dt 21.12.20, m.kuader 80/7 dt 15.2.21, kont. 80/24 dt 23.7.21, ft 360852733/2021 dt 08.9.21, fh 1004 dt 08.9.21
  Sanatoriumi Tirane (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 860,887 2021-10-06 2021-10-08 59010130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' barna autorizim nr 511 /22 dt 04.05.2020 kont 87/65dt 29.01.2021 ft 360851163/2021 dt 09.02.2021 fh 52 dt 09.02.2021
  Sp. Librazhd (0821) O.ES. DISTRIMED Librazhd 317,760 2021-10-05 2021-10-06 36910130762021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIK FAT NR 360852881 DATE 29.09.2021,FH NR 52 DATE 29.09.2021,KONT NR 24/14 DATE 27.09.2021,PROCES KOLAUDIM MALLI DT 29.09.2021,UB NR 4537.
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 196,344 2021-10-05 2021-10-06 62510171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, vazhdim kont. 32/27 dt 14.4.21, ft 360852739/2021 dt 8.9.21, fh 1011 dt 8.9.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,712,000 2021-09-28 2021-09-30 220710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje barna sipas MK 181/2 dt 18.1.21.kerk DSHF 181/55 dt 6.7.21.kont nr 181/76 dt 28.7.21.fat nr 360852534/2021 dt 4.8.21.fh nr 19250 dt 4.8.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,872,260 2021-09-28 2021-09-30 220510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 394/11dt15.6.21.fat nr 360852836/2021 dt 22.9.21.fh nr 19408dt22.9.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 28,944 2021-09-21 2021-09-23 56610171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.80/17 dt 9.3.21, ft 360852600/2021 dt 17.8.21, fh 984 dt 17.8.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 23,040 2021-09-22 2021-09-23 216910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr392/11dt25.6.21.fat nr 360852778/2021 dt 14.9.21.fh nr 19373dt 14.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 933,811 2021-09-21 2021-09-23 214910130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-lik sherb miremb apart sipas kont ne vazhdim nr173/35dt4.2.21.fat nr3608512722/2021 dt 7.9.21.sit per periudh 31.7-31.8.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 371,520 2021-09-22 2021-09-23 216710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr66/20dt25.5.21.fat nr 360852758/2021 dt 14.9.21.fh nr 19375dt 13.9.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 137,461 2021-09-21 2021-09-23 56810171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, vazhdim kont. 32/27 dt 14.4.21, ft 360852661/2021 dt 25.8.21, fh 991 dt 25.8.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,098,800 2021-09-20 2021-09-22 213210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr394/11 dt15.6.21.fat nr 360852746/2021 dt9.9.21.fh nr 19359 dt 9.9.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 133,560 2021-09-20 2021-09-22 212910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr223/14 dt21.7.21.fat nr 360852745/2021 dt9.9.21.fh nr 19358 dt 9.9.21
  Spitali Vlore (3737) O.ES. DISTRIMED Vlore 569,410 2021-09-21 2021-09-22 60110130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MATERIALE MJEKIMI KONT NR 2437 DT 14.05.2021 FAT NR 360852646 DT 24.08.2021 F.H NR 249 DT 24.08.2021
  Spitali Elbasan (0808) O.ES. DISTRIMED Elbasan 50,400 2021-09-20 2021-09-21 61210130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit materiale mjekesore tender mareveshje kuader kont nr 1103 dt 14.07.2021 akt kolaud dt 16.08.2021 fat 360852475/2021 dt 27.07.2021 fh 160 dt 27.07.2021
  Spitali Elbasan (0808) O.ES. DISTRIMED Elbasan 90,720 2021-09-20 2021-09-21 61310130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit materiale mjekesore tender mareveshje kuader kont nr 1103 dt 14.07.2021 akt kolaud dt 16.08.2021 fat 360852591/2021 dt 16.08.2021 fh 167 dt 16.08.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 4,658,555 2021-09-17 2021-09-21 56010171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 80 dt 21.12.20, m.kuader 80/7 dt 15.2.21, kont. 80/24 dt 23.7.21, ft 360852447/2021 dt 23.7.21, fh 972 dt 23.7.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 3,108,370 2021-09-17 2021-09-21 56110171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 80 dt 21.12.20, m.kuader 80/7 dt 15.2.21, kont. 80/24 dt 23.7.21, ft 360852506/2021 dt 30.7.21, fh 975 dt 30.7.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 65,448 2021-09-17 2021-09-21 59810171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, vazhdim kont. 32/27 dt 14.4.21, ft 360852404/2021 dt 16.7.21, fh 975 dt 16.7.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 68,040 2021-09-17 2021-09-21 59910171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.80/17 dt 9.3.21, ft 360852455/2021 dt 26.7.21, fh 973 dt 26.7.21