Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All O.ES. DISTRIMED All 1,960,880,161.00 1,096 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Kolonje (1514) O.ES. DISTRIMED Kolonje 94,871 2021-09-17 2021-09-20 24910130722021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013072 spitali kolonje shpenz oer ilace dhe materiale mjekesore kontrate nr 36 dt 23.08.2021,lik i fat nr 360852754/2021 dt 10.09.2021,fh nr 60 dt 10.09.2021,procesverbal marje ne dorezim dt 10.09.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 88,440 2021-09-16 2021-09-20 208510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- materiale mjekesore kont vazhdim nr 983/11 date 20.05.2021 fat nr 360852678/2021 date 31.08.2021 fh nr 19343 date 31.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 120,450 2021-09-16 2021-09-20 209810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-mat mjeksore sipas.kont ne vazhdim nr 1685/4 dt 22.6.2021.fat nr360852699/2021 dt 2.9.2021.fh nr 19346 dt 2.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 3,090,600 2021-09-15 2021-09-17 206510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-mat mjeks sipas MK 511/21dt 27.4.2020.AMSH 511/22 dt4.5.2020.kont n1142/6dt 28.4.2021.fat nr306852662/2021 dt 25.8.2021.fh nr 19328 dt 25.8.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 613,500 2021-09-15 2021-09-17 206610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-mat mjeks sipas kont ne vazhdim nr 392/11 dt 25.6.21.fat nr 360852633/2021 dt 20.8.21.fh nr 19310 dt 20.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 569,400 2021-09-15 2021-09-17 206710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 1685/4dt 22.6.21.fat nr 360852671/2021 dt 27.8.21.fh nr 19334 dt 27.08.2021
  Spitali Shkoder (3333) O.ES. DISTRIMED Shkoder 768,960 2021-09-10 2021-09-13 56310130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje materjale mjekimi etj marr kuader nr 4700/12 dt 21.01.2021 auto lidhje kon nr 4700/14 dt 21.01.2021,kon nr 1751 dt 02.08.2021 fat nr 360852583 dt 12.08.2021,fh nr 843 dt 13.8.2021 pv dt 13.08.2021
  Spitali Shkoder (3333) O.ES. DISTRIMED Shkoder 241,920 2021-09-10 2021-09-13 56210130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje materjale mjekimi marr kuader nr 511/21 dt 27.04.2020,auto kon nr 511/22 dt 04.05.2020,kon nr 1863 dt 16.08.2021 fat nr 360852609 dt 17.08.2021,fh nr 846 dt 17.08.2021,pv dt 17.08.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 361,920 2021-09-09 2021-09-13 57610171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.80/21 dt 26.5.21, ft 360852383/2021 dt 15.7.21, fh 956 dt 15.7.21
  Spitali i burgut Tirane (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 96,434 2021-09-08 2021-09-09 15410140132021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1014013 Spitali i Burgjeve blerje reagente mjekesore pv emergj dt 02.09.2021 fat nr 360852698/2021 date 02.09.2021 fh nr 26 date 02.09.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 405,000 2021-09-07 2021-09-08 200710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont nr393/10dt14.6.2021.MK 3256/39 dt 21.1.21.AMSH3256/40 dt 21.1.2021.fat nr360852621/2021 dt 18.8.2021.fh nr 1929 dt 18.8.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 6,600 2021-09-07 2021-09-08 202210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT materiale mjekesore kont vazhdim nr 983/11 date 20.05.2021 fat nr 360852636/2021 date 23.08.2021 fh nr 19312 date 23.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,653,450 2021-09-07 2021-09-08 201310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT materiale mjekesore kont vazhdim nr 1685/4 date 22.06.2021 fat nr 360852620/2021 date 18.08.2021 fh nr 19298 date 19.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,422,144 2021-09-07 2021-09-08 198910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602 mat mjek. sipas kon ne vazhdim, nr 1697/5, dt 24.06.2021, fh 19294,dt 18.8.2021, ft nr 360852619, dt 18.8.2021
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 161,535 2021-09-07 2021-09-08 34110900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, lik kthim garanci e derdhur per ankimim , urdher nr 298,306,308 dt 16.08.2021,vkpp nr 376,382,383/2021 dt 16.07.2021, 21.07.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 4,569,000 2021-09-07 2021-09-08 200810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602 mat mjekesore, kont nr 181/50, dt 15.06.2021, ft 360852627 dt 19.08.2021, fh 19305 dt 19.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 6,600 2021-09-07 2021-09-08 199110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT materiale mjekesore kont vazhdim nr 983/11 date 20.05.2021 fat nr 360852628/2021 date 19.8.2021 fh nr 19306 date 19.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,514,460 2021-09-07 2021-09-08 202010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT materiale mjekesore kont vazhdim nr 394/11 date 15.06.2021 fat nr 360852622/2021 date 18.08.2021 fh nr 19299 date 19.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 875,448 2021-08-26 2021-08-30 190110130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT- mirembajtje aparatura kont vazhdim nr 173/35 date 04.02.2021 fat nr 360852543/2021 date 04.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 582,000 2021-08-27 2021-08-30 191510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont nr 394/11dt 15.6.2021.MK 4700/13 DT 21.1.21.AMSH 4700/15 dt 21.1.21.fat 36052572/2021 dt 10.08.2021.fh nr 19246 dt 10.08 2021