Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All E v i t a All 947,020,219.00 767 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) E v i t a Tirane 2,892,000 2021-10-06 2021-10-08 59910130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/154 dt 26.01.2021 ft 104/2021 dt 25.03.2021 fh 98 dt 25.03.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) E v i t a Tirane 420,000 2021-10-06 2021-10-08 58410130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' barna up nr 141 /2 dt 12.10.2020 vendim nr 141/13 24.11.2020 kont 141/28 dt 02.022021 ft 26/2021 dt 03.02.2021 fh 44 dt 03.02.2021
  Sp. Gramsh (0810) E v i t a Gramsh 1,397 2021-10-06 2021-10-07 29710130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Medikamente,fat nr.3337 date 02.09.2021,flet hyrje nr.776date 02.09.2021,kontrate nr.521/2 date 18.08.2021
  Sp. Gramsh (0810) E v i t a Gramsh 44,190 2021-10-06 2021-10-07 29610130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Medikamente,fat nr.3338 date 02.09.2021,flet hyrje nr.77 date 02.09.2021,kontrate nr.522/4 date 24.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 1,180,900 2021-10-05 2021-10-07 222710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas MK 458/47 dt17.6.21.AMSH 458/48 dt 17.6.21..kont nr 2355/4 dt 20.9.21.fat nr 4515/2021 dt 22.9.21.fh nr 19407 dt 22.9.2021
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 279,000 2021-10-05 2021-10-06 65010130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente kont nr 1219 dt 09.08.2021 akt kolaud dt 10.08.2021 fat nr 2277/2021 dt 10.08.2021 fh nr 163 dt 10.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 271,650 2021-10-01 2021-10-05 221310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 1422/4 dt 26.5.2021.fat nr 4340/2021 dt 20.9.2021.fh nr 19399 dt 21.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 658,350 2021-10-01 2021-10-05 221210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 1423/4 dt 26.5.2021.fat nr 4340/2021 dt 20.9.2021.fh nr 19399 dt 21.9.2021
  Sp. Delvine (3704) E v i t a Delvine 51,200 2021-09-29 2021-09-30 14010130662021 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik faturen nr 3856 , 3857 data 09.09.2021 Spitali Delvine
  Sp. Berati (0202) E v i t a Berat 157,500 2021-09-28 2021-09-29 58410130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali, blerje medikamente ft nr 3658 dt 07.09.2021 fl hyrje nr 139 dt 07.09.2021 kontrata nr 3366 dt 07.09.2021 tender i ministrise
  Sp. Berati (0202) E v i t a Berat 11,800 2021-09-27 2021-09-28 57510130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali, blerje medikamente ft nr 3657 dt 07.09.2021 fl hyrje nr 138 dt 07.08.2021 kontrata nr 3299 dt 31.08.2021 tender i ministrise
  Sp. Pogradec (1529) E v i t a Pogradec 22,095 2021-09-27 2021-09-28 41010130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec, lik medikamente,Kontrate nr.68 dt.20.08.2021,fature nr.3167+FH nr.128++PVMD dt.30.08.2021
  Spitali Diber (0606) E v i t a Diber 1,966,641 2021-09-24 2021-09-27 19410130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali 1013015 ilace dhe materiale kryesore,up.nr.41,42 dt.27.01.2020,kontrat nr.457/89,457/88,458/63 dt.18.09.2020,ftesa per oferte ,formular i sig.te kontr. ,permbledhese faturash ,flet hyrjesh,procesverbal marje ne dorezim dt.30.09.2020
  Sp. Pogradec (1529) E v i t a Pogradec 204,850 2021-09-24 2021-09-27 40110130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pgradec likujdon medikamente,Kontr.nr.66 dt.12.08.2021,Fatura nr.2578 +FH nr.119+PVMD dt.16.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 726,000 2021-09-23 2021-09-27 216510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr115/19dt 21.5.21.fat nr 4161/2021 dt 15.9.21.fh nr 19381dt 16.9.2021
  Spitali Korce (1515) E v i t a Korçe 13,965 2021-09-23 2021-09-24 51410130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B2 UR.P.42 DT.27.01.20,MAR.KUAD.458/47 DT.17.06.20,AUT.LIDH.KONT NR 458/43 DT 17.06.20,KONT.NR.759 DT.07.06.2021,FAT NR.233/2021 DT 08.06.2021,F.HYR.NR.223 DT.08.06.2021,UB 41378
  Spitali Universitar i Traumes (3535) E v i t a Tirane 1,200,000 2021-09-21 2021-09-23 56910171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente , up 41 dt 27.1.20, m kuader 457/68 dt 8.6.20, kont nr 33/466 date 28.06.2021 fat nr 1442/2021 date 21.7.2021 fh nr 965 date 21.7.2021
  Spitali Vlore (3737) E v i t a Vlore 160,548 2021-09-22 2021-09-23 61310130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 2457 DT 06.07.2021 FAT NR 3291 DT 02.09.2021 F.H NR 260 DT 02.09.2021
  Spitali Vlore (3737) E v i t a Vlore 897,000 2021-09-22 2021-09-23 61410130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 3249 DT 01.09.2021 FAT NR 3290 DT 02.09.2021 F.H NR 259 DT 02.09.2021
  Sp. Tepelene (1134) E v i t a Tepelene 90,134 2021-09-21 2021-09-22 23510130862021 Ilaçe dhe materiale mjeksore MK FT NR 481 DT 14.09.2021 , FT NR 4183/15.09.2021 SPITALI TEPELENE