Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All E v i t a All 947,020,219.00 767 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Materniteti Tirane (3535) E v i t a Tirane 375,000 2021-09-20 2021-09-22 42110130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie barna up nr 457 dt 27.01.2020 njof fit nr 457/55 dt 19.05.2020 kontr 528/3 dt 12.07.2021 ft 1436/2021 dt 21.07.2021 fh 75 dt 21.07.2021
  Materniteti Tirane (3535) E v i t a Tirane 184,125 2021-09-20 2021-09-22 42010130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie barna up nr 457 dt 27.01.2020 njof fit nr 457/55 dt 19.05.2020 kontr 528/3 dt 12.07.2021 ft 1173/2021 dt 14.07.2021 fh 71 dt 14.07.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) E v i t a Tirane 162,750 2021-09-17 2021-09-21 39310130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' medikamente mk nr 457/69 dt 05.06.2021 kontr 837/1 dt 26.08.202fh 13 dt 01.09.2021 ft 3199/2021 dt 01.09.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) E v i t a Tirane 589,200 2021-09-17 2021-09-21 59310171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente,vazhdim kont. 33/400 dt 12.4.21, ft 1443/2021 dt 21.7.21, fh 966 dt 21.7.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 267,498 2021-09-17 2021-09-21 211910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- blerje materiale mjekesore kont vazhdim nr 2199/4 date 27.08.2021 fat nr 3340/2021 date 02.09.2021 fh nr 19349 date 03.09.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) E v i t a Tirane 126,000 2021-09-17 2021-09-21 39810130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' medikamente te deleguara UP nr 23/2 dt 24.08.2021 kontr 879 dt 01.09.2021MSHMS 457/73 DT 08.06.2020 ft 3999/2021 dt 13.09.2021 fh 16 dt 13.09.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) E v i t a Tirane 186,000 2021-09-17 2021-09-21 59510171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont. 33/424 dt 13.4.21, ft 1441/2021 dt 21.7.21, fh 964 dt 21.7.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) E v i t a Tirane 1,928,000 2021-09-17 2021-09-21 56210171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 458 dt 27.1.20, m.kuader 458/47 dt 17.6.20, kont. 33/469 dt 28.6.21, ft 1440/2021 dt 21.7.21, fh 963 dt 21.7.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 25,855,200 2021-09-15 2021-09-17 207010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-materiale mjeksore sipas MK 2345/41 dt 29.10.2020.AMSH 2345/42 dt 29.10.2020.kont nr 1976/4 dt 6.8.2021.fat nr 2793/2021 dt 20.8.2021.fh nr 19308 dt 20.8.2021
  Sp. Berati (0202) E v i t a Berat 279,000 2021-09-09 2021-09-14 54010130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali, blerje medikamente ft nr 3011 dt 25.08.2021fl hyrje nr 128 dt 25.08.2021kontrata nr 3316 dt 18.09.2020 raport perfundimtar, pvmd, up nr 4014, 4014/1
  Sp. Devoll (1505) E v i t a Devoll 7,500 2021-09-10 2021-09-13 14710130672021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI DEVOLL PAGESE PER MEDIKAMENTE NR KONTARE 533 DT 10.09.2021 NR FAT 3565 DT 06.09.2021
  Spitali Shkoder (3333) E v i t a Shkoder 75,000 2021-09-10 2021-09-13 56610130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje Barna antiefek et marr kuader nr 457/68 dt 04.06.2020 auto 457/72 dt 08.06.2020,kon nr 1854 dt 13.08.2021 fat nr 2576 dt 16.08.2021,fh nr 845 dt 17.08.2021,pv dt 17.08.2021
  Spitali Fier (0909) E v i t a Fier 558,000 2021-09-08 2021-09-09 65210130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017,up 457 dt 27.01.20, MK 457/68 dt 04.06.20, fo 3474 dt 03.08.21, kont 3576 dt 16.08.21, fat 2745/2021, pcv 19.08.21, fh 230 dt 19.08.21
  Sp. Kavaje (3513) E v i t a Kavaje 23,250 2021-09-08 2021-09-09 29210130712021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 2917/2021 DT 09.08.2021
  Sp. Kavaje (3513) E v i t a Kavaje 23,250 2021-09-08 2021-09-09 29110130712021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 2916/2021 DT 2308.2021
  Sp. Kavaje (3513) E v i t a Kavaje 23,250 2021-09-08 2021-09-09 29410130712021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 2673/2021 DT 18.08.2021
  Sp. Kavaje (3513) E v i t a Kavaje 93,000 2021-09-08 2021-09-09 29010130712021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 2967/2021 DT 25.08.2021
  Sp. Librazhd (0821) E v i t a Librazhd 465,000 2021-09-08 2021-09-09 32310130762021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.2915 DATE 23.08.2021, KONTRATE NR 27/55 DATE 20.08.2021, BLERJE MEDIKAMENTE PER NEVOJA SPITALORE.
  Sp. Librazhd (0821) E v i t a Librazhd 147,300 2021-09-08 2021-09-09 32410130762021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.2914 DATE 23.08.2021, Kontrate NR 27/54 DATE 20.08.2021, BLERJE MEDIKAMENTE.
  Sp. Librazhd (0821) E v i t a Librazhd 96,400 2021-09-08 2021-09-09 32510130762021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.3168 DATE 30.08.2021, Kontrate Nr.30/55 Prot.date 30.08.2021 Blerje medikamente per nevoja spitalore.