Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All E v i t a All 947,020,219.00 767 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Kolonje (1514) E v i t a Kolonje 15,000 2021-06-08 2021-06-09 15410130722021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013072 spitali kolonje shpenz per ilace dhe materiale mjkesore kontrate nr 21 dft 17.05.2021,lik i fta nr 213/2021 dt 31.05.2021,fh nr 36 dt 31.05.2021,procesverbal marje ne dorezim dt 31.05.2021
  Sp. Pogradec (1529) E v i t a Pogradec 10,164 2021-06-08 2021-06-09 22210130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pg likujdon medikamente,Kontr.nr.27 dt.13.04.2021,Fatura nr.139+FH nr.56+PVMD dt.19.04.2021
  Sp. Tepelene (1134) E v i t a Tepelene 90,134 2021-06-08 2021-06-09 15010130862021 Ilaçe dhe materiale mjeksore FT NR 217/01.06.2021 ILACE SPITALI TEPELENE
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 723,000 2021-06-08 2021-06-09 124610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje barna sipas kont nr 1314/4 dt18.5.2021.MK 458/47 dt 17.6.20.aut MSHMS 458/48 DT 17.6.20..fat nr197/2021 dt20.5.21.fh nr 18799dt 20.5.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 340,500 2021-06-08 2021-06-09 124410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje barna sipas kont ne vazhdim nr 1188/4 dt 29.4.2021.fat nr198/2021 dt20.5.21.fh nr 18798dt 20.5.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 450,000 2021-06-07 2021-06-09 119910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje barna sipas kont ne vazhdim nr969/4 dt14.4.2021.fat nr170/2021 dt5.5.21.fh nr 18736dt5.5.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 340,500 2021-06-07 2021-06-09 119710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje barna sipas MK 457/71 dt 5.6.20. aut MSHMS 457/72 dt 8.6.20.kont nr 1188/4 dt29.4.21.fat nr169/2021 dt 5.5.21.,fh nr 18735 dt 5.5.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 14,664,960 2021-06-07 2021-06-08 122010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp barna , mk rn 2709/10 dt 1.09.2020 kontr 202/18 dt 21.04.2021 kontr 202/18 dt 12.05.201 ft 188 dt 17.05.2021 fh nr 18790 dt 17.05.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) E v i t a Tirane 12,345,523 2021-06-04 2021-06-07 14910130552021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTGjakut REAGENTE &AKSESORE MK 172/11 DT 29.10.2021 KONTR 172/18 DT 19.02.2021 FT 200 dt 25.05.2021 fh 40 dt 25.05.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 856,256 2021-06-02 2021-06-03 114510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje barna sipas kont nr 1164/4 dt27.4.2021.MK 458/47dt 17.6.20.aut MSHMS nr 458/48 dt 17.6.20. fat nr160/2021 dt29.4.21.fh nr 18710dt 29.4.2021
  Spitali Kukes (1818) E v i t a Kukes 1,770 2021-05-27 2021-05-28 19710130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali 1013020 Barna kont nr.318 dt.30.04.2021 fat nr.171 dt.05.05.2021 fh nr.38 dt.05.05.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) E v i t a Tirane 1,500,000 2021-05-26 2021-05-28 28610171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, marveshje kuader 457/68 dt 4.6.2020, up 41 dt 27.1.20,kont.33/355 dt 10.3.21, ft 79/2021 dt 16.3.21, fh 772 dt 16.3.21
  Sp. Sarande (3731) E v i t a Sarande 220,500 2021-05-26 2021-05-27 23910130842021 Ilaçe dhe materiale mjeksore LIK FAT NR 4864 DAT 09.11.2020,FL-HYRJA NR 266 DAT 09.11.2021 DETYRIM I PRAPAMBETUR SPITALI SR
  Spitali Lezhe (2020) E v i t a Lezhe 454,500 2021-05-24 2021-05-25 23310130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Rajonal Lezhe pag fat nr 26380&fat nr 26381 dt 30.04.2021,f hyrje nr 67&68 dt 30.04.2021,kontrate 4/10 dt 24.03.2021,kontrate nr 69/22 dt 26.04.2021,pv kolaudimi dt 30.04.2021,blerje barna
  Sp. Librazhd (0821) E v i t a Librazhd 135,000 2021-05-24 2021-05-25 19810130762021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM FATURE NR 193 DATE 18.05.2021,FH NR 22 DATE 19.05.2021,KONT NR 27/42 DATE 10.05.2021,UB NR 4460.
  Sp. Sarande (3731) E v i t a Sarande 9,000 2021-05-24 2021-05-25 216 10130842021 Ilaçe dhe materiale mjeksore LIK FAT NR 9900 DAT 20.08.2020,FL-HYRJA NR 215 DAT 20.08.2020, DETYRIM I PRAPAMBETUR SPITALI SR
  Sp. Berati (0202) E v i t a Berat 279,000 2021-05-20 2021-05-24 31610130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat blerje medikamente ft nr 174/2021 dt 05.05.2021 fl hyrje nr 62 dt 05.05.2021 up nr 4014, 4014/1 kontrata 3316 dt 18.09.2020 raporti perfundimtar
  Sp. Berati (0202) E v i t a Berat 325,350 2021-05-20 2021-05-24 31710130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat blerje medikamente ft nr 172/2021 dt 05.05.2021 fl hyrje nr 63 dt 05.05.2021 tender i ministrise se shendetesise pr verbal , raporti perfundimtar
  Maternitet Nr.2T. (3535) E v i t a Tirane 2,652,000 2021-05-20 2021-05-24 19310130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' barna vazhdim kontr 154/1 dt 15.02.2021 ft 177 dt 11.05.2021 fh 50 dt 11.05.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) E v i t a Tirane 2,410,000 2021-05-20 2021-05-24 26810171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente,up 458 dt 27.1.20, m.kuader 457/47 dt 17.6.20, kont. 33/403 dt 13.4.21, ft 148/2021 dt 20.4.21, fh 828 dt 20.4.21