Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All E v i t a All 947,020,219.00 767 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Materniteti Tirane (3535) E v i t a Tirane 184,125 2021-05-20 2021-05-24 22110130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie barna mk 457/68 dt 04.06.2020 kontr 308/1 dt 26.04.2021 ft 157 dt 26.04.2021 fh 19 dt 26.04.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) E v i t a Tirane 515,550 2021-05-20 2021-05-24 26910171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente,up 458 dt 27.1.20, m.kuader 457/68 dt 4.6.20, kont. 33/400 dt 12.4.21, ft 149/2021 dt 20.4.21, fh 829 dt 20.4.21
  Sp. Mallakaster (0924) E v i t a Mallakaster 60,250 2021-05-20 2021-05-21 14010130772021 Ilaçe dhe materiale mjeksore PAGESE PER MEDIKAMENTE FATURA PRILL 2021KONTRATA NR.138 DATE07.04.2021 FAT NR.155/2021 DATE 22.04.2021 HYRJE NR 47 DATE 22.04.2021 P.V MAR DORZ DATE28.04.2021 NGA SPITALI MALLAKASTER
  Spitali Fier (0909) E v i t a Fier 597,449 2021-05-18 2021-05-19 36910130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 457 dt 27.01.20, mk 457/68 dt 04.06.20, fo 1835 dt 22.04.21, kont 1922 dt 28.04.21, fat 175/2021, pcv 05.05.21, fh 108 dt 05.05.21
  Spitali Gjirokaster (1111) E v i t a Gjirokaster 3,159,507 2021-05-18 2021-05-19 35710130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" medikamente fat nr 105,106,108/2021 dt 25.03.2021 fh nr 54,56,57 dt 26.03.2021 pv kontr nr 12/1 dt 10.01.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) E v i t a Gjirokaster 602,640 2021-05-18 2021-05-19 35810130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" medikamente fat nr 43/2021 dt 16.02.2021 fh nr 55 dt 26.03.2021 pv kontr nr 12/1 dt 10.01.2021
  Sp. Sarande (3731) E v i t a Sarande 7,965 2021-05-18 2021-05-19 21510130842021 Ilaçe dhe materiale mjeksore LIK FAT NR 9899 DAT 20.08.2020,FL-HYRJA NR 184 DAT 20.08.20220 DETYRIM I PRAPAMBETUR NGA VITI 2020 SPIT SR
  Sp. Sarande (3731) E v i t a Sarande 467,700 2021-05-18 2021-05-19 21610130842021 Ilaçe dhe materiale mjeksore LIK FAT NR 9900 DAT 20.08.2020,FL-HYRJA NR 215 DAT 20.08.20220 DETYRIM I PRAPAMBETUR NGA VITI 2020 SPIT SR
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 1,500,000 2021-05-17 2021-05-19 103910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik barna sipas kont nr 969/4dt14.4.21.MK nr 457/71 dt5.6.20.kerk MSHM nr 457/72 dt8.6.20fat n153/2021 dt 22.4.21.fh nr 18654dt 22.4.21
  Sp. Gramsh (0810) E v i t a Gramsh 48,200 2021-05-17 2021-05-18 13910130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Medikamente,fat nr.142 date 19.04.2021,flet hyrje nr.28 date 19.04.2021,kontrate nr.251/25 date 19.04.2021
  Sp. Gramsh (0810) E v i t a Gramsh 1,397 2021-05-17 2021-05-18 14110130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Medikamente,fat nr.140 date 19.04.2021,flet hyrje nr.30 date 19.04.2021,kontrate nr.251/23 date 15.04.2021
  Sp. Gramsh (0810) E v i t a Gramsh 36,825 2021-05-17 2021-05-18 14010130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Medikamente,fat nr.141 date 19.04.2021,flet hyrje nr.29 date 19.04.2021,kontrate nr.228/22 date 19.04.2021
  Spitali Lushnje (0922) E v i t a Lushnje 723,000 2021-05-17 2021-05-18 28310130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. blerje medikamente, fat.fiskalizuar nr.154 dt.22.04.2021, fh.nr.64 dt.22.04.2021, PV dt.22.04.2021, kontr.nr.386 dt.15.04.2021
  Sp. Tropoje (1836) E v i t a Tropoje 111,929 2021-05-11 2021-05-17 6810130872021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje, ilaçe dhe materiale mjeksore, tender i ministrise, fat tat nr.16,162, date 29.04.2021, flete-hyrje nr.23, date 30.04.2021.
  Spitali Korce (1515) E v i t a Korçe 120,000 2021-05-10 2021-05-11 31810130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B1 UR.P.41 DT.27.01.20,MAR.KUAD.457/68 DT.08.06.20,AUT.LIDH.KONT NR 457/72 DT 08.06.20,KONT.NR.383 DT.18.03.2021,FAT NR.94/2021 DHE F.HYRJE NR.123 DT.23.03.2021,UB 40514
  Spitali Lezhe (2020) E v i t a Lezhe 156,432 2021-05-07 2021-05-10 20710130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 24999 DT 07.04.2021,F HYRJE NR 53 DT 07.04.2021,KONTRATE NR 4/12 DT 31.03.2021,PV KOLAUDIMI DT 07.04.2021,BLERJE BARNA
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 3,489,840 2021-04-22 2021-05-04 89210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik blerje mat mjeksose sipas kont ne vazhdim nr3047/21dt 31.12.2020.fat nr 115/2021 dt30.3.21.fh nr 18537 dt30.3.21
  Sanatoriumi Tirane (3535) E v i t a Tirane 723,000 2021-04-07 2021-05-04 30910130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' barna autorizim mshms 106/1 dt 23.06.2020 kontr 106/154 dt 26.01.2021 ft 15 dt 27.01.2021 fh 29 dt 27.01.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) E v i t a Tirane 884,000 2021-04-28 2021-04-30 16010130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni''.602-blerje medikamente sipas kont nr 154/1 dt 15.2.21.,vkm nr 914 dt 29.12.14.mk nr 457/69 dt 5.6.20.fat nr 158 dt 26.04.2021 fh 45 dt 26.04.2021
  Spitali Vlore (3737) E v i t a Vlore 220,950 2021-04-29 2021-04-30 24510130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 1189 DT 30.03.2021 FAT NR 121 DT 30.03.2021 F.H NR 782 DT 30.03.2021