Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All E v i t a All 947,020,219.00 767 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 930,000 2021-07-08 2021-07-12 149410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr1422/4dt26.5.2021.fat nr244/2021 dt 15.6.2021.fh nr 18938dt15.6.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 96,000 2021-07-07 2021-07-09 144010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeks sipas kont ne vazhdim nr115/23 dt 21.5.21.fat nr 225/2021 dt 4.6.21.fh nr 18888 dt 4.6.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 847,305 2021-07-07 2021-07-09 145410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont nr1226/4dt30.4.21.MK 457/70dt5.6.2020.aut MSH457/72 dt8.6.2021..fat nr235/2021 dt8.6.21.fh nr 18907dt 9.6.21
  Spitali Shkoder (3333) E v i t a Shkoder 216,060 2021-07-07 2021-07-08 41310130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje kite reagente specifike etj kon ne vazh nr 1057 dt 05.05.2021,fat nr 246/2021 dt 16..6.2021,fh nr 201 dt 16.06.2021,pv dt 16.06.2021
  Spitali Shkoder (3333) E v i t a Shkoder 24,318 2021-07-07 2021-07-08 41710130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje barna gjaku etj marr kuader nr 458/47 dt 17.06.2020,auto lidhje kon nr 458/48 dt 17.06.2020,kon nr 1283 dt 01.06.2021,fat nr 627/2021 dt 05.07.2021,fh nr 172 dt 03.06.2021,pv dt 03.06.2021
  Spitali Shkoder (3333) E v i t a Shkoder 97,364 2021-07-06 2021-07-07 40510130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje barna gjaku etj marr kuader nr 458/47 dt 17.06.2020,auto lidhje kon nr 458/48 dt 17.06.2020,kon nr 1308 dt 03.06.2021,fat nr 227/2021 dt 07.06.2021 fh nr 182 dt 08.06.2021,pv dt 08.06.2021
  Spitali Shkoder (3333) E v i t a Shkoder 115,925 2021-07-06 2021-07-07 40010130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje Barna Antiiefktive etj marr kuader nr 457/68 dt 04.06.2020,auto lidhje kon nr 457/72 dt 08.06.2020,njof fi qeshor 2020 kon nr 1340 dt 07..6.2021,fat nr 226/2021 dt 07.06.2021,fh nr 188 dt 10.06.2021,pv dt 10..6.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 239,899 2021-07-06 2021-07-07 142910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont nr1452/4 dt 31.5.21.MK 458/47 DT 17.6.20.Autoriz MSHMS 458/48 DT 17.6.20. fat nr221/2021 dt 3.6.2021.fh nr 18880 dt 3.6.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 3,411,600 2021-07-06 2021-07-07 142810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont nr115/23 dt 21.5.21.MK 3047/10 DT 10.12.20.Kerk SHF115/19 DT 17.6.21. fat nr220/2021 dt 3.6.2021.fh nr 18901 dt 7.6.2021
  Spitali Lezhe (2020) E v i t a Lezhe 313,012 2021-07-05 2021-07-06 32310130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 28832 DT 07.06.2021.F HYRJE NR 93 DT 07.06.2021,KONTRATE NR 4/19 DT 07.06.2021,PV KOLAUDIMI DT 07.06.2021,BLERJE BARNA
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 1,348,500 2021-06-28 2021-06-30 137510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik blerje mat mjeks sipas MK nr 457/71dt5.6.21 ,aut MSHMS 457/72dt 8.6.20 ,kont nr 1422/4 dt26.5.2021.fat nr 2067/2021 dt 28.5.21.fh nr 18848 dt 28.5.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 685,750 2021-06-28 2021-06-30 137710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik blerje mat mjeks sipas MK nr 868/19dt5.5.21 ,kerk DSHF868/24dt 27.5.20 ,kont nr 868/24 dt27.5.2021.fat nr 207/2021 dt 28.5.21.fh nr 18841 dt 28.5.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) E v i t a Tirane 372,000 2021-06-28 2021-06-30 35510171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont. 33/424 dt 13.4.21, ft 178/2021 dt 10.5.21, fh 864 dt 10.5.21
  Spitali Korce (1515) E v i t a Korçe 482,000 2021-06-25 2021-06-28 38810130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B2 UR.P.42 DT.27.01.20,MAR.KUAD.458/47 DT.17.06.20,AUT.LIDH.KONT NR 458/43 DT 17.06.20,KONT.NR.409 DT.23.03.2021,FAT NR.100/2021 DHE F.HYRJE NR.127 DT.24.03.2021, UB 40537
  Spitali Korce (1515) E v i t a Korçe 220,950 2021-06-25 2021-06-28 38410130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B1 UR.P.41 DT.27.01.20,MAR.KUAD.457/68 DT.08.06.20,AUT.LIDH.KONT NR 457/72 DT 08.06.20,KONT.NR.395 DT.19.03.2021,FAT NR.99/2021 DHE F.HYRJE NR.128 DT.24.03.2021,UB 40521
  Spitali Korce (1515) E v i t a Korçe 64,000 2021-06-25 2021-06-28 38610130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE UR.P.01 DT.01.02.2021,MAR.KUAD.316 DT.09.03.2021,NJ.FITUESI NR 283 DT 26.02.2021,KONT.NR.400 DT.23.03.2021,FAT NR.96/2021 DHE F.HYRJE NR.125 DT.23.03.2021, UB 40533
  Spitali Korce (1515) E v i t a Korçe 279,000 2021-06-24 2021-06-25 37910130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B1 UR.P.41 DT.27.01.20,MAR.KUAD.457/68 DT.08.06.20,AUT.LIDH.KONT NR 457/72 DT 08.06.20,KONT.NR.383 DT.18.03.2021,FAT NR.95,176/2021 DHE F.HYRJE NR.124,196 DT.23.03.2021,10.05.2021,UB 40491
  Sp. Berati (0202) E v i t a Berat 186,000 2021-06-22 2021-06-24 38810130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali, kontrata 3316 dt 18.09.2020 ft nr 243/2021 dt 14.06.2021 blerje medikamente prv, raportet perfundimtare , up nr 4014, 4014/1 dt 23.11.2020
  Sp. Berati (0202) E v i t a Berat 63,000 2021-06-22 2021-06-24 39610130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat blerje medikamente ft nr 239/2021 dt 14.06.2021 fl hyrje nr 86 dt 14.06.2021 pr verbal kontrata 1952 dt 08.06.2021 prvmd tender i ministries
  Sp. Berati (0202) E v i t a Berat 20,355 2021-06-22 2021-06-24 38710130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat blerje medikamente ft nr 240/2021 dt 14.06.2021 fl hyrje nr 82 dt 14.06.2021 kontrata nr 1953 dt 08.06.2021 tender i ministrise se shendetesise