Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All E v i t a All 947,020,219.00 767 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 375,004 2021-09-07 2021-09-08 200610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont nr 1550/4dt 9.6.2021.MK nr 457/701 dt 5.6.20.AMSH 457/72 dt 8.6.2020.fat nr 2736/2021 dt 19.8.2021.fh nr 19300 dt19.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 27,599 2021-09-07 2021-09-08 197510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont nr1452/4 dt 31.5.21.MK 458/47 DT 17.6.20.Autoriz MSHMS 458/48 DT 17.6.20. fat nr2431/2021 dt 12.8.2021.fh nr 19282 dt 17.8.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 1,650,750 2021-09-03 2021-09-07 197310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 1422/4dt 26.5.2021..fat 2515/2021 dt 16.8.2021.fh nr 19291 dt 17.8.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 658,350 2021-09-03 2021-09-07 197210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 1422/4dt 26.5.2021..fat 2604/2021 dt 17.8.2021.fh nr 19283 dt 17.8.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 1,650,750 2021-08-31 2021-09-01 193810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 1422/4dt 26.5.2021..f2379/2021 dt 12.8.2021.fh nr 19267 dt 13.8.21
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) E v i t a Tirane 36,832,136 2021-08-27 2021-09-01 49110130012021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje test dhe mat per pais Cobas,urdh prok nr 582 16.10.20,form njoft fit 4644.4 20.11.20,shkres aht nor 11616.59 dt 13.07.21,kont 4644.5 dt 23.11.20,proc verb marr 5 17.05.21,flet h 22 17.05.21,fat nr 53 24.02.21
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) E v i t a Tirane 34,848,000 2021-08-27 2021-09-01 48910130012021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje test dhe mat per pais Cobas,urdh prok nr 582 16.10.20,form njoft fit 4644.4 20.11.20,shkres aht nor 11616.59 dt 13.07.21,kont 4644.5 dt 23.11.20,proc verb marr 4 08.04.21,flet h 16 08.04.21,fat nr 132 08.04.21
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) E v i t a Tirane 48,321,600 2021-08-27 2021-09-01 49010130012021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje test dhe mat per pais Cobas,urdh prok nr 582 16.10.20,form njoft fit 4644.4 20.11.20,shkres aht nor 11616.59 dt 13.07.21,kont 4644.5 dt 23.11.20,proc verb marr 3 24.02.21,flet h 10 24.02.21,fat nr 53 24.02.21
  Spitali Vlore (3737) E v i t a Vlore 915,800 2021-08-30 2021-09-01 559110130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 2867 DT 02.08.2021 FAT NR 2273 DT 09.08.2021 F.H NR 221 DT 09.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 9,873,000 2021-08-27 2021-08-31 191210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje barna sipas kont nr 127/48 dt 02.08.2021.MK 127 dt 08.01.21. kerkese DSHF 127/39 dt 06.07.21.fat nr 2306/2021 dt 10.08.2021.fh nr 19251 dt 11.08.2021
  Spitali Vlore (3737) E v i t a Vlore 220,950 2021-08-30 2021-08-31 561110130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 2876 DT 09.08.2021 FAT NR 2266 DT 09.08.2021 F.H NR 219 DT 09.08.2021
  Spitali Vlore (3737) E v i t a Vlore 4,190 2021-08-30 2021-08-31 56010130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 2457 DT 06.07.2021 FAT NR 2263 DT 09.08.2021 F.H NR 220 DT 09.08.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) E v i t a Tirane 2,863,152 2021-08-26 2021-08-30 22810130552021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTGjakut REAGENTE &AKSESORE MK 172/11 DT 29.10.2021 KONTR 172/18 DT 19.02.2021 FT 2347/2021 dt 11.08.2021 fh 63 dt 11.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 1,302,000 2021-08-26 2021-08-30 188910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 1422/4dt 26.5.2021..f2053/2021 dt 05.8.2021.fh nr 19220 dt 5.8.2021
  Spitali Korce (1515) E v i t a Korçe 300,000 2021-08-26 2021-08-27 46110130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B1 UR.P.41 DT.27.01.20,MAR.KUAD.457/68 DT.08.06.20,AUT.LIDH.KONT NR 457/72 DT 08.06.20,KONTRATE NR.558 DT.29.04.2021,FAT NR.167/2021 DHE F.HYRJE NR.181 DT.04.05.2021,UB 40747
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 1,687,000 2021-08-25 2021-08-27 187510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-barna kont vazhdim nr 1314/4 date 18.05.2021 fat nr 2014/2021 date 04.08.2021 fh nr 19221 date 06.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 2,931,270 2021-08-26 2021-08-27 188510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont nr 1752/4 dt28.6.2021.MK 457/68 dt4.6.2021.AMSH 457/72 dt 8.6.2021..fat nr 1998/2021 dt 4.8.2021.fh nr 19214 dt 4.8.2021
  Sp. Tropoje (1836) E v i t a Tropoje 77,120 2021-08-20 2021-08-23 14710130872021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje, ilaçe dhe materiale mjeksore, tender i ministrise, fat tat nr.2259, date 09.08.2021, fh nr.54, date 10.08.2021.
  Sp. Mat (0625) E v i t a Mat 241,000 2021-08-19 2021-08-20 26410130782021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat(1013078)Lik,Ilace dhe Mat.Mjekimi A.M.SH 458/48 Dt.17.06.20 Mrrv.Kuad.458/47 Dt.17.06.20 Urdh.Prok.Nr.42 Dt.27.01.20 Kontr.Nr.42 Dt.07.07.2021 Fat.Tat.Nr.1153/2021 Dt.13.07.2021 Fl-Hyrje dhe Pr-Verb Nr.47 Dt.13.07.2021
  Sp. Mat (0625) E v i t a Mat 27,545 2021-08-18 2021-08-20 25810130782021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat(1013078)Lik,Ilace dhe Mat.Mjekimi,AMSH 457/72 Dt.08.06.2020 ,MK.457/68 Dt.04.06.2020 ,Urdh.Prok.Nr.41 Dt.27.01.2020,Kontr.Nr.32 Dt.05.07.2021,Fat.Tat.Nr.1152/2021 Dt.13.07.2021,Fl-Hyrje dhe Proc-Verb Nr.45 Dt.13.07.2021