Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All E v i t a All 947,020,219.00 767 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Gjirokaster (1111) E v i t a Gjirokaster 138,167 2021-06-23 2021-06-24 44310130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" medikamente fat 145/2021 dt 19.04.2021 fh 70 dt 20.04.2021 kontrat 282/1 dt 08.04.2021
  Spitali Shkoder (3333) E v i t a Shkoder 193,500 2021-06-23 2021-06-24 36710130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje barna antiefek anestezi tj marr kuader nr 457/68 dt 04.06.2020,auto lidhje kon nr 457/72 dt 08.06.2020,kon nr 1260 dt 31.5.2021,fast nr 215/2021 dt 31.05.2021,fh nr 166 dt 01.06.2021,pv dt 01.06.2021
  Spitali Fier (0909) E v i t a Fier 2,602,800 2021-06-21 2021-06-22 45810130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 42 dt 27.01.20, mk 458/47 dt 17.06.20, fo 2184 dt 17.05.21, kont 2398 dt 31.05.21, fat 219/2021, pcv 03.06.21, fh 149 dt 03.06.21
  Spitali Lushnje (0922) E v i t a Lushnje 147,300 2021-06-21 2021-06-22 35010130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. blerje medikamente, fat.fiskalizuar nr.241/2021 dt.14.06.2021, fh.nr.93 dt.14.06.2021, PV dt.14.06.2021, kontr.nr.563 dt.09.06.2021
  Sp. Pogradec (1529) E v i t a Pogradec 90,134 2021-06-17 2021-06-18 24810130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec,Medikamente,Kontrate nr.33 dt.05.05.2021,fature nr.192+FH nr.69+PVMD dt.18.05.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) E v i t a Tirane 93,000 2021-06-16 2021-06-18 33510171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 41 dt 27.1.20, m.kuader 457/68 dt 4.6.20, kont. 33/424 dt 13.4.21, ft 150/2021 dt 27.4.21, fh 827 dt 20.4.21
  Materniteti Tirane (3535) E v i t a Tirane 206,500 2021-06-17 2021-06-18 28610130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie medikamente autorizim nr.458/48 date 17.06.2020 marr. kuader nr.458/47 date 17.06.2020 kont 424/1 date 01.062021 ft nr 222/2021 date 03.06.2021 fh nr 39 dt 03.06.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) E v i t a Tirane 6,369 2021-06-16 2021-06-18 33610171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 458 dt 27.1.20, m.kuader 458/48 dt 17.6.20, kont. 33/427 dt 13.4.21, ft 147/2021 dt 20.4.21, fh 826 dt 20.4.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) E v i t a Tirane 53,516 2021-06-16 2021-06-18 33410171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 458 dt 27.1.20, m.kuader 458/47 dt 17.6.20, kont. 33/421 dt 13.4.21, ft 159/2021 dt 27.4.21, fh 842 dt 27.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 2,697,840 2021-06-14 2021-06-16 129210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas .kont ne vazhdim nr127/7 dt 25.1.21.fat nr199/2021 dt 21.5.21.fh nr 18812 dt 24.5.21
  Sp. Laç (2019) E v i t a Laç 83,700 2021-06-14 2021-06-15 17710130752021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Lac paguar kontrate nr 8/2 dt 19.11.2020 ft nr 194/2021 fh nr 18 dt 18.05.2021 pv dt 18.05.2021
  Sp. Bulqize (0603) E v i t a Bulqize 69,750 2021-06-11 2021-06-14 12610130652021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE 1013065 likujdim blerje ilace, kontr. dt 07.06.2021, fat nr.237/2021 dt.08.06.2021, fh nr.32 dt 09.06.2021, pvmd dt.09.06.2021.
  Sp. Kolonje (1514) E v i t a Kolonje 54,225 2021-06-11 2021-06-14 15910130722021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013072 spitali kolonje shpenz per ilace dhe materiale mjkesore kontrate nr 22 dt 19.05.2021,lik i fat nr 214/2021 dt 31.05.2021,fh nr 37 dt 31.05.2021,procesverbal marje ne dorezim dt 31.05.2021
  Spitali Kukes (1818) E v i t a Kukes 482,000 2021-06-11 2021-06-14 23410130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Barna Kont nr .469 dt.19.05.2021 fat nr.224 dt 03.06.2021 fh nr.62 dt.03.06.2021
  Spitali Kukes (1818) E v i t a Kukes 120,500 2021-06-11 2021-06-14 23010130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Barna Kont nr .469 dt.19.05.2021 fat nr.201 dt 25.05.2021 fh nr.56 dt.25.05.2021
  Spitali Fier (0909) E v i t a Fier 25,960 2021-06-10 2021-06-11 42610130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 458 dt 27.01.20,MK 458/47dt 17.06.20, FO 2185 dt 17.05.21,kont 2262 dt 20.05.21, fat fisk 203/2021, pcv 25.05.21, fh 134 dt 25.05.21
  Spitali Lezhe (2020) E v i t a Lezhe 17,995 2021-06-10 2021-06-11 26810130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 189 DT 17.05.2021,F HYRJE NR 74 DT 18.05.2021,KONTRATE NR 69/26 DT 11.05.2021,PV KOLAUDIMI DT 17.05.2021,BLERJE BARNA
  Sp. Kruje (0716) E v i t a Kruje 421,750 2021-06-09 2021-06-10 26910130732021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje Blerje medikamente kontrata nr 393 dt 28.05.2021 lik i fat nr 211/2021 fh nr 79 dt 31.05.2021
  Spitali Shkoder (3333) E v i t a Shkoder 619,200 2021-06-09 2021-06-10 33110130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali shkoder blerje reagente dhe kite marr kuade nr 1892 dt 26.08.2020,kon nr 1057 dt 05.05.2021,fat nr 195/2021 dt 19.05.2021,fh nr 149 dt 19.05.2021,.pv dt 19.05.2021
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 47,200 2021-06-08 2021-06-09 38610130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Civil medikamente, marveshje kuader, kontrate 348 dt 12.4.2021, kolaudim 13.4.2021, fh 109 dt 13.04.2021, fature 136/2021