Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All E v i t a All 947,020,219.00 767 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Delvine (3704) E v i t a Delvine 3,682 2021-08-18 2021-08-19 11310130662021 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik faturen nr 31441 data 21.07.2021 Spitali Delvine
  Sp. Laç (2019) E v i t a Laç 186,000 2021-08-18 2021-08-19 23710130752021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Lac paguar kontrate nr 8/2 dt 19.11.2020 ft nr 2274/2021 dt 10.08.2021 fh nr 29 dt 10.08.2021 pv dt 10.08.2021
  Sp. Mallakaster (0924) E v i t a Mallakaster 120,500 2021-08-16 2021-08-17 20410130772021 Ilaçe dhe materiale mjeksore PAGESE PER MEDIKAMENTE KONTRATE NR.246 DT.14.07.2021,FATURE 1487/2021 DT 21.07.2021, FLETE HYRJE NR 63 DT 21.07.2021 ,P.MARJES DORZIM DT 21.07.2021 NGA SPITALI MALLAKASTER
  Sp. Pogradec (1529) E v i t a Pogradec 10,164 2021-08-10 2021-08-11 32010130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec,medikamente,Kontrate nr.54 dt.23.06.2021,fature nr.721+FH nr.98+PVMD dt.05.07.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) E v i t a Tirane 107,032 2021-08-09 2021-08-11 51010171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT Blerje medikamente kont vazhdim nr 33/421 date 13.04.2021 fat nr 256/2021 date 28.06.2021 fh nr 927 date 28.06.2021
  Spitali Shkoder (3333) E v i t a Shkoder 24,570 2021-08-09 2021-08-10 49510130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje barna antiefek etjmarr kuader nr 457/70 dt 05.06.2020 auto lidhje kon nr 457/72 dt 08.06.2020 kon nr 1595 dt 12.07.2021 ,fat nr 1545 dt 22.07.2021 fh nr 810 dt 23.07.2021 pv dt 23.7.2021
  Spitali Shkoder (3333) E v i t a Shkoder 81,840 2021-08-06 2021-08-09 48910130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013023 B1 Blerje barna antiinfekttive te pergj..Lot48 Carboplatin,marr kuader 457/69 dt05.06.20,aut 457/72 dt08.06.20,fnjf 32 dt01.06.20,kont 1239 dt27.05.21,fat 1094/2021 dt13.07.21,fh804 dt13.07.21,pv dt13.07.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) E v i t a Tirane 1,200,000 2021-08-05 2021-08-06 49310171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente kont vazhdim nr 33/442 date 14.04.2021 fat nr 255/2021 date 28.06.2021 fh nr 926 date 28.06.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 3,324,000 2021-08-03 2021-08-05 170810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 115/23 dt 21.5.21.fat nr874/2021 dt8.7.21.fh nr19082 dt 8.7.2021
  Sp. Mat (0625) E v i t a Mat 232,500 2021-07-29 2021-08-02 23610130782021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat(1013078)Lik.Ilace dhe Mat.Mjekimi,A.M.SH Nr.457/72 Dt.08.06.20 Urdh.Prok.Nr.41 Dt.27.01.20 Marrv.Kuad.Nr.457/68 Dt.04.06.20 Kontr.Nr.24 Dt.30.06.2021,Fat.Tat.Nr.1148/2021 Dt.13.07.2021,Fl-Hyrje dhe Proc-verb.Nr.48 Dt.13.07.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 530,280 2021-07-26 2021-08-02 164910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont nr 1752/4 dt28.6.2021.MK 457/68 dt4.6.2021.AMSH 457/72 dt 8.6.2021..fat nr603/2021 dt 5.7.2021.fh nr 19049dt 5.7.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) E v i t a Tirane 600,000 2021-07-23 2021-07-27 43010171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 41 dt 27.1.20, m.kuader 457/68 dt 4.6.20, kont.33/442 dt 14.4.21, ft 209/2021 dt 31.5.21, fh 891 dt 31.5.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) E v i t a Tirane 186,000 2021-07-23 2021-07-27 42910171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont. 33/424 dt 13.4.21, ft 210/2021 dt 31.5.21, fh 892 dt 31.5.21
  Sp. Berati (0202) E v i t a Berat 186,000 2021-07-21 2021-07-26 45610130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali, blerje medikamente ft nr 823/2021 dt 07.07.2021 fl hyrje nr 105 dt 07.07.2021 prverbale bashkelidhur, kontrata nr 3316 dt 18.09.2020, raporti perfundimtar, prvmd
  Spitali Lezhe (2020) E v i t a Lezhe 1,084,500 2021-07-23 2021-07-26 25310130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 30292 DT 02.07.2021,F HYRJE NR 112 DT 02.07.2021,KONTRATE NR 69/39 DT 30.06.2021,PV KOLAUDIMI DT 02.07.2021,BLERJE BARNA
  Spitali Lezhe (2020) E v i t a Lezhe 35,990 2021-07-23 2021-07-26 25410130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 30293 DT 02.07.2021,F HYRJE NR 113 DT 02.07.2021,KONTRATE NR 69/38 DT 24.06.2021,PV KOLAUDIMI DT 02.07.2021,BLERJE BARNA
  Spitali Korce (1515) E v i t a Korçe 79,450 2021-07-16 2021-07-19 42310130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B1 UR.P.41 DT.27.01.20,MAR.KUAD.457/68 DT.08.06.20,AUT.LIDH.KONT NR 457/72 DT 08.06.20,KONTRATE NR.92 DT.19.01.2021,FAT NR.234/2021 DHE F.HYRJE NR.224 DT.08.06.2021,UB 40227
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 930,000 2021-07-14 2021-07-15 156110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 1422/4dt 26.5.2021..f249/2021 dt 23.6.2021.fh nr 18986dt24.6.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 317,800 2021-07-13 2021-07-14 153910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont nr 1550/4dt 9.6.2021.MK nr 457/701 dt 5.6.20.AMSH 457/72 dt 8.6.2020..fat nr 247/2021 dt 16.6.2021.fh nr 18951dt16.6.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) E v i t a Tirane 8,618,572 2021-07-13 2021-07-14 19010130552021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTGjakut REAGENTE &AKSESORE MK 172/11 DT 29.10.2021 KONTR 172/18 DT 19.02.2021 FT 483/2021 dt 02.07.2021 fh 52 dt 02.7.2021