Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 3,029,049,959.00 8,500 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-11-24 2021-11-25 223321140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425795090 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-11-24 2021-11-25 223821140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425787862 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 5,879 2021-11-24 2021-11-25 222421140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425095735 date 30.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 10,432 2021-11-24 2021-11-25 223421140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425104014 date 23.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 42,890 2021-11-24 2021-11-25 220721140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425095748 date 29.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 8,030 2021-11-24 2021-11-25 220821140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425103422 date 25.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-11-24 2021-11-25 221621140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.424693631 date 27.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 240 2021-11-24 2021-11-25 221921140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425785826 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 1,326 2021-11-24 2021-11-25 223221140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425564677 date 23.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-11-24 2021-11-25 223621140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425788528 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 738 2021-11-24 2021-11-25 223721140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425397708 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 25,143 2021-11-24 2021-11-25 223921140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425034458 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 16,833 2021-11-24 2021-11-25 224321140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425093924 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 25,300 2021-11-24 2021-11-25 221021140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425097964 date 27.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 8,483 2021-11-24 2021-11-25 221121140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425095869 date 29.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) SHPRESA - AL Gramsh 35,000 2021-11-23 2021-11-24 217021140012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2114001 Fat nr.7346 date 03.11.2021
  Bashkia Gramsh (0810) KOMJANI Gramsh 313,404 2021-11-23 2021-11-24 220321140012021 Sherbim per ngrohje up nr.5 date 16.04.2021,ftese oferte,njoftim fituesi app,fat nr.53 date 10.11.2021,flet hyrje nr.66 date 10.11.2021
  Bashkia Gramsh (0810) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së ELBASAN Gramsh 17,000 2021-11-22 2021-11-23 220221140012021 Sherbime te tjera 2114001 Fature arketimi nr 1828 date 22.11.2021
  Bashkia Gramsh (0810) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Gramsh 16,110 2021-11-22 2021-11-23 220121140012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2114001 fat nr 2100562819 date 15.11.2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 86,564 2021-11-18 2021-11-19 219921140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Ndima ekonomike 6% per muajin shtator 2021