Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 3,194,121,177.00 8,699 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,896,628 2021-12-10 2021-12-14 235821140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Pishaj nd.ekonomike bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) KURORA Gramsh 2,276,988 2021-12-13 2021-12-14 236821140012021 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2114001 Fat nr.78 date 30.11.2021 pastrim,gjelberim,mirmb varreza muaj nentor 2021,kontrate nr.3946 date 15.10.2020,situacion nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,773,660 2021-12-10 2021-12-14 235921140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Kodovat nd.ekonomike bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,681,824 2021-12-10 2021-12-13 236021140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Kukur nd.ekonomike bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,309,032 2021-12-10 2021-12-13 235721140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Bashkia Gramsh nd.ekonomike bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 420,520 2021-12-10 2021-12-13 236221140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Sult nd.ekonomike bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 440,204 2021-12-10 2021-12-13 236521140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Kushove nd.ekonomike bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 65,675 2021-12-10 2021-12-13 236721140012021 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Bashkia Gramsh komision 0.6% sherbim postar
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 971,516 2021-12-10 2021-12-13 236121140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Tunje nd.ekonomike bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 811,356 2021-12-10 2021-12-13 236321140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Skenderbegas nd.ekonomike bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,074,332 2021-12-10 2021-12-13 236421140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Porocan nd.ekonomike bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 566,752 2021-12-10 2021-12-13 236621140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Lenie nd.ekonomike bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gramsh 232,664 2021-12-06 2021-12-09 233821140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga gj.civile bordero nentor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 55,899 2021-12-06 2021-12-07 233721140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga gj.civile bordero nentor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SISTEMIT TE SHPERNDARJES Gramsh 156,286 2021-12-06 2021-12-07 235621140012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2114001 Fat nr.120 date 03.12.2021
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 773,800 2021-12-06 2021-12-07 235521140012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2114001 Premio sportive bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 2,583,387 2021-12-06 2021-12-07 233621140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga bordero nentor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 48,622 2021-12-06 2021-12-07 234021140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga qkb bordero nentor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 48,410 2021-12-06 2021-12-07 239821140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga qkb bordero nentor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 8,440,938 2021-12-06 2021-12-07 233421140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga bordero nentor 2021,listepagese banke