Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 3,194,121,177.00 8,699 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 60,894 2021-12-21 2021-12-22 239221140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Lenie paaftesia bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 1,618,792 2021-12-21 2021-12-22 240021140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Kodovjat paaftesia bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 151,749 2021-12-21 2021-12-22 240421140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Sult paaftesia bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 631,262 2021-12-21 2021-12-22 239121140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Pishaj paaftesia bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 351,769 2021-12-21 2021-12-22 239321140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Tunje paaftesia bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gramsh 75,555 2021-12-21 2021-12-22 238421140012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2114001 Keshilltar,kryepleq bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 1,478,855 2021-12-21 2021-12-22 239921140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Kukur paaftesia bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 436,895 2021-12-21 2021-12-22 239721140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Lenie paaftesia bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 285,095 2021-12-21 2021-12-22 238221140012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2114001 Keshilltar,kryepleq bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 196,884 2021-12-20 2021-12-21 237821140012021 Uje 2114001 Likujdim ujesjellsi permb faturave date 27.11.2021 nga bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 495 2021-12-20 2021-12-21 238021140012021 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Baashkia Gramsh komision 0.6% sherbim postar
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gramsh 30,500 2021-12-20 2021-12-21 237621140012021 Udhetim i brendshem 2114001 Dieta autorizime,bordero,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 82,576 2021-12-20 2021-12-21 237921140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Bashkia Gramsh vkb nr.118 dt 26.11.2021,konf prefekt,nd.ekonomike 6% bordero tetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) Sinani Trading Gramsh 362,570 2021-12-17 2021-12-20 237721140012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2114001 Ushqime,up nr.55 date 01.03.2021,vend fituesi nr.52 date 07.04.2021,kontrate nr.1624 date 04.05.2021,fat nr.278 date 30.11.2021,flet hyrje nr.90,91,92 date 01.12.2021
  Bashkia Gramsh (0810) 'METEO" SH.P.K Gramsh 47,500,000 2021-12-16 2021-12-17 237221140012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114001 up nr.156 dt 16.07.19,vend fit nr.109 dt 26.09.19,sit perf,fat nr.93 dt 25.11.21,kont nr.6093 date 01.10.19,akt kolaud dt 25.11.2021,cert perkoh marr dorzim dt 03.12.2021
  Bashkia Gramsh (0810) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së ELBASAN Gramsh 8,500 2021-12-16 2021-12-17 237521140012021 Sherbime te tjera 2114001 Fat nr.1989 date 15.12.2021 nga bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së ELBASAN Gramsh 9,000 2021-12-15 2021-12-16 237121140012021 Sherbime te tjera 2114001 Fat nr.1985 date 15.12.2021 nga bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 500 2021-12-15 2021-12-16 237421140012021 Sherbimet bankare 2114001 Bashkia Gramsh komision bankar shperblim lindje cek nr.00585203 Juliana Tace
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 605,000 2021-12-15 2021-12-16 237321140012021 Grant per femije te lindur 2114001 Shperblim lindje cek nr.00585203 Juliana Tace,bordero
  Bashkia Gramsh (0810) KURORA Gramsh 187,899 2021-12-10 2021-12-14 236921140012021 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2114001 Fat nr.79 date 21.06.2021 mirmb varreza te vjetra muaj nentor 2021,kontrate nr.2302 date 21.06.2020,situacion nentor 2021