Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 3,194,121,177.00 8,699 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 184 2021-12-23 2021-12-24 241121140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.426421053 date 29.11.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 2,183 2021-12-23 2021-12-24 240921140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.426518136 date 24.11.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-12-23 2021-12-24 240821140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.426795873 date 26.11.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 268 2021-12-23 2021-12-24 241221140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.426421464 date 29.11.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 2,754 2021-12-23 2021-12-24 241021140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.426522241 date 26.11.2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 29,499 2021-12-22 2021-12-23 239521140012021 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Bashkia Gramsh komision 0.6% sherbim postar
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 512,731 2021-12-21 2021-12-22 239821140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Kushove paaftesia bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 73,043 2021-12-21 2021-12-22 238821140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Kukur paaftesia bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 752,800 2021-12-21 2021-12-22 238521140012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2114001 Premio sportive bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 25,468 2021-12-21 2021-12-22 238921140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Kushove paaftesia bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 2,653,840 2021-12-21 2021-12-22 240221140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Pishaj paaftesia bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 6,091,520 2021-12-21 2021-12-22 240321140012021 Pagese paaftesie 2114001 Bashkia Gramsh paaftesia bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,703,231 2021-12-21 2021-12-22 239421140012021 Pagese paaftesie 2114001 Baashkia Gramsh paaftesia bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 888,685 2021-12-21 2021-12-22 240121140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Tunje paaftesia bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 911,544 2021-12-21 2021-12-22 238621140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Skenderbegas paaftesia bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 64,362 2021-12-21 2021-12-22 238721140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Kodovjat paaftesia bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 267,040 2021-12-21 2021-12-22 238321140012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2114001 Keshilltar,kryepleq bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 485,440 2021-12-21 2021-12-22 239621140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Sult paaftesia bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 33,530 2021-12-21 2021-12-22 240521140012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2114001 Likujduar ujesjelli Gramsh 2% si agjent mbledhje taksave dhe tarifave familjare per bashkine Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,094,963 2021-12-21 2021-12-22 239021140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Porocan paaftesia bordero dhjetor 2021