Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All All All 561,362,898,656.08 434,624 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ERJALBA Gjirokaster 180,000 2012-02-01 2012-02-01 1710100512012 1010051 DREJT RAJONALE TATIMORE GJIROK PER LIK KONTRAT QERA GODINE
Qendra Ekonomike Kultures-Muzeu (1111) PRO CREDIT BANK Gjirokaster 186,508 2012-02-01 2012-02-01 11.2115005.2012 QENDRA EKONOM E KULTURES GJIROK PER PAGAT 01-2012
Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 75,648 2012-02-01 2012-02-01 49/1011011/2012 DREJT ARSIMORE GJIROKASTER(1011011) PAGAT JANAR 2012
Shtepia e te moshuarve Gjirokaster (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 20,044 2012-02-01 2012-02-01 15/2115019/2012 ( SHTEPI E TE MOSHUARVE 2115019 ) PAGA JANARI 2012
Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 15,228,804 2012-02-01 2012-02-01 41/1011011/2012 DREJT ARSIMORE GJIROKASTER(1011011) PAGAT JANAR 2012
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) BANKA KOMBETARE E GREQISE Pogradec 1,158,263 2012-02-01 2012-02-01 2310260222012 LIK.PAGA SH, PYJOR POGRADEC 1026022 JANAR 2012
Dega e Thesarit Pogradec (1529) BANKA KOMBETARE TREGTARE Pogradec 236,250 2012-02-01 2012-02-01 1210100292012 LIK.PAGA THESARI POGRADE 1010029 JANAR 2012
Drejtoria e Pyjeve Delvine (3704) EAGLE MOBILE Delvine 14,682 2012-02-01 2012-02-01 7/10260282012 Sherbimi Pyjor Delvine lik.ndales Eagle muaji dhjetor 2011
Zyra Arsimore Delvinë (3704) BANKA POPULLORE SHA Delvine 1,586,688 2012-02-01 2012-02-01 31/10111322012 Zyra Arsimore lik.pagat muaji janar sipas listes
Drejtoria e SHIK Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 977,054 2012-02-01 2012-02-01 1010180092012 PAGA JANAR 2012 SH.I.SH.FIER 1018009
Drejtoria e Pyjeve Fier (0909) BANKA E TIRANES Fier 570,602 2012-02-01 2012-02-01 1610260092012 PAGA 1-31 JANAR PYJORJA FIER 1026009 SHQIPONJA TOTAJ
Drejtoria e Pyjeve Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 771,160 2012-02-01 2012-02-01 1910260092012 PAGA 1-31 JANAR PYJORJA FIER 1026009 SHQIPONJA TOTAJ
Zyrat e Regjistrimit Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 13,720 2012-01-30 2012-02-01 20463 PAGESE TELEFONI DHJETOR 2011 Z.R.P.P KODI 1014093 FATURA NR.SERIE 703503377
Drejtorite Mirmbajtjes Rrugeve Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 518,215 2012-02-01 2012-02-01 1810060552012 1006055 mirembajtja rruga pagat janar 2012
Komuna Velabisht (0202) BANKA E TIRANES Berat 28,802 2012-02-01 2012-02-01 1723080012012 pagese per pagat e personelit muaj janar nga Komuna Velabisht 2308001
Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 33,593 2012-02-01 2012-02-01 31 2139001 12 SKRAPAR Bashk.Corovode PAGA 2012 INST 2139001
Inspektoriati Qendror Teknik (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,586,528 2012-02-01 2012-02-01 5/1004077/2012 600 INSP QENDROR TEK, paga janar 2012 bord djanar 2012
Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,744,053 2012-02-01 2012-02-01 3010100972012 600 Drejt e PPP - Parave page janar 2012 nr i punonj=27/27 listepagesa janar 2012
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,177,294 2012-02-01 2012-02-01 1110051172012 1005117 azhbr paga nr pl102f96
Reparti Ushtarak nr.4400 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,421,138 2012-02-01 2012-02-01 2110171202012 600,rep 4400,paga,list pagese 2012,np 774/235
Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,829,495 2012-02-01 2012-02-01 2310290422012 600 Gjykata e Krimeve te Renda"paga JANAR 2012 +ore jashte orarit ur 19 DT 25.01.2012 sipas ligjit 9877 dt.18.02.08 ,sipas list-pag.nr.pun.pl/fakt 55/53
Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 206,217 2012-02-01 2012-02-01 1910290012012 600 Zyra e Administrimit Buxhetit Gjyqesor Tirane "page JANAR 2012 sipas list-pag.nr.pun pl/fakt 4/4
Organi Kombetar i Investigimit te Aksidenteve Ajrore (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 478,460 2012-02-01 2012-02-01 1410061432012 600-ORG KOMBET I INVESTIG TE INC AJROR PAGA janar 2012 PLAN 6-FAKT 6
Zyra e Permbarimit Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 46,904 2012-02-01 2012-02-01 1710140432012 600-Zyra e permbarimit tirane Paga muaji Janar 2012 nr.pun plan 30 fakt 28
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 658,554 2012-02-01 2012-02-01 94/1004001/2012 600 ministria ekonomise. paga janar 2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 69,895 2012-02-01 2012-02-01 1010060462012 600 AKPT paga janar 2012 nr pun 31/31/1
Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 41,512 2012-02-01 2012-02-01 1810290012012 600 Zyra e Administrimit Buxhetit Gjyqesor Tirane "page JANAR 2012 sipas list-pag.nr.pun pl/fakt 1/1
Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane Vipat (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 388,048 2012-02-01 2012-02-01 2910100412012 600 Drejt e Tat Pag te Medhenj page janar 2012 nr i punonj=171/167 listepagesa janar 2012
Drejtoria e Pergjithshme e Standartizimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 449,335 2012-02-01 2012-02-01 410041082012 600 Drejtoria e standarteve. paga janar 2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,405,620 2012-02-01 2012-02-01 6810100012012 600-MIN E FINANCES PAGA JANAR 2012 PLAN 251- FAKT 28
Spitali Distrofik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 99,585 2012-02-01 2012-02-01 2010130542012 600 QKMZHRF telefon janar 2012
Zyra e Permbarimit Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 58,749 2012-02-01 2012-02-01 1810140432012 600-Zyra e permbarimit tirane telefon eagle muaji janar 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 186,207 2012-02-01 2012-02-01 92/1004001/2012 600 ministria ekonomise. paga janar 2012
Grupi i Mbikqyrjes Financiare (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 641,986 2012-02-01 2012-02-01 1310101002012 600 Grupi Mbikqyres page janar 2012 nr punonj =8/8 listepagesa janar 2012
Zyra per te Drejten e autorit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,880 2012-02-01 2012-02-01 1310120632012 602 Z.SH.D.A SHERBIM PASTRIM INSTITUCIONI Janar 2012 ME BORDERO KONT. NE VAZHDIM 2011
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,293,789 2012-02-01 2012-02-01 3710170512012 600,REP 4300,PAGA janar 2011,LIST PAGESE 2012,NP 1817/23
Shkolla "Loro Borici", Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 848,412 2012-02-01 2012-02-01 410110772012 600 SHKOLLA E MESME ""LORO BORICI"" PAGE BORDERO DHJETOR 2011 NR P PL 23 F 23
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 161,604 2012-02-01 2012-02-01 6910150012012 600-MIN E JASHTME PAGA JANAR 2012 PLAN 145 - FAKT 145
Qendra e zhvillimit Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 765,403 2012-02-01 2012-02-01 821011532012 600 SHTEPIA E FEMIJEVE HANDIKAP PELLUMBAT PAGA janar 2012 pl 20/20
Spitali Distrofik (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 50,000 2012-02-01 2012-02-01 1910130542012 602 QKMZHRF ekzekutim nr 477 dt 07.07.11 urdher 835/1 dt 19.12.11 grafiku i shlyerjes