Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All All All 561,362,898,656.08 434,624 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 98,724 2012-02-01 2012-02-01 25/2115001/2012 ( bashkia Gjirokaster 2115001 ) paga JANAR 2012
Komuna Odrie (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 282,394 2012-02-01 2012-02-01 524460012012 (KOMUNA ODRIE 2446001 ) PAGES PAGAT 1-31.01.2012
Komisariati i Policise Gjirokaster (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 237,607 2012-02-01 2012-02-01 2110160282012 1016028 KOMISARIATI POLIC GJIROK PER PAGAT 1-31.01.2012
Drejtoria e Pyjeve Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 7,731 2012-02-01 2012-02-01 14/10260282012 Sherbimi Pyjor paga janar sipas listes
Zyra Arsimore Delvinë (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 814,310 2012-02-01 2012-02-01 32/10111322012 Zyra Arsimore lik.pagat muaji janar sipas listes
Zyra Arsimore Delvinë (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 3,786,763 2012-02-01 2012-02-01 33/10111322012 Zyra Arsimore lik.pagat muaji janar sipas listes
Drejtoria e SHIK Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 50,784 2012-02-01 2012-02-01 1110180092012 REFORME JANAR 2012 SH.I.SH.FIER 1018009
Dega e Thesarit Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 9,482 2012-02-01 2012-02-01 111112 PAGA JANAR 2012 THESARI FIER PUNONJ ME KONTRAT
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Vlore (3737) BANKA CREDINS Vlore 300,063 2012-02-01 2012-02-01 20775 PAGAT MAJ 2011 PUNONJES ME KONTRATE VLORE ALUIZNI 1006130
Gjykata e rrethit Vlore (3737) BANKA E TIRANES Vlore 2,807,416 2012-02-01 2012-02-01 20728 PAGA JANAR GJ.RRETHIT 1029040
Bashkia Vlore (3737) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Vlore 1,623,154 2012-02-01 2012-02-01 20801 BASHKIA 2146001 PAGUAR 5% GARANCI PUNIMESH RRUGA KOMBINAT CIPAJ VITI 2010
Komuna Velabisht (0202) BANKA E TIRANES Berat 755,306 2012-02-01 2012-02-01 1623080012012 pagese per pagat e personelit muaj janar nga Komuna Velabisht 2308001
Dega e Thesarit Kolonje (1514) BANKA POPULLORE SHA Kolonje 120,746 2012-02-01 2012-02-01 810100142012 1010014 DEGA THESARIT KOLONJE PAGAT E MUAJIT JANAR 2012
Dega e Instat rrethi Kolonje (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 35,066 2012-02-01 2012-02-01 810500152012 1050015 DEGA STATISTIKES KOLONJE PAGA MUAJI JANAR 2012
Gjykata e larte (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,610,831 2012-02-01 2012-02-01 1310290412012 600 GJYKATA E LARTE"page JANAR 2012 sipas list-pag.nr.pun pl/fakt 116/113
Reparti Ushtarak nr.4400 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,236,787 2012-02-01 2012-02-01 2010171202012 600,rep 4400,paga,list pagese 2012,np 774/485
Universiteti i Tiranes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,709,741 2012-02-01 2012-02-01 610110392012 600 Rektorati UT paga m Janar 2012 bord 1.2.2012 pl 59 f 51
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,836,633 2012-02-01 2012-02-01 6510150012012 600-MIN E JASHTME PAGA JANAR 2012 PLAN 145 - FAKT 145
Mini Bashkia 6 (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 1,605,421 2012-02-01 2012-02-01 2221011402012 600-MIn.Bashkia 6-pagat bordero 1-31 janar 2011,nr.pun.56-56
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Ekonomise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 10,279,621 2012-02-01 2012-02-01 410111422012 600 Fak Ekonomik paga m janar 2012 pl 176 f 169
Instituti i Sigurimeve Shoqerore (3535) INSTITUTI SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 160,000,000 2012-02-01 2012-02-01 29/1025096/2012 604 ISSH SUBVENCION NR 29/1 dt 1.02.2012
Reparti Ushtarak Nr.6620 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,854,040 2012-02-01 2012-02-01 2110170902012 602,rep 6620,ushqime tetor 2011,list pagese 2012,vkm 524 d 30/7/04
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,065,352 2012-02-01 2012-02-01 2510130552012 600 QENDRA KOMBETARE TRANSFUZIONIT GJAKUT pagat janar 2012 nr punonj pl & fakt 57
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,648,569 2012-02-01 2012-02-01 3210100392012 600 Drejt e Pergj e Tatimeve page janar 2012 nr i puninj =187/187 listepagesa janar 2012
Shkolla hoteleri-turizem Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,039,780 2012-02-01 2012-02-01 810110602012 600-SHKOLLA E MESME HOTELERI TURIZEM PAGE BORDERO JANAR 2012 PL 53 F 52
Akademia e Arteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 96,834 2012-02-01 2012-02-01 2310110472012 600 Univer. Arteve paga me kontr. m janar 2012 bord 1.2.2012 pl 290 f 4
Sekretariati per Nismen e Transferimeve ne Industrine Nxjerrese (3535) BANKA CREDINS Tirane 246,413 2012-02-01 2012-02-01 310041302012 230. Sekretariati NTIN. paga janar 2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 138,174 2012-02-01 2012-02-01 7010100012012 600-MIN E FINANCES PAGA JANAR 2012 PLAN 251- FAKT 3
Qendra e realizimit te veprave te artit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 384,445 2012-02-01 2012-02-01 410120132012 600 Q R V A PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL 10 FAKT 10
Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 80,978 2012-02-01 2012-02-01 2410290422012 600 Gjykata e Krimeve te Renda"paga JANAR 2012 +ore jashte orarit ur 19 DT 25.01.2012 sipas ligjit 9877 dt.18.02.08 ,sipas list-pag.nr.pun.pl/fakt 55/53
Mini Bashkia 6 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 78,825 2012-02-01 2012-02-01 2521011402012 600-MIn.Bashkia 6-pagat bordero 1-31 janar 2011,nr.pun.2-2
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2012-02-01 2012-02-01 2610730012012 606 KQZ bonus karburanti bordero 01.02.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 526,981 2012-02-01 2012-02-01 3610170012012 600,min mbrojt dash,paga janar 2012,list pagese 2012,np 400/9
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,340,838 2012-02-01 2012-02-01 0910060462012 600 AKPT paga janar 2012 nr pun 31/31/27
Qendra Kombetare e Trajtimit te Viktimave te Dhunes ne Familje (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 76,081 2012-02-01 2012-02-01 1110251132012 600 QKTVDH PAGA janar 2012 pl 12 /2
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 751,997 2012-02-01 2012-02-01 1310870012012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , Pagat Janar 2012 Plan 18 fakt 18
Gjykata e Apelit te Krimeve Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,445,666 2012-02-01 2012-02-01 1410290102012 600 Gjykata Apelit per Krimet e Renda Tirane "page m/janar 2012 sipas list-pag.nr.pun .pl/fakt 25/21
Zyra e Permbarimit Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,092,725 2012-02-01 2012-02-01 1610140432012 600-Zyra e permbarimit tirane Paga muaji Janar 2012 nr.pun plan 30 fakt 28
Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,000 2012-02-01 2012-02-01 1910170372012 606 REP 3001 K/TRANSPORTI URDHER MM NR 137 DT 3/2/2010 JANAR 2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 183,299 2012-02-01 2012-02-01 6910100012012 600-MIN E FINANCES PAGA JANAR 2012 PLAN 251- FAKT 5