Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All All All 561,362,898,656.08 434,624 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 20,000,000 2012-01-27 2012-01-30 2/1019001/2012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH "tarife sherb.per perd.ap.Tv shkr.nr.30 dt.10.01.12
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 4,876,113 2012-01-27 2012-01-30 20/1017081/2012 602,REP 5001,USHQIM I GATUAR,KONTR VAZH 3592/2 D 8/10/10,AKT RAK 8 D 31/8/11,F 82 D 31/8/11 S 71155944,AK RAK 9 D 30/9/11,F 99 D 30/9/11 S 71155963,AK RAK 10 D 31/10/11,F 108 D 31/10/11 S 71155973
Ministria e Integrimit (3535) AGIM KADIU Tirane 78,500 2012-01-27 2012-01-30 13/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT sHERBIM AUTOMJETI, fAT SHIT 29.09.2011 SERI 5409197 UP 179 DT 29.09.2011
Mini Bashkia 7 (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,133,040 2012-01-27 2012-01-30 20/2101144/2012 606 Min.Bashkia 7-nd.ekonomike,bordero dhjetor 2011 vkb.nr.1 dt.26.02.2012
Ministria e Integrimit (3535) COFFEE CLUB Tirane 40,500 2012-01-27 2012-01-30 22/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Shpenzim operativ, Fature shitje 29.07-25.11.2011 nr 5066-7040 seri 86626913 up 29.07-25.11.2011 nr 151-205 pv 29.07-25.11.2011 fh 132 dt 29.07.2011
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 11,141 2012-01-27 2012-01-30 86/1020001/2012 1020001 602 Drejtoria e Pergjithshme e Arkivave"telefon muaji dhjetor 2011 kodi ab.522307 nr.cel.355672072441
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) INSIG Dega Tirane Tirane 773,892 2012-01-27 2012-01-30 48/1017009/2012 602 REP 1001 SIG JETE AFGANISTAN KON NR 311 DT 26/1/2012 FAT NR 12 DT 26/1/2012 SERI 88308962
Ministria e Integrimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 472,207 2012-01-27 2012-01-30 15/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Benzine Viti 2011 fat 20 dt 25.10.2011 seri 88310820 kontrat 7.06.2011 up 20/1 dt 15.03.2011 njoft fit 23.05.2011 nr 20/5 autoriz 20/12 dt 06.06.2011 fh 164 dt 25.10.2011
Shkolla e Magjistratures (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 55,600 2012-01-27 2012-01-30 15/1055001/12 602 Shkolla e Magjistratures.bileta avioni UP 78/1 dt 21.11.11,PV 3-4 dt 25.11.11,fat 38 dt 11.1.12 ser 1124038,urdher brendshem 55 dt 21.11.11
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 49,930 2012-01-27 2012-01-30 27/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Sherbim postar 2011 up 19 dt 27.01.2011 PV 27.01.2011 kontrat 27.01.2011 Fat 4210 dt 26.12.2011 seri 87429766
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 680,400 2012-01-27 2012-01-30 44/1017009/2012 602,REP 1001 PAGES KONTIGJENTI AFGANISTAN LIST PAGES PRILL-TETOR 2011 URDHER NR 191/1 DT 31/10/2011
Aparati Ministrise se Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 77,650 2012-01-26 2012-01-30 48/1025001/2012 602 AP MIN PUNES TEL FAT 106900679 AB 201 2939
Bashkia Bajram Curri (1836) ILMI CAKRAJ Tropoje 93,600 2012-01-26 2012-01-30 27214500112 Bashkia B.Curri Tropoje blerje boje up nr 5 date 16.01.2012 pv date 20.01.2012 ft nr 5 dt 20.01.2012 fh nr 2 dt 20.01.2012
Dega e Thesarit Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 378 2012-01-30 2012-01-30 9 1010033 2012 dega thesarit nr 87415439 dhjetor 2011
Prefektura e qarkut Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 13,800 2012-01-27 2012-01-30 27101606112 1016061 PREFEKTURA DURRES LIK TELEF ZJARREFIKSE DHJETOR 2011
Komisariati i Kufirit dhe Migracionit Sarande (3731) BEKTASH MAMUCI Sarande 16,100 2012-01-27 2012-01-30 8/1016108 SHP NGA KUFIRI
Komisariati i Kufirit dhe Migracionit Sarande (3731) HARILLA ROBOCI Sarande 10,300 2012-01-27 2012-01-30 11/1016108 SHP NGA KUFIRI
Zyra e Permbarimit Sarande (3731) BANKA KOMBETARE TREGTARE Sarande 13,000 2012-01-30 2012-01-31 09/1014037 SHP UDHETIMI NGA PERMBARIMI
Shtepia e Femijeve Shkollor Sarande (3731) MEDICAL-PRODUCT SHPK Sarande 4,065 2012-01-30 2012-01-31 05/2138010 SHP NGA SHT E FEMIJES
Qendra polivalente Sarande (3731) NDERMARRJA E UJESJELLSIT SARANDE Sarande 1,392 2012-01-30 2012-01-31 09/2138009 SHP UJ NGA POLIVALENTE
Zyra e Permbarimit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 13,644 2012-01-30 2012-01-31 08/1014037 SHP POSTE NGA PERMBARIMI
Shtepia e Femijeve Shkollor Sarande (3731) RUDINA LIÇAJ Sarande 9,343 2012-01-30 2012-01-31 8/2138010 SHP NGA SHT E FEMIJES
Drejtoria Arsimore Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 496,000 2012-01-30 2012-01-31 202 DREJT ARSIM LEZHE LIK DIF V.2011 PER SUBVENS E TEKSTEVE SHKOLLORE
Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 432,416 2012-01-30 2012-01-31 200 BASHKIA LEZHE LIK PRINC DHE INTERESA SIPAS KONTR SE KREDISE
Komuna Gjepalaj (0707) SALI ISA KOKOMANI Durres 60,684 2012-01-30 2012-01-31 13236700112 TDO 0707 KOMUNA GJEPALAJ 2367001 LIK GAZ NGROHJE FAT 8 11.01.2012
Zyra Vendore e ISHP Sarande (3731) CEZ SHPERNDARJE Sarande 1,192 2012-01-30 2012-01-31 4.001 1025112 LIK NGA ISHP
Gjykata e rrethit Sarande (3731) NDERMARRJA E UJESJELLSIT SARANDE Sarande 4,655 2012-01-24 2012-01-31 9.001 LIK PER UJS NGA GJYK SR
Komuna Pogon (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 10,386 2012-01-30 2012-01-31 5.2454001.2012 KOMUNA POGON 2454001 PER PAGES posta 12-2011
Bashkia Kelcyre (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 7,584 2012-01-30 2012-01-31 15154 POSTA F.426,430,471 B.KELCYRE
Dega e Instat rrethi Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 10,015 2012-01-30 2012-01-31 04/1050032 SHP TEL NGA STATISTIKA
Shtepia e Femijeve Shkollor Sarande (3731) ARIS / SARANDE Sarande 231,021 2012-01-30 2012-01-31 11/2138010 SHP BULMET NGA SHT E FEMIJES
Qendra polivalente Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 360 2012-01-30 2012-01-31 10/2138009 SHP POST NGA POLIVALENTE
Sp. Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 67,335 2012-01-30 2012-01-31 16101307312 1013073 DSHS "STEFAN GJONI" LIK I FAT DHJETOR 2011
Komuna Pogon (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 10,800 2012-01-30 2012-01-31 4.2454001.2012 KOMUNA POGON 2454001 PER PAGES TATIM NE BURIM KESHILLTARET 12-2011
Kuvendi Popullor (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 453,600 2012-01-30 2012-01-31 123/1002001/12 602 Kuvendi.ndricues ftohte UP 174 dt 1.12.11,PV 34 dt 5.12.11,ft 86252411 dt 5.12.11,fh 109 dt 31.12.11
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 20,000,000 2012-01-31 2012-01-31 3/1019001/2012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH "tarife sherb.per perd.ap.Tv shkr.nr.100 dt.18.01.12
Bashkia Kelcyre (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 12,678 2012-01-30 2012-01-31 14154 TEL. KL.1516585641 F.NENTOR B.KELCYRE
Bashkia Kelcyre (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 5,908 2012-01-30 2012-01-31 16154 TEL. KL.1726384306 F.DHJETOR B.KELCYRE
Zyra Arsimore Librazhd (0821) DEGA E TATIM TAKSAVE LIBRAZHD Librazhd 72,000 2012-01-30 2012-01-31 35101110112 TATIM SHPERBLIMI I FUNDEVITIT DHJETOR 2011,ARSIMI LB
Zyra e Permbarimit Sarande (3731) BANKA KOMBETARE TREGTARE Sarande 4,975 2012-01-30 2012-01-31 07/1014037 SHP TEL NGA PERMBARIMI