Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All All All 561,362,898,656.08 434,624 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria Qendrore Rezervave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 16,290 2012-01-30 2012-01-30 6/1016091/2012 602-Drejt.Pergj.Reze.Mater.Shtete posta,fat nr 4034,4337 dt 26.12.2011.26.11.2011,seri 87418240,87429893
Sp. Permet (1128) EAGLE MOBILE Permet 32,047 2012-01-30 2012-01-30 2713081 SPITALI EAGLE MOBILE NENTOR 2011
N/Prefektura Sarande (3731) MILOSAO Sarande 28,300 2012-01-30 2012-01-30 16 SHP NGA NENPREFEKTURA
Zyra Arsimore Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 1,535,775 2012-01-27 2012-01-30 33101110112 LIKUJDUAR TRANSPORTIN E MESUESVE DHE NXENESVE PER PERIUDHEN MAJ-DHJETOR 2011,ARSIMI LB
Zyra Arsimore Tepelenë (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 27,036 2012-01-27 2012-01-30 20/1011110012 TELEFON ARSIMI
Komuna Pishaj (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 3,299 2012-01-30 2012-01-30 026243000112 Sa paguar komision postar Komuna Pishaj
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SHPRESA SHPK Tirane 3,491,490 2012-01-30 2012-01-30 24/1017081/2012 602,REP 5001,PATRIM,KONTR VAZH 1684/3 D 4/6/11,SIT 1/8/11-31/8/11,AKT RAK 8 D 31/8/11,FAT 220 D 30/10/11 S 88528115,,AKT RAK 9 D 30/9/11,FAT 235 D 22/11/11 S 88528131
Burgu 313 Tirane (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 8,389,693 2012-01-27 2012-01-30 11/1014009/2012 1014009 602-Burgu Jordan Misja lik.fat.energji e prapambetur kontrate C210533 dhe C054307 Gusht-dhjetor 2011 kontrate nr4 C-159095-1
Bashkia Kamez (3535) K A C D E D J A Tirane 5,234,593 2012-01-27 2012-01-30 26/2166001/12 231 bashk kamez ndert rruga Zyrih up 8 dt 05.01.2011 pv 04.02.2011 rap perf 25.02.2011 njoft fit 112 dt 28.02.2011 kontr 129 dt 15.03.2011 sit perf 19.04.2011 fat 49 dt 19.04.2011
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SHPRESA SHPK Tirane 2,849,553 2012-01-30 2012-01-30 22/1017081/2012 602,REP 5001,PASTRIM,KONTR VAZH 3301/2 D 7/9/09,SIT 1-30/7/11,AKT RAK 7 D 30/7/11,F 165 D 8/8/11 S 86674958,SIT 1-30/7/11,AKT RAK 8 D 31/8/11,F 192 D 19/9/11 S 86674985
Mini Bashkia 8 (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 10,000 2012-01-27 2012-01-30 13/2101137/2012 602 Min.Bashkia 8-amc,kodi abon.43977 periudha dhjetor 2011,fat.811740489
Drejtoria e Akreditimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 15,687 2012-01-30 2012-01-30 6/1004009/2012 602 Drejtoria akreditimit .lik ft tel
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 28,733 2012-01-27 2012-01-30 20/1017122/2012 602,REP 6670,TEL,KLIENT 1529395996,F 701362647,701762666,702222647,703062659
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 180,460 2012-01-27 2012-01-30 33/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Telefon nentor 2011 seri 703204062
Bordi i Kullimit Tirane (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 9,095 2012-01-27 2012-01-30 11/1005079/12 1005079 602 bordi kullimi energji kontr e 022948-g034361-g023114-d008488-
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) ELTON BICI Tirane 102,000 2012-01-27 2012-01-30 38/1031001/2012 602 ATSH RIP UP NR 14 DT 20/1/2012 PV DT 25/1/2012 FAT NR 17 DT 25/1/2012 SERI 0001581
Shkolla e Magjistratures (3535) ELVIS PLAKU Tirane 9,000 2012-01-27 2012-01-30 22/1055001/12 602 Shkolla e Magjistratures.riparim libra dhurate UP 5 dt 06.1.12,PV 3-4 dt 6.1.12,fat 8 dt 12.1.12 ser 5922008,fh 1 dt 12.1.12 UB 3 dt 11.1.12
Ministria e Integrimit (3535) GENTIAN SHKULLAKU Tirane 60,000 2012-01-27 2012-01-30 28/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Sherbim fotografik fat 007 dt 21.12.2011 seri 5314157 up 6 dt 06.01.2011 pv dt 03.01.2011
ASHR Tirane (3535) NAZERI 2000 Tirane 1,184,316 2012-01-27 2012-01-30 9/1013002/2012 602 AUTORITETI SHENDETESOR RAJONAL roje dhjetor 2011 kontr vazhd 477/8 dt 4.10.11
Ministria e Integrimit (3535) PRIMO COMMUNICATIONS Tirane 39,600 2012-01-27 2012-01-30 29/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT internet dhjetor 2011 fat 2011 seri 74752934
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 868,050 2012-01-27 2012-01-30 50/1017009/2012 602,REP 1001 K/USHQIMOR LIST PAGES KORRIK 2011
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ROLAND HAKANAJ Tirane 195,000 2012-01-27 2012-01-30 85/1020001/2012 1020001 602 Drejtoria e Pergjithshme e Arkivave"shp.rip.paisje zyre ,up nr.2 dt.21.07.11 ,pv dt.20.07.11 fat seri 4799623 dt.25.07.11
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,460 2012-01-27 2012-01-30 24/1004131/2012 602 AIDA.lik ft cel
Dega e Thesarit Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 3,100 2012-01-30 2012-01-30 12/1 1010033 2012 djeta dega thesarit
Zyra Arsimore Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 51,387 2012-01-27 2012-01-30 038101110012 Sa xhiruar faturen nr.serie 703567810,702756201,703116910 nga klenti nr.1783825191 per nr .telefonit 23300 Zyra Arsimore Gramsh
Zyra Arsimore Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 41,763 2012-01-27 2012-01-30 38/1011117/2012 222271,222835,222806 Z.ARSIMORE POGRADEC 1011117 Fat.703848124,703848144,703848116 dt.26.01.2012
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Lezhe (2020) EAGLE MOBILE Lezhe 5,641 2012-01-27 2012-01-30 197 ZYRA RAJON E NDIH EKONOM LEZHE LIK FAT.NENTOR 2011 CLIENT:1003812
Burgu Fushe-Kruje (0716) ND. UJESJELLES KANALIZIME Kruje 23,990 2012-01-27 2012-01-30 11101405012 1014050 sa lik fat nr 221 dt 13.12.2011 nga burgu f kruje
Burgu Vaqarr Tirane (3535) SADETE LAMI Tirane 21,290 2012-01-30 2012-01-30 7/1014013/2012/ 602- Burgu Vaqarr meikamente Up.1544 dt.1544 dt.18.11.11 pv dt.22.11.11 fat.492 dt.22.11.11 fh.21 dt.22.11.11
N/Prefektura Sarande (3731) BLEDAR LULA Sarande 5,000 2012-01-30 2012-01-30 15 SHP NGA NENPREFEKTURA
Zyra Arsimore Librazhd (0821) ALPHA BANK -- ALBANIA Librazhd 2,835,780 2012-01-27 2012-01-30 32101110112 LIKUJDUAR TRANSPORTI I MESUESVE PER PERIUDHEN MAJ-DHJETOR 2011,ARSIMI LB
Zyra Arsimore Tepelenë (1134) ND UJSJELLSIT TEPELENE Tepelene 28,560 2012-01-27 2012-01-30 19/1011110012 UJE ARSIMI
Aparati Qendror INSTAT (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 286,491 2012-01-27 2012-01-30 39/1050001/2012 602-INSTAT tel dhjetor 2011
Dega e Thesarit Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 33,840 2012-01-24 2012-01-30 8/1010035/2012 602 Dega Thesarit Tirane likujdim telefoni Dhjetor 2011 per telefonat 2 340 013 dhe 2 375 466
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) E & G KRISTAL CLEANING Tirane 459,661 2012-01-30 2012-01-30 28/1017081/2012 602,REP 5001,LARJE TESHA,KONTR VAZH 3323/2 D 30/9/10,AKT RAK 6 D 30/6/11,F 27 D19/8/11 S 84731079,F 28 D 19/8/11 S 84731081,AKT RAK 7 D 31/7/11,F 39 D 16/11/11 S 84731095,AKTRAK 8 D 31/10/11,F 44 D 20/12/11 S 84731100,AKT RAK 9 D 30/11/11
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 33,206 2012-01-30 2012-01-30 18/1017081/2012 602,REP 5001,TEL,KLIENT 230115 F 36615501,KOD 236599 F 36617083,KOD 236206,240714,36617390,36617389
Prefektura e qarkut Vlore (3737) CEZ SHPERNDARJE Vlore 4,636 2012-01-30 2012-01-30 20321 1016074 ENERGJI DHJETOR PREFEKTURA 10160
Bashkia Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 1,696,200 2012-01-30 2012-01-30 24213400112 Ndihmat nga Bashkia Peqin per muajin Janar 2012
Zyra e Punes Kruje (0716) REXHA GRUP Kruje 18,000 2012-01-30 2012-01-30 12102501612 1025016 ZYRA E PUNES KRUJE lik i fat 56
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 4,271,715 2012-01-30 2012-01-30 27/1017081/2012 1017081 602,REP 5001,ENERGJI,KONTR P72298,FAT 108715241,110431122,111723541,112870398