Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All All All 561,362,898,656.08 434,624 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Baz (0625) IMERR MILKURTI Mat 398,050 2012-01-27 2012-01-30 6/2647001/2012 Pjese kembimi,goma dhe bateri Fat.nr.1 Dt.23.01.2012 K.Baz (2647001).
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 11,040 2012-01-30 2012-01-30 29/1010077/2012 602 DPDOGANAVE shpenz uje dhjetor 2011nr i kontr 359509 fat dhjetor 2011
Burgu Vaqarr Tirane (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 7,395 2012-01-30 2012-01-30 6/1014013/2012 602- Burgu Vaqarr telefon nentor-dhjetor 2011 kod.abonentit 1068591
Aparati Ministrise se Financave (3535) ERA 2000 Tirane 15,330 2012-01-30 2012-01-30 64/1010001/2012 602-MIN E FINANCES PRITJE FAT 27 DT 19.01.12SR 89247281 SHKRE 952 DT 19.01.12
Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,050 2012-01-30 2012-01-30 66/1010001/2012 602-MIN E FINANCES KARTOLINA UP NR 154 DT 12.12.2011 PV DT 12.12.2011 FTA NR 38 DT 12.12.2011 SERI 5463557 FH NR 6 DT 12.01.2012
Dogana Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 7,548 2012-01-30 2012-01-30 12/1010091 SHP POSTE NGA DOGANA
Zyrat e Regjistrimit Gramsh (0810) ARTAN LLOZANA Gramsh 39,400 2012-01-27 2012-01-30 011101406712 Sa xhiruar faturen tuaj nr.9 date 13.01.2012 nga Zyar Regjistrimit Pasuris Gramsh
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 12,644 2012-01-27 2012-01-30 7/1016001/2012 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) tatim page
Kuvendi Popullor (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,403,647 2012-01-30 2012-01-30 112/1002001/12 230 Kuvendi.komkurs nderkomb parlm i ri +komision euro 10000*140,urdher pag 2813/1 dt 23.12.11,vendim 4 dt 22.12.11,shjrese 01/11 dt 13.4.11,shrese 2813 dt 23.12.11,ivanisin kabashi arhitekti ,Iban hr 5024840081103495214,
Zyrat e Regjistrimit Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 9,700 2012-01-27 2012-01-30 19956 PAGESE PER ANKIME TE GJYKATES Z.R.P.P KODI 1014093 ANA ALIMERKO NR.029033353
Drejtoria e Sherbimeve Qeveritare (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 6,247,000 2012-01-27 2012-01-30 1 603 dshq subvencion janar shkr 252 dt 26.01.2012
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,595,150 2012-01-27 2012-01-30 49/1017009/2012 602,REP 1001 K/USHQIMOR LIST PAGES GUSHT 2011
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 45,739 2012-01-27 2012-01-30 23/1017122/2012 602,REP 6670,TEL,KLIENT 1407117058,F 701361618,701761885,702221863,703061587
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,463 2012-01-27 2012-01-30 86/1020001/2012 1020001 602 Drejtoria e Pergjithshme e Arkivave"telefon muaji dhjetor 2011 A.Berat fat nr.seri 703790746 nr.kl.1630386306
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 334,800 2012-01-27 2012-01-30 38/1017009/2012 602,REP 1001 PAGES KONTIGJENTI LIST PAGES TETOR 2011 URDHER NR 575 DT 11/7/2011
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 5,000 2012-01-27 2012-01-30 83/1020001/2012 1020001 602 Drejtoria e Pergjithshme e Arkivave"telefon muaji dhjetor 2011 kodi ab.522895 nr.kl.1001210
Ministria e Integrimit (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 9,000 2012-01-27 2012-01-30 21/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Blerje uji, 2011 fat 1750 dt 08.12.2011 seri 87325750 up 217 dt 05.12.2011 pv 3/4 dt 08.12.2011 fjh 190 dt 08.12.2011
Maternitet Nr.2T. (3535) PRIMAGAS ALBANIA Tirane 238,000 2012-01-27 2012-01-30 25/1013088/2012 1013088 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI gaz sobe kont 10.01.11 ft 89/119 dt 08.10.11 ser 85203489 fh 127 dty 08.10.11
Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,515 2012-01-27 2012-01-30 7/1088001/12 602 AMSHC celular nentor 2011 ft 106926534
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) BANKA CREDINS Tirane 63,392 2012-01-27 2012-01-30 88/1020001/2012 1020001 602 Drejtoria e Pergjithshme e Arkivave"paradhenie valute "pjesemarrje ak.nderkomb ."Rome shkr.248/3 dt.26.01.12 shkr.5410 dt.19.12.11 448 euro x141.5 kursi dit.terheq Nizajete LAZAJ NR.ID.024456949
Dega e Thesarit Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 15,300 2012-01-30 2012-01-30 11 1010033 2012 djeta dega thesarit
Klubi Futbollit Teuta (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 8,883 2012-01-27 2012-01-30 4210701012 TDO 0707 KLUBI I FUTBOLLIT 2107010 LIK TEL DHJETOR 2011 KL.1358086203
Prefektura e qarkut Durres (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 20,580 2012-01-27 2012-01-30 26101606112 1016061 PREFEKTURA DURRES LIK ENERGJI ZJARREFIKSET DURRES NR KONT A012256 DHJETOR 2011 DHJETOR 2011
Klubi Futbollit Teuta (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 135,894 2012-01-27 2012-01-30 5210701012 2107010 TDO 0707 KLUBI I FUTBOLLIT 2107010 LIK EN.EL DHJETOR 2011 KL.A9435
Sp. Sarande (3731) BANKA KOMBETARE TREGTARE Sarande 13,749 2012-01-30 2012-01-30 18 SHKARKIM ARKE NGA SPITALI
Sp. Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 19,500 2012-01-27 2012-01-30 2613081 SPITALI DIALIZE LEFTER CANAJ
Komuna Perondi (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 4,060 2012-01-30 2012-01-30 34/2530001/2012 shpenz. tel. nr klienti 1539102564 dt 06.01.2012 kodi 2530001
Komuna Perondi (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 10,817 2012-01-30 2012-01-30 35/2530001/2012 shpenz. tl. fat .nr klienti 1539102564 kodi 2530001
Nd-ja Ruget Rurale (1529) ZHUDI Pogradec 70,000 2012-01-27 2012-01-30 9/2029008/2012 Nd.Rugeve Rurale 2029008 Fat.55 dt.16.01.2012
Komuna Velcan (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 26,208 2012-01-27 2012-01-30 19/1/2703001/2012 2703001 LIK.ENERGJI K, VELÇAN POGRADEC 2703001 DHJETOR 2011
Instituti i Riedukimit te te Miturve Kavaje (3513) NDERMARJA UJESJELLSIT KAVAJE Kavaje 7,560 2012-01-27 2012-01-30 04 INSTITUTI I TE MITURVE
Burgu Fushe-Kruje (0716) FLORFARMA Kruje 44,986 2012-01-27 2012-01-30 12101405012 SA LIK FAT NR 86 ST 2.12.2011 NGA BURGU F KRUJE
Bashkia Fushe Kruje (0716) ILIRIA SH.A. Kruje 400,000 2012-01-27 2012-01-30 43216300112 BASHKIA FUSHE KRUJE RREGJISTRIM SPORTISTESH
Burgu Fushe-Kruje (0716) CEZ SHPERNDARJE Kruje 1,645,581 2012-01-27 2012-01-30 9101405012 1014050 sa lik fat nr 112782238 per muajin nentor dhe fat nrv 113889507 per muajin dhjetor nga burgu f kruje me nr kontrate h60526 2011
Drejtoria Qendrore Rezervave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 4,097 2012-01-30 2012-01-30 8/1016091/2012 602-Drejt.Pergj.Reze.Mater.Shtete telefon,kodi 4838528,fat Dhetor 2011,seri 811741602
Burgu Vaqarr Tirane (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 349,640 2012-01-30 2012-01-30 8/1014013/2012 602- Burgu Vaqarr Liki.uji nentor-dhjetor 2011 kod.abonentit 530023-i
Drejtoria Qendrore Rezervave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 70,306 2012-01-30 2012-01-30 5/1016091/2012 1016091 602-Drejt.Pergj.Reze.Mater.Shtete energji,kontrate A107587,fat dt 05.12.2011,seri 1119677869
Burgu Vaqarr Tirane (3535) GAZMIR SINO Tirane 99,000 2012-01-30 2012-01-30 10/1014013/2012 602- Burgu Vaqarr kancelari Up.63 dt.27.01.12 pv dt.27.01.12 fat.7 dt.27.01.12 fh.1 dt.27.01.12
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,650 2012-01-30 2012-01-30 8/1076001/2012 602 ILDKP tarife pulle sh 25.1.2012 aut Teua Sadome nr 024835993
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,650 2012-01-30 2012-01-30 9/1076001/2012 602 ILDKP tarife pulle sh 25.1.2012 aut Teua Sadome nr 024835993