Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All All All 561,362,898,656.08 434,624 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sp. Librazhd (0821) FA & BI Librazhd 357,120 2012-01-27 2012-01-30 18101307612 SPITALI LIK LENDE DJEKSE PER NGROHJE JANAR 2012
Komuna Ungrej (2020) PRENGA-O3 Lezhe 134,400 2012-01-30 2012-01-30 199 KOMUNA UNGREJ LEZHE PAG FAT NR 05 DT 13.01.2012
Zyrat e Regjistrimit Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 9,139 2012-01-27 2012-01-30 007101406712 1014067 Sa xhiruar faturen ne.kontrate G140436 per klentin EL0g220004140436 Zyra Regjistrimit Pasuris Gramsh
Prokuroria e rrethit Pogradec (1529) VODAFONE ALBANIA Pogradec 4,000 2012-01-27 2012-01-30 13/1028023/2012 LIK NGA PROKURORIA 1028023 PER TELEFON NR= 107515131 DHJETOR 2011 ME URDHER TE DPPNR= 224 DT 26.12.2011
Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) KATRINA LEKA Lezhe 31,150 2012-01-27 2012-01-30 7696 DREJT RAJ SHENDETESISE LEZHE PAG FAT NR 08 DT 26.01.2012
Burgu Fushe-Kruje (0716) ABCOM Kruje 96,000 2012-01-27 2012-01-30 16101405012 1014050 sa lik fat nr 105105830 dt 4.01.2012 me nr kontrate 2107 nga burgu f kruje me kod abonenti 23563
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 222,718 2012-01-30 2012-01-30 30/1010077/2012 602 DPDOGANAVE shpenz tel nentor 2011 fat nr sr 703756663 dt 6.01.2012 nr i klientit 1368285225
Burgu Vaqarr Tirane (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 268,328 2012-01-30 2012-01-30 9/1014013/2012/ 1014012 602- Burgu Vaqarr energji tetor 2011 kontratenr.N 404142
Dogana Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 16,659 2012-01-30 2012-01-30 13/1010091 SHP TEL NGA DOGANA
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SHPRESA SHPK Tirane 3,474,772 2012-01-30 2012-01-30 23/1017081/2012 602,REP 5001,PASTRIM,KONTR VAZH,KONTR 3301/2 D 7/9/09,SIT 1-30/9/11,AKT RAK 9 D 30/9/11,F 206 D 17/10/11 S 88528101,SIT 1-31/10/11,AKT RAK 10 D 31/10/11,F 245 D 30/11/11 S 88528141,SIT 1-30/11/11,AKT RAK 11 D 30/11/11,F 281 D 22/12/11 S 885
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 155 2012-01-30 2012-01-30 17/1017081/2012 602,REP 5001,TEL,KLIENT 33531500100039 DHJETOR 2011
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 152,793 2012-01-27 2012-01-30 6/1016001/2012 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) pagat,liste dt 27.01.2012
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) HELIDON XHINDI Tirane 20,000 2012-01-27 2012-01-30 21/104059/2012 602- ZQRPPaluajtshme vendim pjesor gjyqi ne favor te Gezim Fifo Urdher 66 dt.26.01.12 Vend.i GjykRR>Gjyqsor Tirane nr.5547 dt.23.06.09 lajmerim egz.vullnetar nr.30 dt.31.10.11
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,500 2012-01-27 2012-01-30 8/1016001/2012* 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) dieta,liste dt 27.01.2012
Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 36,720 2012-01-30 2012-01-30 11/101057/2012 602-Qend.Komb.Prit.Azilke uje,fat Dhjetor 2011
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,995,300 2012-01-27 2012-01-30 35/1017009/2012 602,REP 1001 PAGES KONTIGJENTI LIST PAGES TETOR 2011 URDHER NR 574 DT 11/7/2011
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 64,260 2012-01-27 2012-01-30 23/1004131/2012 602 AIDA.lik ft tel
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 27,619 2012-01-27 2012-01-30 24/1017122/2012 602,REP 6670,TEL,KLIENT 1392089296,F 701402086,701782865,702224071,702634059,703063985
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 36,416 2012-01-27 2012-01-30 25/1017122/2012 602,REP 6670,TEL,KLIENT 1445701004,F 699550904,700463044,700711495,702752823,703230926
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 526,050 2012-01-27 2012-01-30 36/1017009/2012 600,REP 1001 PAGES VESHTERSI LIST PAGES E REP 1060
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 113,400 2012-01-27 2012-01-30 43/1017009/2012 602,REP 1001 PAGES KONTIGJENTI LIST PAGES MARS SHTATOR 2011 URDHER NR 01 DT 4/1/2012
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) SKERDI LLUPA Tirane 198,000 2012-01-27 2012-01-30 84/1020001/2012 1020001 602 Drejtoria e Pergjithshme e Arkivave"shp.blerje pjese kembimi" ,up nr.1 dt.20.06.11 ,pv dt.21.06.11 fat seri 5317733 dt.23.06.11 f-h nr.6 dt.24.01.12
Qendra Komunitare per te Moshuar (3535) TAULANT JAKUPI Tirane 50,255 2012-01-27 2012-01-30 7/2101160/2012 Qendra Moshuarve pritje percjellje urdh prok nr 3 dt 26.01.2012 proc verb dt 27.01.2012 fat nr 394,395 dt 27.01.2012 seri 4834394/395
Shkolla e Magjistratures (3535) VLADIMIR RUCO Tirane 19,200 2012-01-27 2012-01-30 21/1055001/12 602 Shkolla e Magjistratures.riparim makine UP 6 dt 10.1.12,Pv 3-4 dt 11.1.12,ft 16 dt 19.1.12 ser 4788
Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,988 2012-01-27 2012-01-30 19/1088001/12 602 AMSHC celular nentor 2011 ft 107518955
Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 59,048 2012-01-27 2012-01-30 20/1088001/12 602 AMSHC celular nentor 2011 ft 106939855
Mini Bashkia 7 (3535) BANKA CREDINS Tirane 19,500 2012-01-27 2012-01-30 17/2101144/2012 602 Min.Bashkia 7-sherbime,up.nr.48 dt.03.12.2011,pv.dt.03.12.2011,fat.16 dt.23.12.2011,fh.nr.34 dt.23.12.2011,fat.190 dt.23.12.2012 fh.29.dt.23.12.2011
Komuna Kolonje (0922) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Lushnje 16,110 2012-01-30 2012-01-30 13260800112 KOM.KOLONJE 2608001 SA XHIROJME PER LIK.TAKSA MJETI LU2442C SIPAS FATURES NR.84997897 DT.25.01.2012
Komisariati i Kufirit dhe Migracionit Sarande (3731) SKERDI MUCO Sarande 10,000 2012-01-27 2012-01-30 9/1016108 SHP NGA KUFIRI
Komuna Fan (2026) ITALGAZ Mirdite 49,875 2012-01-30 2012-01-30 5169 komuna fane per gaz
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) ALB - SIGURACION Pogradec 6,400 2012-01-27 2012-01-30 16/1026022/2012 LIK.SH PYJOR POGRADEC 1026022 FT NR 899 DT 06.01.2012
Instituti i Riedukimit te te Miturve Kavaje (3513) CEZ SHPERNDARJE Kavaje 1,092,256 2012-01-27 2012-01-30 05 1014099 INSTITUTI I TE MITURVE
Burgu Fushe-Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 11,269 2012-01-27 2012-01-30 10101405012 1014050 sa lik fat nr 703854838 dhe fat nr 703854662 per muajin dhjetor nga burgu f kruje
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 306,000 2012-01-30 2012-01-30 1/104059/2012 230-231 -ZQRPPaluajtshme Paga konsulentesh muaji dhjetor 2011
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 276 2012-01-30 2012-01-30 34/1010077/2012 602 DPDOGANAVE shpenz tel dhjetor 2011 fat nr sr 90102372 dt 31.12.2012
Drejtoria Qendrore Rezervave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 71,840 2012-01-30 2012-01-30 7/1016091/2012 602-Drejt.Pergj.Reze.Mater.Shtete telefon,fat Nentor-Dhjetor 2011,seri 703205599,703751351
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 176,526 2012-01-30 2012-01-30 7/1076001/2012 602 ILDKP tel dhjetor 2011
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 3,722 2012-01-30 2012-01-30 31/1010077/2012 602 DPDOGANAVE shpenz tel cel dhjetor 2011 fat dhjetor dt 1.01.2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) GREEN HOUSE Tirane 21,000 2012-01-30 2012-01-30 56/1010001/2012 602-MIN E FINANCES PRITJE FAT 336 DT 19.01.12 SR 00643236 SHKRESA 901 DT 19.01.12
Aparati Ministrise se Financave (3535) PANORAMA GROUP Tirane 7,000 2012-01-30 2012-01-30 65/1010001/2012 602-MIN E FINANCESNJOFTIM GAZETE FAT 32 DT 24.01.12 SR 00663771 KOTN 45 DT 09.01.12 SHREASA 24100 DT 27.12.11