Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All All All 561,362,898,656.08 434,624 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Zyra e Punes Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 239,158 2012-02-01 2012-02-01 610250192012 KOD INST 1025019 ZYRA E PUNES LAC LIKUJDIM PAGA PER MUAJIN JANAR 2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 101,157 2012-02-01 2012-02-01 4710060322012 600 INUK paga janar 2012 nr pun 145/2
Aparati i Akademise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 27,000 2012-02-01 2012-02-01 4810220012012 606 AKADEMIA SHKENCAVE Page per titull akademik, VKM 787 dt 24.09.2010
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 623,813 2012-02-01 2012-02-01 1010120082012 600 D.R.M.te Kultures Paga Janar 2012 me bordero nr punonjesve pl 19 fakt 19
Mini Bashkia 7 (3535) BANKA CREDINS Tirane 236,544 2012-02-01 2012-02-01 2821011442012 600 Min.Bashkia 7- pagat bordero janar 2012 nr.pun.5-5
Aparati Qendror INSTAT (3535) BANKA CREDINS Tirane 45,657 2012-02-01 2012-02-01 4110500012012 600 instat anketues sh 24.1.2012 lp 1.02.2012
Universiteti Politeknik (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,105,344 2012-02-01 2012-02-01 7210110402012 600 Up bib shkencore paga janar 2012 nr 26;26 lp 1.02.2012
Komuna Berxull (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 39,053 2012-02-01 2012-02-01 1628080012012 600-KOM BERXULLE PAGA JANAR 2012 PLAN 1 FAKT 1
Federata e Karatese (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 66,497 2012-02-01 2012-02-01 410120472012 600 Federate Shqiptare e Karatese.Pagat baze+vjetersi+funksion bordero janar 2012 pl 1 fk 1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 135,671 2012-02-01 2012-02-01 6310060012012 600 MPPT paga janar 2012 nr pun 152/2
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) H E K L A Tirane 190,000 2012-02-01 2012-02-01 810041312012 230 AIDA. projekti njoft ne gazeta , urdher dt 28.12.2011, ft seri 89317855 dt 11.1.2012
Aparati Qendror INSTAT (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 79,613 2012-02-01 2012-02-01 4210500012012 600 instat paga Janar 2012 nr 134;1 lp 1.02.2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 82,888 2012-02-01 2012-02-01 1010100992012 600 A A P S K page janar 2012 nr i punoni=8/8 listepagesa janar 2012
Avokati i popullit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 110,610 2012-02-01 2012-02-01 2410660012012 600 AVOKATI POPULLIT Pagat janar 2012 nr puonjsve Plan 48 fakt 47
Qendra multidisiplinare (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 374,015 2012-02-01 2012-02-01 721011542012 Qend Multidisiplinare paga janar 2012 lista ne pun 12-11
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 368,985 2012-02-01 2012-02-01 1010100992012 600 A A P S K page janar 2012 nr i punoni=8/8 listepagesa janar 2012
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 27,985 2012-02-01 2012-02-01 1610120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR IPUNONJESVE PL 13 FAKT 13
Arkivi Qendror i Filmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 603,941 2012-02-01 2012-02-01 810120152012 600 A .SH .FILMIT PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 12 FAKT.12
Dega e Instat rrethi Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 116,250 2012-02-01 2012-02-01 213 PAGAT JANAR 2012 STATISTIKA LEZHE
Drejtoria e Pyjeve Mallakaster (0924) RAIFFEISEN BANK SH.A Mallakaster 308,023 2012-02-01 2012-02-01 00710260342012 PAGESE PER PAGA NGA DREJTORIA PYJORE
Drejtoria e shendetit publik Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 700,502 2012-02-01 2012-02-01 1010130332012 paga te drejtorise shendetit publik kod.1013033
Dega e Thesarit Mirdite (2026) BANKA KOMBETARE TREGTARE Mirdite 41,440 2012-02-01 2012-02-01 1110100262012 THESARI PER PAGA 1010026
Drejtoria e Pyjeve Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 197,359 2012-02-01 2012-02-01 510260362012 Pagat nga drejt sherbimit Pyjore Peqin per muajin Janar 2012
Sp. Peqin (0827) CEZ SHPERNDARJE Peqin 83,344 2012-02-01 2012-02-01 410130802012 1013080 Energji nga Spitali Peqin per muajin Nentor- Dhjetor 2011 Kontrat F163514 ELOF1800007163514
Dega e Thesarit Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 134,559 2012-02-01 2012-02-01 610100272012 Pagat per Degen Thesarit Peqin per muajin Janar 2012
Zyrat e Regjistrimit Kavaje (3513) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Kavaje 656,726 2012-02-01 2012-02-01 09 ZYRA REGJISTRIMIT PAGE
Komuna Kryevidh (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 187,110 2012-02-01 2012-02-01 8/1110 KRYEVIDH KESHILLTARE JANAR 2012
Zyra Arsimore Kavajë (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 28,000 2012-02-01 2012-02-01 36,39 ZYRA ARSIMORE DETYRIM PERMBARIMORE PER BRUNILDA KOLEN 15000 DHE MIMOZA DAJSINANI 13000 JANAR 2012
Dega e Thesarit Kavaje (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 189,435 2012-02-01 2012-02-01 6/1120 THESARI PAGA JANAR 2012
Zyra Arsimore Kavajë (3513) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Kavaje 7,500 2012-02-01 2012-02-01 37 ZYRA ARSIMORE DETYRIM PERMBARIMORE PER MERITA KOLEN JANAR 2012
Zyra Arsimore Kavajë (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 34,786,518 2012-02-01 2012-02-01 31,32,33,34 ZYRA ARSIMORE PAGA JANAR 2012ERBLIM VDEKJE
Zyra e Permbarimit Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 284,768 2012-02-01 2012-02-01 05/1025108/2012 ( ZYRA E PERMBARIMIT 1014021 ) PAGAT JANAR 2012
Burgu Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 1,464,307 2012-02-01 2012-02-01 181014003.2012 IEVPENALE 1014003 PAGAT MUAJI JANAR 2012
Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 2,451,356 2012-02-01 2012-02-01 1010130082012 1013008 DREJT E SHENDETIT PUBLIK GJIROK PER PAGAT 1-31.01.2012
Prokuroria e rrethit Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 2,649,744 2012-02-01 2012-02-01 13 1028027 2012 PROKURORIA RRETHIT SHKODER PAGA
Burgu Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 4,512,336 2012-02-01 2012-02-01 191014003.2012 IEVPENALE 1014003 PAGAT MUAJIJANAR 2012
Dega e Thesarit Kruje (0716) BANKA POPULLORE SHA Kruje 96,073 2012-02-01 2012-02-01 1510100162012 1010016 SA LIK PAGA PER MUAJIN JANAR 2012 NGA THESARI KRUUJE DOREZUAR BORDERO NGA BEDRIANA BARDHI ME PASH H65314006M
Dega e Thesarit Kukes (1818) ALPHA BANK -- ALBANIA Kukes 243,627 2012-02-01 2012-02-01 12-1010018-2012 Paga personeli muaji janar 2012 Dega Thesarit Kukes
Drejtoria e shendetit publik Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 552,890 2012-02-01 2012-02-01 510130392012 Pagat nga Drejt Shendetit Publik Peqin per muajin Janar 2012
Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 20,000 2012-02-01 2012-02-01 1810100512012 1010051 DREJT RAJONALE TATIMORE GJIROK PER LIK TATIM NE BURIM KONTRAT QERA GODINE